MuscleMeat

7 keer versus 3 keer

marinos

Novice
Lid sinds
6 mrt 2011
Berichten
29
Waardering
0
Lengte
1m70
Massa
60kg
Vraagje

Wat is het voordeel van 6/7 dagen in de week aparte spiergroepen trainen vs 3 of 2 keer in de week alle spiergroepen trainen?

Met de 7keer in de week loop je ook de kans om het herstel van je spieren negatief te beinvloeden door ze per ongeluk 2 dagen na elkaar te belasten
 
dan zal je ze niet 2 dage na elkaar moeten belasten. Als jij schouders traint op maandag, zal je daar dinsdag met het trainen van je rug of benen geen last van hebben. Je moet gewoon tot een logisch schema komen, waarbij de de spiergroep die je de dag ervoor getraint hebt, niet in aamerking hoeft te laten komen bij je training de dag erna. Logisch eigelijk

---------- Toegevoegd om 11:49 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 11:48 ----------

Daarbij komt ook nog eens als je bedoelt 3 of 2 x fullbody, dat je niet optimaal de spiergroepen traint, je kan je niet focussen op een bepaalde spiergroep.
 
Spieren hebben een herstel nodig van minimaal 48 uur, wanneer ze deze krijgen kun je ze gewoon weer trainen.
 
Voor die tijd ook maar dan moet je daar wel rekening mee houden met de intensiteit van die training.

En 48 uur is geen vaste waarde, dat is veel te kort door de bocht.

Als je licht traint zal het korter zijn dan als je zwaar traint. Dan is er nog de manier van trainen en het type hypertrophy dat optreed wat ook uitmaakt voor het herstel. Bijvoorbeeld herstel van het CNS tegenover het herstel van spierweefsel.

En dan krijg je ook nog een accumulatie van vereist herstel dat voorbij die tijd gaat waardoor je je periodisatie moet afstemmen op je ervaringsniveau, en vast nog veel meer.
 
Terug
Naar boven