AndroidHealthClinic

Aangepast voeding - hond

Raihne

Novice
Lid sinds
22 feb 2014
Berichten
4
Waardering
0
Lengte
1m76
Massa
78kg
Hallo allemaal,

Ik heb eens een ander vraagje dan jullie hier gewoonlijk gesteld krijgen.

Ikzelf neem al een tijdje eiwitten shake's en ben hier erg tevreden van. Ik weet ook dat deze shake's worden samengesteld door voedingcoïtusperts en dat er de nodige voedingsstoffen inzitten die belangrijk zijn voor sport, ...

De vraag die ik wil stellen gaat niet over mij, maar zoals het topic aangeeft, over hond van mijn ouders. De hond is een duitse scheper van ongeveer 3jaar oud en het beestje sukkelt al van het begin met aan aandoening dat een deeltje van haar slokdarm verlamd is. Dit heeft als gevolgd dat haar eten zo vloeibaar mogelijk moet zijn, anders hoopt het op in de slokdarm, en komt het er weer uit. Ze geeft ook regelmatig over.

Dit komt er op neer dat zij heel mager is. Mijn ouders hebben al her en der advies gevraagd maar aangepast voeding en dergelijke helpen haar geen kilo's bij te komen. Toen ik overlaatst shake's voor mij besteld dacht ik ineens aan weightgain shakes. Deze zijn natuurlijk niet voor dieren gemaakt, maar kan het kwaad? Er mag gerust een 10-tal kilo bij. Zijn de voedingstoffen die hierin zitten een probleem, enzovoort. Ze zijn natuurlijk voor de mens gemaakt, niet voor dieren. Maar de hond mag gerust een 10-tal kilo bijkomen.

Ik ken hier zelf te weinig van en mijn ouders hebben het reeds aan de dierenarts gevraagd (product + ingrediënten), maar zij heeft zich hier niet over uitgesproken, maar rade het toch af. Ik neem dit ook aan dat zij geen producten aanbeveelt die ze niet kent.

Wat denken jullie hiervan?

Ik zoek zeker en vast geen positieve reactie, maar wel een correcte. Het is nog altijd de gezondheid van de hond die op de eerste plaats komt!

Dank je wel om even door te lezen!

voorbeelden:
True Mass: http://www.bodyenfitshop.nl/weightg...wsb3JkZXJwcm9kdWN0ZW5hYW50YWwsb3JkZXJ0b3RhYWw
Mass Perfection: http://www.bodyenfitshop.nl/weightg...wsb3JkZXJwcm9kdWN0ZW5hYW50YWwsb3JkZXJ0b3RhYWw
Andere zijn ook welkom!
 
Wow... Aparte vraag...

Je kan het label toch tonen aan je dierenarts....?!
 
Ik zou die synthetische troep nooit aan mijn hond voeren.

Hebben jullie al eens rauw vlees gegeven? Zoals Carnibest of duck natuurvoeding?

Als je er water bij gooit en het prakt is het bijna zo vloeibaar als pap.
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #4
@Wheymeraner
Hebben we gedaan, maar zoals johhnyquid aanhaalt is haar mening hier waarschijnlijk hetzelfde over, ze heeft bevestigd dat hier niet "schadelijk" inzit, maar ze raadde het af.

@Johhnyquid
De hond is nu al 3jaar ... we hebben allerlei voedingen geprobeerd incl. duck en doen water bij het eten om het erg vloeibaar te maken. Maar het probleem is dat ze erg mager blijft. Ook met "vloeibaardere" voedingen blijft ze overgeven. Mijn idee was dat zo'n shake een bom aan calorieën is. (1000+ per shake), dus hier moet ze wel van bijkomen.

Maar ik volg je standpunt ook van synthetische troep :) dat is ook mijn gedacht nog altijd een beetje. Maar na 3 jaar begin je toch vanalles te overwegen, zo is het ook niet gezond.
 
wat krijgt ze nu voor voeding?


als je googled op BARF krijg je veel info van mensen die zelf de voeding van hun hond samenstellen. Verdiep je in de macro's die honden nodig hebben en kijk of je zo zelf een maaltijd kan samenstellen die en gezond is, maar die ze uiteraard ook kan binnen houden.

nevernooit dat ik mijn honden een weightgainer oid zou geven. kan me niet voorstellen dat als je hond een paar kilo is aangekomen door weightgainer, dat ze dan ineens gezonder zal zijn. maar dat is mijn mening :)

succes!
 
