AndroidHealthClinic

Snel akkoord raketschild Tsjechië

arnoldfan

Monstrous Giant
Lid sinds
27 aug 2006
Berichten
12.578
Waardering
7
Lengte
1m50
Massa
160kg
Vetpercentage
1%
(Novum/Ap) - De Verenigde Staten en de Tsjechische Republiek verwachten snel een akkoord over de plaatsing van onderdelen van een Amerikaans raketschild op Tsjechische bodem.

De Amerikaanse onderminister voor wapenbeheersing en internationale veiligheid John Rood zei maandag dat de onderhandelingen over de radarinstallatie binnen enkele dagen kunnen worden afgerond. De Tsjechische premier Mirek Topolanek zei in een krant dat de laatste knelpunten in de onderhandelingen zijn opgelost en het ministerie van buitenlandse zaken in Praag meldde dat de overeenkomst 'over enkele weken' kan worden ondertekend. Het Tsjechische parlement moet het akkoord dan nog goedkeuren.

Het schild dat volgens de VS bescherming moet bieden tegen een eventuele raketaanval vanuit Iran bestaat uit een radarinstallatie in Tsjechië en tien raketten op Poolse bodem. Rusland is fel tegen de plannen, omdat die de Russische afschrikkingsstrategie ondergraven. De VS heeft Rusland aangeboden de installaties in Tsjechië en Polen te monitoren. Als Tsjechië met Russische inspecties moet instemmen verwacht het ook zelf in Rusland inspecties te mogen uitvoeren, zei Topolanek.

Goede zaak voor de veiligheid.
 
Laatst bewerkt:
Goede zaak?
Hmm gedeeltelijk. Is ook gewoon weer een wapenwedloop imo.
Iran gaat denk ik geen rare dingen doen. Hele wereld zal over hun heen vallen dan. Hebben zij ook weinig trek in.
 
:roflol: dat hele raketschild werkt nog niet eens...
 
zal wel een coverup voor iets anders zijn:p
 
niet nodig denk ik
 
Terug
Naar boven