- Lid sinds
- 15 nov 2002
- Berichten
- 50.099
- Waardering
- 2.652
- Lengte
- 1m79
- Massa
- 96kg
- Vetpercentage
- 21%
http://www.youtube.com/watch?v=1p-TV4jaCMk
http://tweakers.net/nieuws/79454/fbi-haalt-megaupload-uit-de-lucht.html
En dat is dus nog voordat SOPA of PIPA zijn ingevoerd. De war on drugs konden ze niet winnen, dus nu maar de war on downloads. Net zo goed niet te winnen maar met SOPA en/of PIPA kan het wel eens heel kaal worden op het internet.
De populaire uploadsite MegaUpload is uit de lucht gehaald op last van de FBI. Medewerkers van de site zijn opgepakt en worden beschuldigd van schending van auteursrechten. Dat melden verschillende Amerikaanse media.
Onder andere de krant The Wall Street Journal meldt dat de arrestaties zijn verricht na een onderzoek naar de site dat twee jaar liep. Naast de al vier aangehouden personen worden er nog drie verdacht en beschuldigd van piraterij. MegaUpload.com zelf is momenteel niet bereikbaar: het is aannemelijk dat de site permanent offline wordt gehaald.
De arrestaties zouden verricht zijn in Nieuw Zeeland. Daarnaast heeft de FBI bankgegevens bekeken en werden serverlocaties bezocht die betrokken waren bij MegaUpload. Naast piraterij wordt in de aanklacht het betrokken zijn bij een illegale organisatie genoemd. In de aanklacht wordt de uploadsite verweten de entertainmentindustrie 500 miljoen dollar in omzet te hebben gekost.
MegaUpload kwam al een aantal maal in het nieuws wegens juridische conflicten met muzieklabels. Daarnaast sprak de uploadsite zich uit tegen de acties van copyrightvoorvechters MPAA en RIAA. Kortgeleden liet Universal nog een reclamevideo van MegaUpload offline halen, omdat het muzieklabel meende dat er rechten werden geschonden.
Het is onduidelijk waar de site zich schuldig aan zou hebben gemaakt. Contentproviders kunnen zich doorgaans op het safe harbour-principe van de Amerikaanse digital millennium copyright act beroepen, waardoor ze niet aansprakelijk zijn voor auteursrechtschending die hun gebruikers plegen. Daarvoor is het nodig dat ze voldoen aan notice and takedown-verzoeken van auteursrechthouders. Mogelijk deed de site dat dus niet.
Deze week nog was er veel protest tegen voorgestelde wetgeving die veel verder gaat dan de dmca: de sopa- en pipa-wetten, die momenteel door de Amerikaanse volksvertegenwoordiging worden behandeld. Deze twee wetsvoorstellen, die erg op elkaar lijken, maken het aanpakken van buitenlandse piraterijsites makkelijker. Volgens critici komt de wet neer op censuur
http://tweakers.net/nieuws/79454/fbi-haalt-megaupload-uit-de-lucht.html
En dat is dus nog voordat SOPA of PIPA zijn ingevoerd. De war on drugs konden ze niet winnen, dus nu maar de war on downloads. Net zo goed niet te winnen maar met SOPA en/of PIPA kan het wel eens heel kaal worden op het internet.



