Ik heb op dit moment een hernia. In het begin was het uitstraling naar mijn achillespees, kuit, knieholte, hele hamstring en bil. De hele achterkant van mijn rechterbeen dus. Nu is het gereduceerd tot 'slechts' mijn bil/hamstring.
Ik adviseer je om inderdaad z.s.m. naar een orthopeed te gaan. Daar kan je een MRI krijgen en als er dan uitkomt dat je inderdaad een hernia hebt, word je als het goed is doorverwezen naar een fysiotherapeut die je oefeningen gaat geven voor je "core". Die zal je waarschijnlijk ook de "McKenzie" oefening geven.
Ik heb zelf slechte ervaringen met orthomanuele therapeuten en chiropractors etc. m.b.t. mijn rug. Ook de fysiotherapeuten bakten er over het algemeen niks van. Ik zou dus zoveel mogelijk focussen op de specialist. De orthopeed dus. En kijken wat die allemaal te zeggen heeft.
In mijn geval verlicht de pijn zich als ik op mijn rug ga liggen. Zitten/staan/lopen/vooroverbuigen is k*t.
Het komt dus aan op core oefeningen. Ook kreeg ik het advies om wel te blijven bewegen.
Ik hoop dat je hier iets aan hebt en er niet zoals ik na +- 9 maanden nog steeds mee rondloopt.