MuscleMeat

Nieuws "Olielek in Golf van Mexico niet dicht voor december"

MeDieViL

Monstrous Giant
10.000 berichten
Lid sinds
8 jan 2005
Berichten
12.252
Waardering
560
Lengte
Massa
40kg
Vetpercentage
media_xl_3720426.jpg

Drie opmerkelijke ontwikkelingen vandaag bij het olielek in de Golf van Mexico. Er zou een tweede, nog veel groter lek ontdekt zijn. Bovendien blijkt het scenario dat er in augustus een einde aan het dagelijks lekken van miljoenen liters olie komt veel te optimisch en het zal waarschijnlijk duren tot december. Sommige specialisten houden er zelfs rekening mee dat het nog veel langer duurt of dat de bron niet gedicht kan worden en nog een tiental jaar zal "leegbloeden". Ondertussen blijkt naast miljoenen liters olie ook dagelijks zes miljoen kubieke meter gas te ontsnappen, dat van de oceaan een levensloze dead zone zonder zuurstof maakt.

Er worden momenteel twee nieuwe gaten geboord naar het lek onder de Deepwater Horizon, wat algemeen gezien wordt als de enige manier om het lekken te stoppen. Die zouden klaar zijn in augustus. Maar sinds vandaag is er sprake van dat het pas tegen Kerstmis zou lukken. Zelfs met de meest conservatieve schattingen (3 miljoen liter lekkage per dag) zou dat betekenen dat er nog eens 635 miljoen liter ruwe olie in de Golf van Mexico gaat stromen. Wetenschappers betwisten die cijfers, volgens hun metingen, ontsnapt er dagelijks meer dan het dubbele. We kijken dus aan tegen meer dan een miljard liter olie.

Er zou een tweede, nog groter olielek ontdekt zijn op een goeie acht kilometer van het lek op 1.500 meter diepte onder het op 20 april ontplofte platform Deepwater Horizon in de Golf van Mexico. Uit dat lek zou dagelijks 18 miljoen liter olie ontsnappen. Dat beweert Matt Simmons in een interview met Bloomberg News. Hij zegt dat NOAA (National Oceanic and Atmospheric Association) hem dat bevestigd heeft.

"Afleidingsmanoeuvre van BP"
Simmons was een adviseur van George Bush tijdens diens presidentschap, is lid van de National Petroleum Council en CEO van Simmons & Company International, een investment bank die alleen werkt voor oliemaatschappijen. De Wall Street Journal noemde hem vorig jaar nog "één van de vijf belangrijkste stemmen binnen de olie-industrie". Volgens Simmons zijn de pogingen om het lek onder Deepwater Horizon te dichten niet meer dan een "sideshow" van BP, een afleidingsmanoeuvre om de aandacht niet te vestigen op het echte probleem.

"Zet het leger in, nu"
Hoe het tweede lek, en dan nog op zo'n afstand van de plaats van de ramp, onstaan is, weet Simmons niet. Hij vermoedt dat een gevolg is van de explosie en het stukgaan van de well casing onder Deepwater Horizon. Wat veel mensen niet beseffen is dat de oliebron een enorme bel is die kilomters ver gaat in alle richtingen, merkt de man op.

Simmons zegt dat ook zijn uitspraken over het dichtmaken van de lekken met een nucleaire bom in die context moet worden gezien. "Het publiek beseft bij lange aan de omvang van deze ramp niet. Obama moet onmiddellijk BP van de zaak halen en het Amerikaans leger de zaak laten oplossen, anders geraakt ze niet opgelost. BP staat nergens in het bestrijden van deze ramp, zelfs het boren van die twee relief wells zal niks oplossen, want het echte lek zit ergens anders."

Naar een miljard liter gelekte olie
Er worden momenteel twee nieuwe gaten geboord naar het lek onder de Deepwater Horizon, wat algemeen gezien wordt als de enige manier om het lekken te stoppen. Die zouden klaar zijn in augustus. Maar sinds vandaag is er sprake van dat het pas tegen Kerstmis zou lukken. Zelfs met de meest conservatieve schattingen (3 miljoen liter lekkage per dag) zou dat betekenen dat er nog eens 635 miljoen liter ruwe olie in de Golf van Mexico gaat stromen. Wetenschappers betwisten die cijfers, volgens hun metingen, ontsnapt er dagelijks meer dan het dubbele. We kijken dus aan tegen meer dan een miljard liter olie.

Het boren van een relief well is eigenlijk veel moeilijker dan het boren van een gewoon boorgat omdat de ingenieurs een erg specifiek doel moeten raken. In dit geval moeten ze met een pijp een andere pijp raken die amper 30 centimeter breed en 5 kilometer verderop ligt.