Alles door de blender gooien?
 
Is niet echt geschikt voor honden, ze krijgen veel sneller last van gewrichten en nieren bij een te eiwitrijk dieet.
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #8
Ok goed, dan kunnen we weightgainers of andere synthetische producten uitsluiten denk ik. Dan je RobbertK voor een goed argument :) (en de andere ook natuurlijk).

Maar we blijven natuurlijk bij hetzelfde probleem zitten. Aangepaste voeding, gezonde voeding, vloeibare voeding is reeds getest. Momenteel krijgt ze een mengeling van droge brokken (in de blender fijn gemalen) met een cotton cheese erbij (aanbevolen door de dierenarts) en aangelengd tot een papje met water.

Ze eet ook rechtstaand zodat alles beter naar binnen gaat, en het probleem is dat ze maar maximum 2-3 keer per dag een "normale" maaltijd kan nemen of het wordt te veel.

Iemand een idee hoe dat ze enkele kilo's kan bijkomen?
 
wat krijgt ze nu voor voeding?


als je googled op BARF krijg je veel info van mensen die zelf de voeding van hun hond samenstellen. Verdiep je in de macro's die honden nodig hebben en kijk of je zo zelf een maaltijd kan samenstellen die en gezond is, maar die ze uiteraard ook kan binnen houden.

nevernooit dat ik mijn honden een weightgainer oid zou geven. kan me niet voorstellen dat als je hond een paar kilo is aangekomen door weightgainer, dat ze dan ineens gezonder zal zijn. maar dat is mijn mening :)

succes!

De hond moet voornamelijk vloeibare voeding krijgen.
BARF staat voor Bones And Raw Food.

TS:
Probeer af en toe een rauw ei te geven, al is het maar voor tijdenlijk een keer (1x per week oid).
 
Weightgainer, nee. Kijk dan naar recovery voer, dat is vergelijkbaar met een weightgainer voor dieren. Geschikt voor zieke dieren, acceptatie is hoog en wordt goed verdragen. Zou ik trouwens alleen gebruiken als ze afvalt, niet als ze stabiel is.

Vraag anders of je dierenarts je doorverwijst naar een specialist. Geen idee waar je woont, maar als het in de buurt van Utrecht is, dan heb je een geweldige in de buurt zitten.

Zoals al genoemd, BARFen kan een dier ook veel goeds doen. En dan niet die drek die je bij de supermarkt kan kopen, maar echt BARFen
 
Waarom laat je die hond niet gewoon inslapen? Beste voor beide partijen.
 
Waarom laat je die hond niet gewoon inslapen? Beste voor beide partijen.
Jup. Alle ectos ook uitmoorden, is beter voor beiden :O

Zolang het beestje nog lol en een dierwaardig bestaan heeft, zou ik niet weten waarom. Is wel een ander verhaal als de levenskwaliteit flink achteruit gaat, maar dat weet ze zelf beter
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #14
@Belan
In het begin hebben ze deze opmerking vaak gekregen. Maar hebben toch besloten om ervoor te zorgen, hun keuze natuurlijk. Ze zijn allebei op pensioen en heel de dag thuis, dus dat beestje heeft niet te klagen ;)

@Patriciaa
goed idee, ik zal het eens bij de dierenarts laten vragen of zij voorkeur heeft voor bepaalde merken.

@Snoepmonster
Ze eet ongeveer zo, zonder aangepast tafeltje ... maar wel in die postitie

@nickvh
Eigenlijk een goed idee. Momenteel doen we het ook plat tot een papje, maar met een blender zullen er altijd wel minder brokjes inzitten
 
Toen ik je titel las dachr ik dat je hond wou gaan eten.
 
Je geeft je hond beter geen suiker en koolhydraten. Die beesten horen toch vlees te eten
 
Juist ja.
Als je even oplet hoe vet die honden zijn, hoeveel bespiering er ontbreekt en in welke slechte conditie ze zijn, en hoeveel rode plekken ze in de vacht hebben (die waarschijnlijk ook lekker warm aanvoelen), dan weet je gelijk waarom je geen weightgainer moet geven :)

heyy ik ben ane henk ik bench 100 ik woon in pekel zin om keertje met mij nar marktplein te gaan daar heb je alemal leuke diskoteken
 
Terug
Naar boven