Beleggen is een voltijdse bezigheid. Het hangt er gewoon van af voor wat je gaat en welke risico's daar aan verbonden zijn.
Weinig risico's: obligaties (met goede ratings), kasbons, fondsen,staatsbon,..
Risicovol: aandelen, warrants, opties
Maar een goede raad is om niet al je eieren in één mand te leggen.
Dat zag je bijvoorbeeld wel aan die mensen die hier in België een aantal jaren terug al hun geld belegd hadden in de "Flanders Language Valley", m.n. Lernout & Hauspie.
Nieuwsberichten goed in het oog houden, abonnement nemen op goede internetnetdiensten om te kopen en verkopen (als het dan om opties enz gaat) En verder gaat het deels om feeling van beleggen, deels om inzicht in de marksituatie. Neem nu bijvoorbeeld die oorlogssituatie in Irak. Je moet gewoon weten wat je best om zo'n momenten kan doen.
Het overlaten aan een bureau die je aandelen portefeuille beheert is ook niet altijd zo'n goed idee.