Orkaanseizoen vergeten
Eén van de redenen waarom er nu plots over december gepraat wordt is van een onwaarschijnlijke stupiditeit: bij het uitrekenen van het aantal boordagen zou BP "vergeten" zijn rekening te houden met het orkaanseizoen dat net begonnen is en gedurende vijf maanden roet in het eten gooit in de regio. NOAA waarschuwt dat het orkaanseizoen uitzonderlijk hevig zal zijn. NOAA voorspelt 14 tot 23 bijzonder zware stormen (normaal zijn er dat gemiddeld 11), waarvan er acht tot 14 (normaal zes) zich zullen ontwikkelen tot orkanen. Van die orkanen zullen er drie tot zeven zich ontpoppen tot het soort vergelijkbaar met Katrina. Normaal zijn er dat hooguit twee per seizoen.

"We zijn erg sceptisch"
Dan Pickering van beursmakelaar Tudor Pickering Holt & Co. in Houston, gespecialiseerd in aandelenhandel van olie- en energiebedrijven, bevestigt dat de finaciële wereld eerder afgaat op het scenario van december. "We zijn erg sceptisch", zegt hij.

"We praten nu over extinctie"
Pech voor de aandeelhouders van BP, maar even naar de essentie. Als het lek duurt tot december - en in alles wat we nu zeggen gaan we er niet van uit dat het verhaal van het tweede lek klopt - dan betekent dat duizenden kilometers kustlijn in Texas, Alabama, Louisiana, Florida, maar ook Cuba en Mexico die onder de olie zullen komen te zitten. Dixit Harry Roberts, professor Coastal Studies aan Louisiana State University. "En het betekent de uitroeiing van het overgrote deel van de zeedieren in de Golf van Mexico."

"Zo'n hoeveelheid olie die in de zee loopt, dat is inderdaad andere koek", bevestigt Mak Saito, van het gereputeerde Woods Hole Oceanographic Institution in Massachusetts. "Dat betekent dat de chemische samenstelling van een hele zee overhoop wordt gegooid."

Het gaat vaak mis
Er is nog iets waar angstvallig over gezwegen wordt: het boren van relief wells is enorm preciesewerk en het gaat vaak mis. "Meestal lukt het wel bij de tweede poging, maar vaak zijn er vier nodig" zegt Dave Rensink, die aan het hoofd staat van de American Association of Petroleum Geologists. En mislukken betekent simpelweg: opnieuw, van nul herbeginnen. "Die 90 dagen van BP da's echt wel heel optimistisch. Dan mag er niks, maar ook niks misgaan. Tot nu hebben ze niet echt bewezen daar goed in te zijn."

"Misschien krijgen ze hem wel nooit dicht"
Fred Aminzadeh, research professor aan de University of Southern California's Center for Integrated Smart Oil Fields, heeft nog iets anders in gedachten. "Wel, niemand denkt momenteel aan een erg reëel scenario: dat het lek gewoon nooit dichtgeraakt." Hoe lang blijft de olie dan stromen? "Een tiental jaar. Maar ik geloof dat het wel gaat lukken uiteindelijk met die relief wells, 't zal alleen langer duren dan BP zegt."

Vorig jaar duurde het 105 dagen om de Montara Well voor de kust van Australië te dichten met een relief well. Daar werd echter geboord op amper 75 meter diep. Toch waren er vijf pogingen nodig. Robert Bea van de University of California in Berkeley meent dat het succesvol boren van relief wells niet het einde van het verhaal is: je moet daarna de oliebron nog altijd dichtkrijgen. Lees: vol modder pompen en er een betonnen stop over plaatsen. "En bij dat ging het in de eerste plaats mis op 20 april, zo simpel is dat niet op 1.500 meter."

Het gas dat je niet ziet
Marinebiologen luiden ondertussen de alarmbel over iets heel anders: de schrikwekkende afname van zuurstof in het zeewater. Dat heeft vooral te maken met een aspect van de ramp waar niemand het over heeft, en dat komt omdat je er ook niks van kan zien. Maar de realiteit is dat er naast de olie een enorme hoeveelheid gas ontsnapt uit het lek. Drieduizend keer meer dan olie zelfs. Het gaat om zeker zes miljoen kubieke meter gas per dag. De oceaan heeft een grote capaciteit om methaan vast te houden, maar wanneer het methaan oplost in water gaat dat ten koste van zuurstof. Wat onstaat heet een "dead zone", zeewater dat niet genoeg zuurstof heeft opdat er iets in kan leven. Ook de olie die onderwater blijft heeft dat effect.

