XXL Nutrition

Downloadverbod onderweg

Ano_1981_5

Advanced Bodybuilder
uitgeschakeld
Lid sinds
26 mei 2011
Berichten
1.151
Waardering
42
den haag - de hoge raad denkt dat de nederlandse wet, die het downloaden van muziek en film toestaat, in strijd is met europees recht.
Webwereld schrijft dat het europees hof uitsluitsel moet geven in de zaak.
Een veel gehoord argument van downloaders is dat nederlanders een vergoeding voor het downloaden betalen in de vorm van de thuiskopieheffing. Die schrijft voor dat van iedere lege 'drager', zoals cd's en dvd's, een vastgesteld bedrag naar de entertainmentindustrie moet gaan.
Het invoeren van een downloadverbod zou dan ook gepaard moeten gaan met het afschaffen van de thuiskopieregeling, zo stellen sommigen.
Toch denkt de hoge raad dat die vlieger niet opgaat. De thuiskopieheffing zou namelijk niet bedoeld zijn voor de compensatie van downloads maar voor het 1-op-1 kopiëren van dragers.
De raad heeft zeven vragen gesteld aan het europees hof in de zaak rond het downloaden in nederland.

:d
 
Nog meer vrijheidsinperkingen dankzij de EU. Geweldig...
 
lukt toch niet
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #4
Dat denk jij als ze er nu al over praten dan betekend dit dat het 300% doorgaat het is niet de eerste keer dat ze het woord "download verbod" in de mond nemen.
Het is onderweg eerst Coffeeshops nu dit.
 
nou dan ga ik maar een paar euro betalen voor nieuwsgroepen achter een vpn. boeie
 
Terug
Naar boven