AndroidHealthClinic

Nieuws Brein geeft nekslag aan grote Usenet provider

EricR

Superior Athlete
20 jaar lid
10.000 berichten 50.000 berichten
Lid sinds
15 nov 2002
Berichten
50.099
Waardering
2.652
Lengte
1m79
Massa
96kg
Vetpercentage
21%
Gepubliceerd: Vrijdag 30 september 2011
Auteur: Andreas Udo de Haes

Stichting Brein heeft een overwinning geboekt tegen de News Service Europe (NSE). NSE moet 80 procent van de content op zijn servers verwijderen, op straffe van 50.000 euro per dag.

Usenetprovider News Service Europe (NSE), ook bekend onder de naam News-Service.com, moet binnen een maand alle illegale binaries van zijn servers verwijderen. Naar schatting van Brein is dat meer dan 80 procent van alle content dat het bedrijf heeft opgeslagen. De zaak loopt sinds vorig jaar.

NSE faciliteert grootschalige inbreuk
NSE faciliteert welbewust de openbaarmaking van illegale content door andere Usenetproviders (USP's), deze grootschalige inbreuk maakt een verbod noodzakelijk, oordeelt de rechtbank Amsterdam.

De conclusie is dat NSE verveelvoudigt en openbaar maakt zonder toestemming van de rechthebbenden. Het verbod geldt voor de binaries die NSE op haar spoolservers opslaat. De tekstartikelen, die NSE eenvoudig van de binaries kan onderscheiden, vallen niet onder het verbod.

Het verweer van NSE dat het binaries slechts kortstondig opslaat zodat het aan andere Usenetproviders kan worden worden aangeboden, snijdt geen hout, vindt de rechter. Daarvoor slaat NSE de bestanden veel te lang op, de zogenaamde retentietijd.

Het feit dat NSE de retentietijd gedurende de lopende rechtszaak heeft opgeschroefd van 220 naar 400 dagen vindt de rechtbank dan ook "veelzeggend". Dit gaat veel verder dan de wetgever heeft bedoeld met het ter beschikking stellen van fysieke faciliteiten voor het doorgeven van content.

Notice & Takedown zinloos
Ook het hanteren van een Notice and takedown (NTD) procedure is niet afdoende. NSE heeft sinds vorig jaar een NTD-procedure, maar de rechter heeft daar geen vertrouwen in, gezien de massaliteit van de illegale bestanden en de hoge verversingsgraad. Vooral ook omdat de content via NSE wordt verspreid naar andere Usenet providers. "Voordat rechthebbenden zich ervan bewust zijn dat er artikelen met illegale content op de servers van NSE zijn geplaatst en eer zij de NTD in gang kunnen zetten, zullen de betreffende artikelen al aan de andere USP's zijn aangeboden," constateert de rechter.

En dus moet het bedrijf binnen vier weken alle inbreukmakende binaries verwijderen, op straffe van 50.000 euro per dag. Maar aangezien NSE zegt dat het filteren van de miljoenen berichten onmogelijk is, dreigt het volledige platleggen van Usenet netwerk, stelt Patrick Schreurs, CEO van News-Service.com.

"Wij zien daarom absoluut niet hoe we aan het vonnis kunnen voldoen. Het vonnis raakt ons dus direct in ons voortbestaan en is daardoor ook een bedreiging van Usenet zelf omdat het enkel faciliteren van Usenet op grond van het vonnis niet mogelijk is. De uitwisseling van berichten via deze oudste internetdienst wordt dus de facto onmogelijk", aldus Scheurs in een persverklaring.

Rechtsongelijkheid in EU
Volgens hem is de rechter veel te kort door de bocht gegaan door niet te onderzoeken of NSE valt onder de vrijwaring die hosters genieten als ze zonder kennis en bemoeienis inbreukmakend materiaal verwerken en beschikbaar stellen.

Bij processen in andere landen hebben rechters volgens NSE geoordeeld dat Usenetproviders wel degelijk onder deze vrijwaring vallen en niet aansprakelijk zijn voor mogelijke auteursrechtinbreuk van hun klanten. Scheurs: "In dit licht creëert het vonnis van de rechtbank Amsterdam grote rechtsongelijkheid tussen EU-lidstaten." NSE overweegt nog in hoger beroep te gaan.

