Een kleine intro.
Sinds ik op mijzelf ben gaan wonen heb ik mijzelf redelijk verwaarloosd. De eerste paar maanden heb ik zonder keuken / met een defecte keuken moeten leven. Dit was niet bevordelijk voor het gezonde eten en is er sindsdien aardig ingeslopen.
De 106 kilo is bereikt en daar wil ik verandering in gaan brengen.
Ik heb via allemaal informatie op dit forum en websites een berekening gemaakt van mijn behoeftes.
Berekening:
88,362 + (13,397 X 106) + (4,799 X 188) – (5,677 X 24) = 2274 kcal rustmetabolisme
PAL-waarde: Zittende arbeid afgewisseld met rondlopen en nagenoeg geen beweging in de vrije tijd = 1.6 (er gaat zeker wel gesport worden).
2274 x 1.6 = 3639 kcal energiebehoefte.
10% onder mijn energiebehoefte zitten (cutten)
3639:100 x10= 364 3639-364= 3275 kcal
5gr koolhydraten per kg: 106x5= 530gr koolhydraten. 1gr = 4kcal
1.5gr eiwitten per kg: 1.5x106= 159gr Eiwitten. 1gr = 4kcal
3275:100x20= 655kcal. 1gr vet is 9 kcal. 655:9=72 gr vet (berekening van 20% vet over de totale kcal).
655 kcal vet + 636 kcal eiwit = 1291 kcal
3275–1291= 1984 kcal 1984:4= 496gr koolhydraten
Resultaat:
- 159 gr eiwitten per dag is 636 kcal
- 72 gr vet per dag is 655 kcal
- 496 gr koolhydraten per dag is 1984 kcal
Hiermee kom ik precies op mijn 10% onder mijn onderhoud behoefte.
Sporten is 4x in de week kickboksen. Er gaat een krachttraining schema bij komen maar mijn prio ligt nu echt bij afvallen.
Is deze berekening juist gemaakt aangezien het mijn eerste keer is.
Andere opmerkingen zijn uiteraard ook welkom.
Sinds ik op mijzelf ben gaan wonen heb ik mijzelf redelijk verwaarloosd. De eerste paar maanden heb ik zonder keuken / met een defecte keuken moeten leven. Dit was niet bevordelijk voor het gezonde eten en is er sindsdien aardig ingeslopen.
De 106 kilo is bereikt en daar wil ik verandering in gaan brengen.
Ik heb via allemaal informatie op dit forum en websites een berekening gemaakt van mijn behoeftes.
Berekening:
88,362 + (13,397 X 106) + (4,799 X 188) – (5,677 X 24) = 2274 kcal rustmetabolisme
PAL-waarde: Zittende arbeid afgewisseld met rondlopen en nagenoeg geen beweging in de vrije tijd = 1.6 (er gaat zeker wel gesport worden).
2274 x 1.6 = 3639 kcal energiebehoefte.
10% onder mijn energiebehoefte zitten (cutten)
3639:100 x10= 364 3639-364= 3275 kcal
5gr koolhydraten per kg: 106x5= 530gr koolhydraten. 1gr = 4kcal
1.5gr eiwitten per kg: 1.5x106= 159gr Eiwitten. 1gr = 4kcal
3275:100x20= 655kcal. 1gr vet is 9 kcal. 655:9=72 gr vet (berekening van 20% vet over de totale kcal).
655 kcal vet + 636 kcal eiwit = 1291 kcal
3275–1291= 1984 kcal 1984:4= 496gr koolhydraten
Resultaat:
- 159 gr eiwitten per dag is 636 kcal
- 72 gr vet per dag is 655 kcal
- 496 gr koolhydraten per dag is 1984 kcal
Hiermee kom ik precies op mijn 10% onder mijn onderhoud behoefte.
Sporten is 4x in de week kickboksen. Er gaat een krachttraining schema bij komen maar mijn prio ligt nu echt bij afvallen.
Is deze berekening juist gemaakt aangezien het mijn eerste keer is.
Andere opmerkingen zijn uiteraard ook welkom.