Originally posted by rob12345
Waar staat endo eigenlijk voor ?
Meso ben je toch wanneer je zeer veel aanleg hebt, correct ?
Gr rob
er bestaan 3 primaire types van de menselijk fysiek.
ectomorf: staat voor iemand met een tengere bouw en skeletstructuur en een zeer snel metabolisme. hij heeft weinig lichaamsvet met een klein beetje spiermassa.
komt vrij moeilijk gewicht aan en staat zodoende ook bekedn als hardgainer.
mesomorf: het meest atletische type met een van nature goed ontwikkeld (lgespierd) lichaam. Kan razend snel spieren winnen of gewicht verliezen dankzij een matig tot snel metabolisme.
hier mag je je op dit forum gelukkig mee prijzen.
endomorf: bevat een overschot aan lichaamsvet en een heel traag metabolisme maar hiermee wel het voordeel dat ze snel spieren aanzetten. doch is de kans groter dat dit gepaard gaat met een toename aan lichamsvet.
meeste mensen zijn een kruising tussen 2 categorien, zoals een ecto-mesomorf of endo-mesomorf, maar zo zijn er ook mensen die je duidelijk in een van deze categorien passen.
Indien je ctomorf bent moet je eer echt op letten dat je om de 2,5 tot 3 uur een maaltijd met voldoende proteine en (onverzadigde) vetten nuttigt.
endomorfen moeten het dieet nog strikter naleven. koolhydraten kan je beter niet te veel van nuttigen en ditgeld vanzelfsprekend voor vetten.