Tweede poot doorgezaagd
Stichting Brein is uiteraard blij met de uitspraak. "Het verbod dat aan deze zeer grote Usenet aanbieder is opgelegd is een baanbrekende stap in de ontmanteling van de handel in toegang tot illegaal aanbod op Usenet", zegt Brein directeur Tim Kuik. "Dit trekt de tweede poot onder het illegale deel van het Usenet vandaan. Eerder gebeurde dat met indexeerders als FTD. De derde en laatste poot zijn de resellers."

http://webwereld.nl/nieuws/108094/einde-usenet-dreigt-na-vonnis-tegen-nse.html

News-Service.com voorziet diverse Nederlandse providers van Usenet en is het grootste Usenetbedrijf in Europa. Dit vonnis heeft ook grote gevolgen voor de bedrijven die afnemen via News-Service.com

Overigens zal Brein weinig kunnen uitvoeren tegen buitenlandse bedrijven die servers gehuisvest hebben buiten Nederland. Zit zelf bij Supernews en mochten de EU-servers van hun down gaan dan zijn de USA-servers nog steeds bereikbaar.
 
Wat een galbak die Tim Kuik. Ik kan die kerel echt niet uitstaan.
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #3
Wat een galbak die Tim Kuik. Ik kan die kerel echt niet uitstaan.

Ik denk dat hij behoort bij de meeste gehate mannen van Nederland.

Enige waar Kuik voor gaat zorgen is dat die content op den duur via een underground circuit wordt aangeboden. De situatie van tig jaar terug toen je Twilight cd's en later dvd's had. Daarvoor had je al piraterij waarbij via cassettetape of floppy disks de content werd verkocht. In de jaren 80 al big business en regelmatig ook in handen van criminele bendes.
 
NSE gaat toch niet offline want dit bedrijf heeft geld genoeg om een rechtszaak te voeren tegen Brein. Daarnaast is de redenatie van de rechter absurd, met dezelfde redenatie kun je Youtube verbieden want daar kunnen ook illegale bestanden op komen voordat je het weet. Om dit op te lossen is een NTD ingesteld, zowel in Europa en in de VS (als onderdeel van de DMCA).

Ik durf te wedden dat NSE in hoger beroep wint, 100% zeker. Wat deze rechter beweerd gaat in tegen alles wat het internet is. Ik durf al mijn spaargeld er op in te zetten dat als NSE in hoger beroep gaat, ze zeker weten gaan winnen (tenzij Brein de nieuwe rechter ook omkoopt).
 
Twilight CD's. Dat was de tijd van de gamerips. Dan werden alle tussenfilmpjes en andere troep verwijderd om de game 100mb te maken, zodat er meerdere op een game kon worden gepropt. Geniaal :roflol:
 
valt xsnews hier ook onder?
 
dan zit ik voorlopig nog veilig? hoeveel betaal je bij supernews?
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #10
Had het al gelezen, slecht nieuws.
Tot nu toe waren usenet providers altijd goed buiten schot gebleven.
Wat een nsb-ers bij brein.
 
Echt die tim kuik :roflol:

Dat die nog niet gehacked is oid, kan lulzsec hem niet hacken ipv iets anders.

Hier heb ik (direct) geen last van, maar FTD was echt een hele grote domper.
 
Stichting Brein gaat usenet en internetvrijheid vermoorden

Van de website van de provider:

Amsterdam, 29 September 2011 – News-Service.com has lost a procedure brought against it by
the Dutch music and film industry trade association, Stichting Brein on 21 July 2009. During
proceedings on the merits of the case before the Court of Amsterdam, Stichting Brein demanded
that News- Service.com exclude all material protected by copyright from its servers. Despite the
fact that News- Service.com only facilitates access to Usenet, and allows users to post messages
on Usenet, the Court is of the opinion that News-Service.com nevertheless (also) copies these
messages and makes them available to users. This verdict may have far-reaching consequences
for News-Service.com's business operations as well as for Usenet as an Internet service.


News-Service.com will now evaluate the verdict and deliberate with the Usenet industry. Based on
this analysis, a decision on whether or not to file an appeal will be taken.

During the last two and a half years, News-Service.com has argued, at various hearings, that it only
facilitates the technical transfer according to the procedures that apply to Usenet, and that it is not
responsible for the nature or the content of the messages users exchange among themselves. In its
defence, News-Service.com also relied on the Dutch implementation in article 6:196c Civil Code of
articles 12-14 European E-commerce Directive. This law explicitly waives service providers such as
News-Service.com from liability.

Lees verder: http://www.news-service.com/cms/ pressrelease20110929en.html en
http://torrentfreak.com/major-usenet-provider-ordered-to-remove-all-infringing-content-110929/

Onbegrijpelijk van die rechter, omdat het niet haalbaar is om alle content te gaan controleren.
 
bom op brein ,idiote organisatie
 
Twilight CD's. Dat was de tijd van de gamerips. Dan werden alle tussenfilmpjes en andere troep verwijderd om de game 100mb te maken, zodat er meerdere op een game kon worden gepropt. Geniaal :roflol:

aye die waren zalig, zo'n 20-30 spellen per cd... Good old days...
 
Terug
Naar boven