AndroidHealthClinic

Zou het waar zijn?

pat21

Lamme tak
Elite Member
Lid sinds
20 nov 2002
Berichten
14.717
Waardering
425
'Al-Zarqawi is dood'

Uitgegeven: 4 juni 2005 08:45
Laatst gewijzigd: 4 juni 2005 08:46

BAGDAD - Een sjeik in de Iraakse stad Fallujah heeft tegen de Saudische internetkrant Al-Medina gezegd dat Abu Musab al-Zarqawi vorige week vrijdag is overleden. Het in Italië gevestigde internationale persbureau Adnkronos International meldde dat vrijdag op zijn website.

De soennitische sjeik Ammar Abdel Rahim Nasir vertelde Al-Medina telefonisch dat het lichaam van de Jordaniër al-Zarqawi, de leider van al-Qaeda in Irak, op de begraafplaats van Fallujah ligt. In de vuurgevechten die zich de afgelopen dagen in die stad hebben afgespeeld, zouden opstandelingen het graf van hun leider hebben willen beschermen tegen Amerikaanse militairen die daar patrouilleerden.


Ernstige bloeding

Nasir vertelde dat al-Zarqawi ongeveer drie weken geleden zwaargewond was geraakt in Ramadi, waar hij was behandeld door twee artsen die hij uit Bagdad kende. De artsen hadden een ernstige bloeding in de ingewanden weten te stoppen, maar de afgelopen week verslechterde de toestand van al-Zarqawi en vrijdag overleed hij.

Osama bin Laden

Al-Zarqawi had volgens Nasir de instructies nagelaten dat geen uitvaart voor hem moest worden gehouden. Het recht om zijn overlijden te melden moest worden voorbehouden aan het leiderschap van al-Qaeda in Afghanistan en Osama bin Laden.

Al-Medina meldde ook contact te hebben opgenomen met een schoolhoofd in Fallujah. Hij wilde anoniem blijven, maar bevestigde dat veel inwoners wisten dat al-Zarqawi onlangs naar de stad was gebracht.

Ziekenhuis

Het verhaal van Nasir klopt met berichten van enkele weken geleden dat al-Zarqawi gewond was geraakt en naar een ziekenhuis in Ramadi gebracht. Twee artsen zouden hem hebben vergezeld. Amerikaanse troepen hebben daarna invallen gedaan in de ziekenhuizen van Ramadi, maar konden hem niet vinden.

Internet

Afgelopen week verscheen een audioboodschap op internet. Daarin zou al-Zarqawi zelf zeggen dat hij slechts lichtgewond was. De authenticiteit van de boodschap kon niet worden vastgesteld.

Bron: www.nu.nl
 
Ellende is dat ze kaartjes moeten trekken wie hem als eerste mag opvolgen.
Misschien is de volgende weer een klein Adolfje? :(
 
Wie zal het zeggen...
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #4
Ik denk helemaal niemand. Hoewel het een eer is om als martelaar te sterven. Nu zal het misschien niet officieel bekend worden dat hij dood is om het moreel niet te ondermijnen van de rebellen. Ik weet het niet
 
pat21 zei:
Ik denk helemaal niemand. Hoewel het een eer is om als martelaar te sterven. Nu zal het misschien niet officieel bekend worden dat hij dood is om het moreel niet te ondermijnen van de rebellen. Ik weet het niet
Yep, het is net dat wat ik bedoel, ze zullen niet snel met de berichtgeving over z'n eventuele dood naar buiten komen denk ik, het zal eerder gissen zijn.
 
Ik denk gewoon datie kapot is... vraag me niet naar argumenten want die heb ik niet.
 
Hij kan goed nog in leven zijn en dit alleen doen om te laten denken dat hij dood is.
 
Ik had liever gezien dat die hond door Amerika levend was gepakt.
 
Als ie dood zou zijn, zeg ik: opgraven dat kadaver en aan de vlagenstok hijsen.
 
--> Samenleving en Politiek


Persoolijk hoop ik dat die terrorist dood is, maar veel verschil zal het niet maken aangezien hij toch wel snel opgevolgd zal worden door een andere gek.
 
Terug
Naar boven