XXL Nutrition

Elektriciteit in een jaar tijd een derde duurder

Masterhit

Monstrous Giant
Elite Member
10.000 berichten
Lid sinds
14 apr 2006
Berichten
12.699
Waardering
1.032
media_xl_4426075.jpg


De elektriciteitsprijs voor een residentiële gebruiker is in een jaar tijd met 33 procent gestegen. Dat meldt de krant De Morgen op basis van berekeningen van energietoezichthouder CREG. Voor een doorsnee gezin zou de stijging neerkomen op een meerprijs van 182 euro.

Voor de prijsvergelijking nam de CREG een klant bij Electrabel in het distributiegebied van Gaselwest. In augustus 2010 kostte een megawattuur stroom 175 euro. Dat steeg tot 232 euro in juli 2011, of een stijging met 57 euro. Bij een doorsnee jaargebruik van 3,5 megawattuur komt dat neer op 182 euro extra.

Oorzaak

De prijsstijging is voor het grootste deel te wijten aan het verhoogde distributienettarief van Gaselwest, dat met 35 euro steeg. Dat is volgens de CREG het gevolg van "de hoogoplopende kosten van de opkoopverplichting van groenestroomcertificaten en van de REG-premies (voor energiebesparende maatregelen)." De leveranciersprijs van Electrabel steeg met 7,65 euro. De rest van de prijsstijging is toe te schrijven aan heffingen en de hogere bijdrage voor hernieuwbare energie.

Duurder aardgas

Ook aardgas werd duurder voor de gezinnen. De prijs steeg met 13 procent in een jaar. Ook die stijging heeft te maken met een combinatie van stijgende tarieven voor distributie en levering met hogere heffingen. (belga/adha)
maakt het eigenlijk veel uit indien je van energieleverancier zou veranderen ?
 
Heb bij een energieverkoper gewerkt. Uiteindelijk verschillen de totale kosten weinig. Veel maatschappijen proberen je te lokken door lage tarieven te hanteren maar bijv. weer een duur vastrecht (kosten die je betaald ongeacht je stroomverbruik) waardoor je nog steeds evenveel betaald.

Je hebt wel sites waar je het een en ander kunt vergelijken, als je net een typische gebruiker bent waar 1 maatschappij op inspeelt kun je wel eens goedkoper uit zijn. Tis een ingewikkelde markt waar ze je vaak zoveel mogelijk proberen te naaien waar mogelijk. Dat is althans mijn ervaring.
 
Elke jaar is er een groepsaankoop die georganiseerd wordt via de overheid in enkele Vlaamse provincies. Je kan je dan inschrijven via de website http://www.samengaanwegroener.be/
Die inschrijving moet je doen voor een bepaalde datum en na die datum kan je dan zien hoeveel euro je bespaart voor het volgende jaar als je overschakelt naar de leverancier die het laagste prijzenbod heeft gedaan. Je bent niet verplicht om over te schakelen maar je moet wel ingeschreven zijn op die website als je het voordeel wil gebruiken van de lagere tarieven die je via die groepsaankoop kan krijgen.

Het zal er trouwer niet beter op worden. België scoort extreem slecht in de elektriciteitsvoorziening en dat zal zeker nog een lange tijd zo blijven. Het is niet voor niets dat grote bedrijven hun eigen elektriciteitscentrale bouwen of windmolens zetten. En die windmolens zetten ze heus niet omdat ze 1 willen zijn met de natuur, maar wel met het oog op de stijgende elektriciteitsprijzen.
 
ik heb overlaatst nog een artikel gelezen dat het wel degelijk uitmaakt als je bij een kleinere leverancier aansluit, tot 30% goedkoper geloof ik. zal eens googlen of ik het nog vind

---------- Post toegevoegd Thu 20 Oct 2011 om 10:57 ----------

edit

http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuws/binnenland/1.1096190
 
Moet groene stroom niet juist gestimuleerd worden?
 
Moet groene stroom niet juist gestimuleerd worden?

er is een enorm capaciteitstekort, en dat gaat in de toekomst maar verergeren. België moet dure stroom aankopen van het buitenland, terwijl ze zelf voor lagere prijzen moeten verkopen. Was toen de manier om het begrotingstekort op te vangen, ramt de gewone mens nu hard terug in hun schijter.

Ik stel voor om iedereen die op groen heeft gestemt zonder stroom te zetten, want dat zit eraan te komen, zoals in China een tijd geleden. En die directe verbinding naar Duitsland duurt nog jaren.
 
Terug
Naar boven