Doordat de Golf van Mexico eigenlijk een binnenzee is, doet de stroming bijzonder weinig om in die dead zones toch zuurstofrijk water te krijgen. Dat was voorafgaand aan deze ramp in de regio al een immens probleem. Want er was al een dead zone die groter is dan België ontstaan door de Mississippi-rivier, die pesticiden afzet die in de hele Amerikaanse midwest gebruikt worden in vooral de maïsteelt. (mvl)
http://www.hln.be/hln/nl/7179/Olier...olf-van-Mexico-niet-dicht-voor-december.dhtml


:rolleyes:
 
Laatst bewerkt:
Denk je dat de olie prijs omhoog gaat ?
 
Als ik dit allemaal hoor en zie, echt verschrikkelijk... We maken alles verrot hier...
 
Wat een sukkels daar zeg, je moet toch voorbereid zijn op zo'n (ongeval)
 
Het is weer tijd voor de atoombom :thumbup:
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #6
Het is weer tijd voor de atoombom :thumbup:

Een ergere ramp kunnen ze van deze ravage toch niet meer maken.


Een kernbom om het olielek in de Golf te dichten: goed idee of complete waanzin?
media_xl_3719883.jpg

Het begon als toogpraat, maar na de zoveelste mislukte poging van BP om het olielek te dichten (het zaagblad zit nu weer vast in de leiding) begint de optie om een nucleair wapen te gebruiken om de oliebron voorgoed te dichten over steeds meer tongen te rollen. Complete waanzin of toch niet? HLN.BE zocht het voor u uit.

Het straffe is dat de Sovjets naar eigen zeggen al verschillende keren met een nucleaire explosie lekkende bronnen hebben gestopt. Het idee is dat de enorme warmte die zo'n explosie genereert de omringende rotsen het lek doen dichtsmelten. Omdat die bronnen ook allemaal diep zaten, beweren de Russen dat er geen zorgen zijn om bijvoorbeeld radioactieve straling. Beweren, want uiteindelijk gebeurde het tijdens het Sovjetregime, waarvan we weten dat tegenslagen en drama's gewoon de doofpot ingingen.

"All the best scientists"
Maar volgens Matt Simmons, een energie-expert en investment banker uit Houston (Texas), is een atoombom wel degelijk de enige optie. "Het enige dat we nu nog kunnen doen is een wapen ontwikkelen dat we op een diepte van 18.000 voet (5.500 meter) detoneren." Volgens energiespecialist Simmons wordt zijn mening gedeeld door "all the best scientists". En zelfs een aantal journalisten. John Roberts van CNN suggereerde live op tv - terwijl miljoenen Amerikanen keken: "Drill a hole, drop a nuke in and seal up the well." (Boor een gat, smijt er een kernbom in en maak dat lek dicht).

Als het maar knalt
De nucleaire bom-optie is, zo blijkt, één van de populairste bij de ondertussen meer dan 20.000 suggesties die gepost werden op de officiële Deepwater Horizon Response Site, gerund door het zogenaamde Unified Command van BP en de Amerikaanse overheid. In principe moet BP al die suggesties bekijken. Er zitten er ook veel tussen die gewone explosieven willen gebruiken, een procedure die vaak toegepast wordt aan land door oliemensen om branden te doven en boorgaten af te sluiten.

Ondertussen, in Los Alamos...
We spraken met enkele mensen van het Los Alamos National Laboratory, waar ze bevestigden dat de Amerikaanse overheid hen had gecontacteerd voor hulp om het probleem met het olielek op te lossen, maar, verduidelijkt Kevin Roark, niet met een nucleaire optie. "In theorie is het wel een aantrekkelijke optie", geven ze in Los Alamos toe, "omdat de extreme hitte van een nucleaire explosie inderdaad de bron zou kunnen dichtsmelten. Een kernbom genereert bij explosie temperaturen die warmer zijn dan de oppervlakte van onze zon en wanneer ondergronds tot ontploffing gebracht kan die al snel een paar vierkante kilometer aan poreuze rotsen omvormen tot glas, dat als een zegel op het lek komt te liggen."

Michael E. Webber, een specialist in mechanical engineering aan de University of Texas in Austin, beaamt dat. "Een nucleaire detonatie op de oceaanbodem, hoewel ondenkbaar tot voor kort, begint verrassend doenbaar en aangewezen te klinken." ("Seafloor nuclear detonation is starting to sound surprisingly feasible and appropriate.")

