MuscleMeat

'Wonen in eigen streek' is in strijd met Europees recht

Masterhit

Monstrous Giant
Elite Member
10.000 berichten
Lid sinds
14 apr 2006
Berichten
12.699
Waardering
1.032
media_xll_5214718.jpg


De voorwaarde die de Vlaamse regering verbonden heeft aan het kopen van een woning of verkaveling in 69 geselecteerde gemeenten, namelijk dat de kandidaat-koper een duurzame band met de betrokken gemeente moet kunnen aantonen, is in strijd met het recht van de Europese Unie. Dat vindt de advocaat-generaal van het EU-Hof van Justitie.

Het luik 'Wonen in eigen streek' van het Vlaamse decreet biedt de gemeenten in kwestie het recht om bij de aankoop van kavels voorrang te geven aan mensen die een nauwe band hebben met de streek. Het Algemeen Eigenaars- en Mede-eigenaars Syndicaat (AES) en FDF'ers Eric Libert en Christian Van Eycken eisen bij het Grondwettelijk Hof de annulering van het decreet. Om een oordeel te kunnen vellen, stelde het Hof een aantal prejudiciële vragen aan het Europees Hof van Justitie.

De advocaat-generaal van dat Hof heeft nu zijn conclusie klaar. Hij vindt dat de opgelegde voorwaarde "een beperking van de fundamentele vrijheden" vormt. De voorwaarde komt er volgens advocaat-generaal Ján Mazák immers op neer dat bepaalde personen het recht wordt ontzegd gronden en daarop opgerichte woningen te kopen of voor meer dan 9 jaar te huren.

Het komt evenwel het Belgische Grondwettelijke Hof toe, luidt het, "om het precieze doel van het grond- en pandendecreet vast te stellen". Voor het EU-Hof is de conclusie van zijn advocaat-generaal niet bindend. Wel liggen de arresten van het Hof doorgaans in dezelfde lijn.

zucht, naar welk land kan ik verhuizen ajb ? mss kunnen we ruilen ? wij naar Marokko, Bulgarije of Turkije en zij hier
 
Du bist nichts, Dein Volk ist alles !!
 
Het initiatief van de Vlaamse overheid is gewoon dikke zever.
 
wonen in eigen streek :roflol:
Doe niet belachelijk, iedereen kan wonen waar ie wil sup
Strong discrimination anders.
 
Heeft dit te maken om de verfransing tegen te gaan rond het gebied van B-H-V?
 
Heeft dit te maken om de verfransing tegen te gaan rond het gebied van B-H-V?

Als Vlaanderen niets doet dan verliest het steeds meer grondgebied. Brussel gaat steeds verder uitbreiden en de verfransing neemt toe. Die stemmen vervolgens allemaal voor franstalige politici en zo gaat het verder als een olievlek. Steeds meer Vlaamse gemeenten verliezen zo hun status van Vlaamse, Nederlandstalige streek. Je kan principieel tegen het Vlaamse decreet zijn, maar ergens is het een normale reactie. Als franstaligen zich zouden aanpassen en de taal leren dan zou er geen probleem zijn.
 
Terug
Naar boven