AndroidHealthClinic

Amerikaans toestel naar Schiphol teruggekeerd

Ano_1976

Competitive Bodybuilder
uitgeschakeld
Lid sinds
13 feb 2006
Berichten
2.124
Waardering
12
Amerikaans toestel naar Schiphol teruggekeerd

Uitgegeven: 23 augustus 2006 12:21
Laatst gewijzigd: 23 augustus 2006 13:43

SCHIPHOL - Een passagiersvliegtuig van Northwest Airlines is woensdag aan het eind van de ochtend onder begeleiding van twee F-16's gevechtsvliegtuigen teruggekeerd naar Schiphol. Het toestel was op weg naar Bombay.

Een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee op Schiphol kon in een eerste reactie bevestigen dat de bemanning en een aantal passagiers voor verhoor zijn meegenomen


Waarom de gezagvoerder van het Amerikaanse toestel wilde terugkeren, is nog niet bekend. Daar wordt hij nu over ondervraagd. Ook van de overige bemanningsleden en andere passagiers wil de marechaussee weten wat hen over de terugkeer bekend is.

Maatregelen

De marechaussee heeft de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding (NCTb) geïnformeerd. Voor de NCTb is de situatie op dit moment geen aanleiding om extra veiligheidsmaatregelen te nemen, aldus een woordvoerder van de antiterreurcoördinator.

De twee F-16's kwamen van de vliegbasis Leeuwarden. Ze hebben het Amerikaanse toestel in het Nederlands luchtruim onderschept en terug naar Schiphol begeleid, aldus een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht. De F-16's behoren tot de zogeheten Quick Reaction Alert (QRA), de luchtmachteenheid die dag en nacht paraat is voor de bescherming van het luchtruim.

Oproep

De vliegbasis kan na een oproep binnen enkele minuten een aantal F-16's in de lucht brengen. Dat gebeurt na een oproep die in jargon scramble wordt genoemd. Die kan volgens de luchtmacht worden gegeven als een vliegtuig met onbekende identiteit op de radars wordt gesignaleerd. Wat in dit geval de aanleiding was om in te grijpen, wilde de woordvoerder niet zeggen.


nu.nl/algemeen | Amerikaans toestel naar Schiphol teruggekeerd

ik ben benieuwd wat de echte reden was ??? Zal wel weer loos alarm zijn,
 
Toch een voordeel dat we zo'n klein land zijn, die F-16's zijn rap op de plek waar ze moeten zijn.
 
of men moet in een groter land meer plekken hebben voor z'n team
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #4
11 passagiers van boord gehaald hoor ik net
 
Toch een voordeel dat we zo'n klein land zijn, die F-16's zijn rap op de plek waar ze moeten zijn.
idd is maar 'minutenwerk'

of men moet in een groter land meer plekken hebben voor z'n team
hebben de meeste landen nu ook wel sinds 09-11

sjezus ik moet uitkijken dat ik geen vliegangst ga krijgen. gisteren al eentje neergestort, dan weer 1 teruggehaald. je zit tegenwoordig niet meer voor je plezier in het vliegtuig vind ik.
 
Terug
Naar boven