AndroidHealthClinic

Dit toch, is tot bevrediging van het vlees!

schavuit

Monstrous Giant
Elite Member
15 jaar lid
10.000 berichten
Lid sinds
24 mrt 2007
Berichten
11.633
Waardering
224
Kijk nou is wat ik vind in mijn nachtelijke gestruin op google naar artikelen over endorfine en runners high.???

Runner's high
"Verder komen!!", dat is de dagelijkse obsessie van vele lange￾afstands-lopers. Naar schatting joggen, trimmen en rennen ÈÈn miljoen Nederlanders. Bij velen worden de afstanden steeds langer en komt men in de roes van veel lopen en weinig eten. Het strakke ritme heeft een suggestieve uitwerking. Fantasie en waarneming vloeien door elkaar heen. In de loopliteratuur heet dit runner's high of jogger's high.Dit kan zeer verslavend werken. Callen (1983) vergeleek het met zelfhypnose. Dit gezien de voorstellingen en belevingen tijdens het lopen, gerelateerd aan de wijze waarop mensen onder hypnose gebracht worden. Diep en rustig ademen, ÈÈnpuntsfixatie (blik op oneindig) en een monotone herhaling van geluid. De verslavende werking heeft vele psychologen ertoe gebracht parallellen te trekken met anorexia nervosa, de zucht tot vermageren, die vooral bij adolescente meisjes voorkomt. Een ziekte van de jaren tachtig: fixatie op lichamelijke competentie en de neiging de prestatie (het dieet houden) steeds op te voeren. Zoals de steeds magerder wordende patiÎnt in de weer is met weegschaaltjes en grammetjes, zo loopt de fanatieke loper met stopwatch en kilometerteller op zak. Hyperactiviteit zou zelfs in 30-40% ÈÈn van de eerste symptomen van anorexia kunnen zijn. Tenslotte zijn er de ontwenningsverschijnselen die op elkaar lijken.

Ook bij andere fitnessactiviteiten, zoals bodybuilding, zien we dergelijke processen. Deze streng ascetische levenshouding is kenmerkend voor veel mensen met identiteitsproblemen (b.v. voorkeursgroepen; adolescenten en mannen tussen 30 en 50 jaar) In Kolossenzen 2:23 staat over al deze voedings- en ascetische fixatie: "Dit toch is, al staat het in een roep van wijsheid met zijn eigendunkelijke godsdienst, zijn nederigheid en kastijding van het lichaam, zonder enige waarde (en dient slechts) tot bevrediging van het vlees." Goede voeding en beweging is belangrijk in ons denken over gezondheid, we mogen het in dankzegging in ons leven brengen, maar gezondheid is bijbels in de eerste plaats gerelateerd aan de dingen die boven zijn, waar Christus is - en niet op de aarde.

Bron: "Stichting Promise"
http://www.stichting-promise.nl/artikelen/nog-in-te-delen/de-gevaren-van-de-fitness-cultus.htm

:roflol:
 
tja je kunt maar een verslaving hebben ....wij hebben dbb
 
Lichaam als gebruiksvoorwerp
In het denken van de fitness-cultus wordt de waarde van het lichaam afgemeten aan de dikte van de vezels van de skeletspieren en aan zijn "gebruikswaarde". Werken aan je lijf, is het motto. Onder het inspirerend voorbeeld van reclame en film wordt gewerkt aan het ideaalbeeld. Het doel heiligt de middelen. Hoewel de bodybuilders bij wedstrijden geen anabole steroÔden mogen gebruiken, is dit toch bijna spreekwoordelijk geworden. Daarnaast staat er een uitgebreid scala van middelen ter beschikking aan deze lichaamstraining: eiwitpreparaten, vitaminecapsules, gruwelijke diÎten en power voeding zijn een must om verder te komen. Bodybuilding is a way of life, waarin de wankele basis van zelfacceptatie gevormd wordt door bundels spieren in minuscule slipjes. Het lichaam is een statussymbool geworden, een gebruiksvoorwerp voor de egocentrische mens. Kunstmatig worden prestaties vereist die buiten alle proporties zijn. Ze worden zeker niet toegespitst op het natuurlijke, individueel functioneren, maar spelen in op de ambivalentie van de mens, die in zijn persoon verder gespleten wordt naar lichaam en geest.

