MuscleMeat

Roken beïnvloedt onze genen

BackInAction

Competitive Bodybuilder
Lid sinds
5 jul 2008
Berichten
2.547
Waardering
20
Lengte
1m85
Massa
115kg
Roken beïnvloedt onze genen


Roken verstoort de genexpressie, het proces waarbij op basis van ons DNA eiwitten worden gevormd. Dat blijkt uit een Amerikaanse studie bij ruim 1.200 mensen, waaronder bijna 300 rokers.

De wetenschappers stelden een verband vast tussen roken en de expressie van 323 genen die alle gelinkt worden met door roken veroorzaakte problemen zoals kanker en een verstoord immuunsysteem.

Sigarettenrook bevat meer dan 4.000 verschillende bestanddelen, waaronder verschillende giftige en kankerverwekkende stoffen die via de longblaasjes in het bloed terechtkomen. De schadelijkheid van sigarettenrook voor verschillende celtypes is al uitvoerig bestudeerd en het verband tussen roken en aandoeningen zoals longkanker en astma staat vast. De Amerikaanse onderzoekers wilden eens uitzoomen en kijken wat roken met onze genen doet. Het is volgens hen de eerste keer dat bij zo’n grote groep proefpersonen een dergelijk duidelijk verband tussen roken en genexpressie aan het licht komt.

Opvallend is vooral dat niet alleen individuele genen maar hele met elkaar interagerende netwerken van genen door roken worden beïnvloed. Volgens de wetenschappers is het waarschijnlijk dat dit effect op de genexpressie een belangrijke rol speelt bij aan roken gelinkte risico’s, zoals het ontstaan van verschillende soorten kankers overal in het lichaam. (ddc)



© Eos-magazine
 
gerookt vlees gaat langer mee:)
 
ik rook stug door
 
roken is stoer
 
Dit is al tientallen jaren bekend in de medische wereld, geen nieuws dus.
 
Weetje:
Kanker is een ziekte van het DNA.
 
Tabak roken is gay.
 
Roken straalt klasse uit.
 
Ik heb mijn genen sowieso al niet mee. Eerlijk gezegd kan het alleen nog maar positief uitpakken voor mij.
 
Niks, maar als je iets wil roken rook dan iets waar je onder invloed van kan raken ofzo denk ik altijd.
Dan heb je er tenminste nog iets aan. Ik bedoel; wtf is er zo leuk aan tabak?
je kan wiet enz toch niet roken zonder tabak??? dan fikt t gelijk af
 
Hmm dus met roken verlaag je dan dus ook al de levenskwaliteit van je toekomstige kinderen, handig te weten :)
 
O jee, ik stop nu meteen.
 
Mijn voorgangers in de familie hebben nauwelijk gerookt. Heb ik nu dan minder kans ? Antwoord: Geen idee, en nie zo mauwe nie kulleke!
 
Terug
Naar boven