- Lid sinds
- 31 aug 2004
- Berichten
- 13.160
- Waardering
- 52
AMSTERDAM - Het Openbaar Ministerie (OM) in Amsterdam gaat de 46-jarige vrouw vervolgen die begin 2005 in Amsterdam-Oost een 19-jarige tasjesdief doodreed. Dat maakte een woordvoerster vrijdag bekend.
ANP
Ali el B. griste op de avond van 17 januari aan de Derde Oosterparkstraat met een metgezel een tas uit de auto van Germaine C.. Het tweetal vluchtte op een brommer.
De automobiliste reed achteruit achter de jongens aan en raakte hen daarbij. El B. kwam klem te zitten tussen de auto en een boom en overleed.
Reconstructie
Dat justitie meer dan twee jaar na dato tot vervolging over gaat, is het gevolg van onderzoek. Zo vond er op 21 maart van dit jaar nog een reconstructie plaats op de plek van de aanrijding.
Ook de ernst van het incident speelt een rol bij de beslissing, aldus de zegsvrouw van het OM.
Risico
C. werd destijds aangehouden, maar kwam al snel weer vrij. De rechter-commissaris oordeelde dat er onvoldoende aanwijzingen waren voor opzet en het bewust nemen van een onaanvaardbaar risico. Het OM ging hier toen niet tegen in beroep.
De advocaat van de familie van El B., Nancy Dekens, stapte in maart van dit jaar nog naar het Gerechtshof met het verzoek justitie te dwingen over te gaan tot vervolging van C. Het hof had zich hier nog niet over gebogen.
Opgelucht
"De familie en ik zijn opgelucht dat de beslissing eindelijk is genomen en dat de zaak niet in de doofpot is gestopt", liet Dekens in een reactie weten. "Dit is wat de familie graag wilde."
Hoewel ze niet uitsluit dat justitie daar goede redenen voor heeft, zei ze wel dat het besluit om tot vervolging over te gaan "heel lang" op zich heeft laten wachten.
Justitie verwacht dat C. in het najaar voor de rechter verschijnt.
Wees gewaarschuwd, als iemand iets van je steelt vooral niet schrikken, en tegen elke prijs voorkomen dat de dief iets kan overkomen. Zouden autoruiten daarom misschien van safetyglas zijn voorzien? Dat die arme dieven zich niet kunnen bezeren als ze iets zien dat ze nodig hebben? Inderdaad maar goed dat dit niet in de 'doofpot' is gestopt. Dacht die moordenaar nu echt dat ze zo makkelijk wegkwam met haar duidelijk maanden van te voren geplande racistische moord? Ik vind dat ze ook nog moet worden aangeklaagd wegens uitlokking van diefstal!


