AndroidHealthClinic

P2p-vervuiler Overpeer nu ook actief in Europa

El Comandante

Massive Warrior
Lid sinds
7 mei 2003
Berichten
20.935
Waardering
13
Overpeer, een bedrijf dat in opdracht van de muziekindustrie p2p-netwerken vervuilt met misvormde muzieknummers, wordt nu ook actief in Europa.
Ook Europese makers van muziek, films en software kunnen nu gebruikmaken van de anti-piraterijdienst van Loudeye, zo heeft het bedrijf bekendgemaakt. Loudeye, dat ook eigenaar is van de Britse muziekdienst OD2, nam Overpeer eerder dit jaar over.


Tot nu toe was Overpeer alleen actief voor de Amerikaanse en Aziatische muziekindustrie. Omdat peer-to-peer (p2p) netwerken doorgaans wereldwijd opereren, hebben Europese internetters daarvan al de gevolgen ondervonden, vooral bij het downloaden van muziek van bekende Amerikaanse popsterren. Nu Overpeer ook in Europa actief wordt, zullen p2p-gebruikers wellicht meer problemen ondervinden bij het downloaden van muziek van eigen bodem.

Vorig jaar werd voor het eerst bekend dat de platenmaatschappijen corrupte mp3-bestanden verspreiden via Kazaa. Bij het afspelen van deze nummers lijkt het aanvankelijk om het echte nummer te gaan, maar na verloop van tijd gaat de muziek over in vaag gepiep. Ook komt het voor dat het opgehaalde nummer bestaat uit een loop van bijvoorbeeld de eerste twintig seconden.

Het vernachelen van muziek en de verspreiding van de nepnummers laten de muzieklabels over aan gespecialiseerde bedrijven, waarvan Overpeer de bekendste is. Overpeer beschermt volgens eigen opgave meer dan zestigduizend 'digitale entertainmenttitels'. Maandelijks blokkeert het bedrijf 200 miljoen pogingen om auteursrechtelijk beschermd materiaal te downloaden.

DC++ en Nieuwsgroepen hadden en hebben de toekomst :D
 
Een soort Napster dus?
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #3
Nee lieverd, je hebt de hele topic niet eens gelezen. :(
 
En Bittorrent, momenteel het meest gebruikt. De opmars van Bittorrent is goed te zien in deze presentatie :

[Link niet meer beschikbaar]

en dan vooral deze slide

[Link niet meer beschikbaar]

Alleen in Europa heeft Edonkey nog wat voorsprong, wereldwijd is Bittorrent het grootste op P2P gebied.

****ers van Overpeer zullen door opzet van torrents weinig uithalen door de gebruikte hashcodes . Laat die maar gezellig het reeds nutteloze Kazaa vervuilen.
 
Bij Napster zat ook een hoop troep tussen hoor, als het al een mp3`tje was, was hij ook vaak verdoet. :heart: :p
 
ik gebruik allang geen kazaa meer. films/spellen/programma's noem maar op download ik allemaal via bittorrent. mp3's download ik via Limewire. Werkt perfect (tot nu toe)!
 
Ik gebruik kazaa alleen nog als ik ff snel n crack oid nodig heb. Of een enkel mp3-tje. Voor de rest pak ik wel lekker complete cd's via bittorrent client.
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #9
:D You must spread some tears around before giving them to MrJ again.
 
Jaja heel leuk dat ze irritant willen zijn, maar ik krijg het mp3tje uiteindelijk toch wel. Ik had zelfs laatst dat ik een mp3tje letterlijk wel 100x had gedownload via kazaa lite (verschillende soorten en maten) en ze waren allemaal corrupt. Na 1x proberen op edonkey was het toch gelukt.
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #11
Cracks op Kazaa is vragen om problemen (virussen).

Ik pak ze altijd van de bekende, betrouwbare sites en fora.
MP3tjes van WinMX, namelijk hoge kwaliteit (+192) en trouwens, die MP3-websites hebben de laatste tijd alleen maar slechte kwaliteit songs, heel slecht...
 
Terug
Naar boven