hoi allemaal,
na een aantal maanden research te hebben gedaan heb ik besloten hoe mijn eerste kuur eruit gaat zien.
ik ben 31 jaar. 1m80. weeg nu rond de 80. ik heb al een aantal jaar ervaring met trainen. en heb besloten om toch te gaan kuren om zo de 90+ grens over te gaan.
me kuur ziet eruit als volgt: 12 weken sustanon 250 en 100 deca. per week. hierbij wil ik ook als ondersteunend middel winstrol ( pillen ) gebruiken.
ik zou graag jullie advies hierbij willen. mvg
Ik vraag me echt af waar jij je research hebt gedaan al die maanden als je hierop uit komt.
Sustanon is gemaakt om over een lange periode (in theorie 3 weken) een min of meer gelijk niveau aan testosteron in je lichaam te bewerkstelligen door de combinatie van kort werkende en langwerkende esters. Dit betekent dat de 250mg over twee tot drie weken uitgesmeerd worden in je lichaam. Reken maar uit wat dat per dag betekent. Pas in de tweede of derde week heb je een suprafysiologisch niveau door de stapeling van 250mg per week en dan nog is dat met deze dosering gering.
Er is een hoop onderzoek gedaan naar dosis en effect bij toediening van testosteron en tot 600mg per week is onderzocht. Hoe hoger de dosering hoe meer effect, even kort gezegd, echter de bijwerking nemen niet significant toe
tot 600mg per week. Nogmaals, meer is niet onderzocht.
Daarbij is testosterone Enanthate gebruikt trouwens en geen cocktail van esters.
De enige reden om andere anabolen te gebruiken dan testosteron is om meer milligrammen in je lichaam te stoppen zonder de androgene werking van testosteron. Maar nogmaals tot 600mg is onderzocht en een gezond volwassen mannen lichaam kan dat voor twaalf weken prima aan. Meer heb jij nu niet nodig.
Daarmee komt de streep te staan door de deca en winstrol wat mij betreft. Sowieso heeft 100mg deca, met decanoate als ester en dus twee weken uitgesmeerd als in 7/8mg effectieve stof per dag (?) totaal geen zin. Daarnaast heeft het middel een uitgesproken oestrogene werking. Dat heeft niets met aromatiseren te maken, nandrolone hecht zich zelf aan de oestrogeen receptor. Vocht retentie, gyno en erectieproblemen komen met deca het meest voor. Niet voor niets heeft nadrolone inmiddels anavar van de eerste plek gestoten in de referenties voor toediening van anabolen voor vrouwen. Gewoon laten staan dus.
Aangezien je nog nooit gebruikt hebt en niet weet hoe je lichaam op anabolen reageert, winstrol 17 alfa gealkyleerd is en daarmee belastend voor de lever is en een uitgesproken androgene werking heeft als DHT derivaat, hetgeen kan leiden tot haargroei op je rug en uitval op je hoofd, de stof lichaamsvreemd is en bij voldoende milligrammen testosteron feitelijke overbodig, kun je die ook laten staan.
Mijn advies is dan ook 500mg testosteron enanthate per week, maximaal twaalf weken. De overweging is HCG tijdens je kuur te gebruiken en nolvadex is een must als nakuur. Verder zou ik zelf ook exemestane als in aromasin inkopen om eventueel tijdens de kuur te gebruiken, zeker de laatste vier weken zodat je uit je kuur komt met een laag oestrogeen gehalte.
Bovenstaande kuuradvies is trouwens zinloos zonder voldoende kcals, eiwit en snoeiharde training mocht je echt willen groeien.
Hetzelfde advies als anderen hebben gegeven dus, alleen met een beetje meer uitleg. Succes met kuren!