In het bijbelse denken wordt het lichaam niet als gebruiksvoorwerp of aanhangsel gezien, maar als een intrinsiek en integraal onderdeel van de menselijke persoon. De mens is niet alleen geest, hij is een wezenlijke eenheid van materie en geest. (1Thessalonisenzen 5:23) De menselijke persoon, en dus ook zijn lichaam, heeft een waarde in zichzelf. Het lichaam kan nooit gebruikt worden als alleen een middel en heeft nooit alleen nuttigheidswaarde. De waarde van de mens is nooit evenredig met de dwarsdoorsnede van zijn skeletspieren of hartfunctie, maar met het zich als mens aanvaard weten in het offer en leven van Christus.

De gevaren van de fitness-cultus zijn de gevaren van de moderne mens, die met zijn wetenschap en techniek niet alleen de wereld, maar ook zichzelf wil beheersen. Het leven echter is een gave van God en het doel is een leven in Christus. Bijbels denken Al tientallen jaren wordt gesuggereerd dat fitness hÈt middel is voor een betere gezondheid. Ondanks de tegenstrijdige onderzoeken wordt fitness in het Westen alom gepredikt als hÈt preventieve middel in de gezondheidszorg. Ongetwijfeld is het zo dat lichaamsbeweging zinnig is, mits functioneel en afgestemd op individuele behoeften. Bij lichaamsbeweging en sportbeoefening zouden ontspanning en sociale aspecten een belangrijker rol moeten spelen dan prestatiedrang en zelfontwikkeling.

Een betere medische en geestelijke begeleiding en voorlichting in die zin is in onze "vrije-tijds"-maatschappij dringend gewenst. Het kan nuttig zijn onder genoemde voorwaarden. Toch mag het ons niet verblinden voor de werkelijke prioriteiten en gezondheidsrisico's, zoals die bijbels getypeerd worden. Niet in een gespleten mensbeeld, maar in het licht van een drie-enige mens in relatie tot God. In de bijbel wordt veel gesproken over gezondheid, b.v. in het boek Spreuken.
Enige verzen tot besluit:

Spr.3:1-2: "Mijn zoon, vergeet mijn onderwijzing niet en uw hart beware mijn geboden, want lengte van dagen en jaren van leven en vrede zullen zij u vermeerderen."
Spr.3:7-8: "Wees niet wijs in eigen ogen, vrees de Here en wijk van het kwaad; het zal medicijn wezen voor uw vlees en lafenis voor uw gebeente."
Spr.10:27: "De vreze des Heren vermeerdert de dagen."
Spr.14:27: "De vreze des Heren is een bron des levens."

Dit artikel is geschreven voor "Bijbel en wetenschap" van november 1989 door dhr. G.P.M. Feller.

OMFG :roflol: :roflol: :roflol:

ORLY.jpg


ben trouwens wel benieuwd wat klusmier hier van vind als trainende christen :D
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #6
ORLY idd. Precies wat ik ook dacht.
Wilde het toch even met jullie delen. Vond het echt te grappig.

En klusmier kan uit gaan kijken naar een nieuwe hobby jah.
 
:rofloL:

maar toch als je stiekem heel eerlijk tegen jezelf bent zit er wel een kern van waarheid in.
 
Ken 't. Dan lig ik op bed met m'n aansteker starend naar dat stukje folie voor me. Nog even een zucht, de whisperende rook die oplost, het subtiel opzuigen. En dan die endorfine. :heart: En het plafon dat 4 uur kijkaandacht krijgt.
 
Ken 't. Dan lig ik op bed met m'n aansteker starend naar dat stukje folie voor me. Nog even een zucht, de whisperende rook die oplost, het subtiel opzuigen. En dan die endorfine. :heart: En het plafon dat 4 uur kijkaandacht krijgt.

memories :D
 
Terug
Naar boven