Wat de Russen deden
En zoals al aangehaald, de Russen hebben het al gedaan. In een thesis uit 2000 omschrijft Milo D. Nordyke van het Lawrence Livermore National Laboratory in Livermore (Californië) hoe de Sovjets met vijf nucleaire ontploffingen tussen 1966 en 1981 vijf op hol geslagen gasbronnen verzegelden. Alleen de laatste van de vijf mislukte. In 1966 doofden de Russen een brand in een gasbron die al drie jaar ongecontroleerd woedde. De laatste in 1981 mislukte door slechte geologische data en foute berekeningen van de locatie van het lek volgens Nordyke.

Robert S. Norris, gespecialiseerd in nucleaire geschiedenis en auteur van "Racing for the Bomb", merkt echter op dat het vijf keer aan land gebeurde en niet in zee en dat het het ook telkens om gas en niet olie ging.

Politieke zelfmoord voor Obama
Bovendien is er flink wat veranderd sinds 1981. Na het einde van de Koude Oorlog kwamen landen overeen om erg voorzichtig om te gaan met nucleaire tests en ontploffingen, zelfs voor niet-militaire doeleinden. De Amerikanen hebben sinds 1992 geen enkele test meer gedaan. Bovendien heeft Obama zich ontpopt als een voorvechter om het hele nucleaire arsenaal te gaan ontmantelen. Spelen met atoombommen zou niet in zijn politieke kraam passen.

Officieel willen ze in Los Alamos niet meer zeggen dan de reactie hierboven, maar off the record en mits gegarandeerde anonimiteit klinkt het allemaal toch wat anders: "Het gebruik van een een nucleair wapen of een atoomontploffing om dat gat te dichten is gewoon ridicuul. We weten totaal niet of het zou werken, en de kans is erg groot dat we de zaken alleen maar erger maken. Er is overigens nog iets dat erger is dan een olievlek. Een radioactieve olievlek."

"That would be crazy"
Stephanie Mueller, zegsvrouw van het Amerikaanse Energy Department, bevestigt dat niemand in de Obama-administratie de nucleaire optie ernstig overweegt. "Die ligt niet op tafel en is ook nooit ter sprake gekomen." En dan, in een onbewaakt moment: "That would be crazy".

In tegenstelling tot de beweringen dat "all the best scientists" vinden dat de nucleaire optie de beste is, hoorde HLN.BE/Planet Watch toch het tegenovergestelde bij nucleaire fysici en experten. Het gebruik van een atoombom om het gat te dichten is niet alleen een technisch risico wegens totaal geen idee van wat er zou gebeuren onder water op een diepte van 1.500 meter, het zou onvermijdelijk leiden tot "desastreuze" gevolgen voor het milieu en de mens wegens radioactieve straling. Of, om het even samen te vatten: "This myth is busted". (mvl)
http://www.hln.be/hln/nl/7179/Olier...e-dichten-goed-idee-of-complete-waanzin.dhtml
 
Gooi Graig Valentino in het water, die zuigt alle olie wel op. :thumbup:
 
Daar gaat de olie, good job guys:thumbup: Als we dan wel niet allemaal dood gaan door co2 dan wel door olie :)
 
triest triest. Ze mogen BP echt KEI maar dan ook echt KEI hard aanpakken van mij.
 
BP gaat failliet

Maar ff serieus december? en als er nog een groter lek is dan is de schade echt niet te overzien ...:(:(
 
@MeDieViL: maar moet het per se een atoombom zijn? Er zijn toch andere explosieven denkbaar die niet radioactief zijn?
 
Denk het niet voor een lek waar miljoenen liters per dag uitstromen...
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #16
Op die manier hoe je ze het hardst raakt, geld zal dat niet zijn.

Ik snap je... Maar het punt is dat gewoon alles naar de klote gaat, daar kan geen aanpakken tegenop... Denk aan al dat moois en al die dieren, krijg er gewoon maagpijn van... Echt vreemd, bijna niks doet me meer wat (helemaal als het om mensen gaat) maar dit vind ik echt erg...

---------- Toegevoegd om 17:29 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 17:28 ----------

Geen idee, het leger er op af sturen lijkt me iig een goed plan, BP bakt er niets van.

+1, de aandacht/hulp van de hele wereld moet hier geconcentreerd worden...
 
Kunnen ze die olie eigenlijk niet op één of andere manier insluiten om de rest van de oceaan veilig te stellen?
 
Ik boycot BP voortaan, oh wacht dat deed ik al.

Begrijp toch al niet dat het aan de veroorzaker zelf wordt overgelaten. Probeer die gaten te dichten en presenteer de rekening maar aan BP.
 
Terug
Naar boven