Fitness Seller

Het beginnen met het krijgen van n 'fitte' lichaam

iamchets

Novice
Lid sinds
8 aug 2014
Berichten
4
Waardering
0
Lengte
1m81
Massa
84kg
Hallo allemaal,

Mijn stats:

BFAT%: ~ (Geen idee, naar dokterpraktijk geweest, en hun meten dat niet.)

Gewicht: 84kg
Lengte: 181cm

BMI: 25,6.
Conditie: Matig, 2,2km met 4 loop pauzes van 'n minuut hardlopend.

2006 BMR
3109 ONDERHOUD (3x per week sporten)

Kleine story:

Vroeger heel erg actief geweest op het gebied van sporten, ben daarna ziek geworden en heb daar zo'n
5 jaar lang last van gehad, daarna (nu) een operatie gehad 20 weken geleden, ben nu bijna helemaal hersteld,
en mag nu van de dokter weer alle spiergroepen trainen.

Mijn doel?

Weet niet hoeveel mijn bodyfat is, ik gok tussen de 17 - 20% heb n klein buikje, valt niet op om het zo maar te zeggen, wil gewoon weer helemaal fit worden, en daar bedoel ik mee, een vorm krijgen. Minder vet, meer spier.

Wat ik heb begrepen?


Ben vorig jaar ook 'ns begonnen met het sporten maar kon niet doorzetten ivm de operatie, maar heb toen al heel wat ingelezen over voeding & de manier waarop je gaat trainen. aka cutten, bulken.

Zo ver ik heb gelezen en heb gehoord is het ook mogelijk om op mijn onderhoud te gaan eten en dan gewoon 2 a 3 spiergroepen te pakken op 1 van de 3 dagen en dan gewoon rustig opbouwen bij elke spiergroep. Einde van de gymsessie, nog een kleine 20 min of meer aan cardio pakken, maar daar moet ik me nog wat verder bij inlezen wat het beste zou kunnen zijn om in die 20 min zoveel mogelijk vet te verbranden, heb begrepen dat mijn lichaam dat zoiezo nog actief is vanwege de kracht die ik ervoor heb gedaan.

kwa voeding, zoveel mogelijk maaltijden verdelen, 's ochtends is super belangrijk voor het opstarten, niks eten wat zwaar op je maag kan liggen 2u voor het sporten, en in de avond nog iets met veel eiwitten eten, bijv magere kwark. En na het sporten je zelf aanvullen met snelle suikers, bijv. n pakje chocomelk of shakes.

*Vragen waar ik eerlijk gezegd gewoon te lui ben voor geweest om op te zoeken(of tuel wat moeilijker te vinden was):

* De dagen dat ik niet sport, moet ik dan op mijn BMR eten of ook op mijn onderhoud(bmr * 1,55)?
* Ik train 3x per week, en pak 3 - 4 x n halfuurtje/uurtje joggen buiten, moet ik dat ook erbij gaan tellen?(doe het voor mijn conditie te verbeteren, en wie weet nog wat bfat te verliezen?)

Met Vriendelijke Groet,




Donny


- Edit,

heb de post gemaakt omdat ik maandag officieel wil gaan beginnen, heb de laatste 2 weken wat rond zitten kutten in de gym en buiten voor n beetje te wennen &
om te zorgen dat de techniek goed is.

Ik ga me zoiezo nog inlezen in heel veel dingen, heb mijn notities al gemaakt, en heb me een boek besteld!
 
Beste Donny,

Al die energie die je in het steken van de OP en je voeding hebt gestoken, had je beter in trainen kunnen stoppen.

Vergeet die boeken, die notities en die schema's maar trek een paar sportschoenen uit de kast en loop naar een gym. Doe je workout en doe'm goed.


Dit soort gerommel in de marge heeft pas zin als je op een punt komt dat je geen vorderingen meer maakt.
( daarbij heb je allerlei dingen aangenomen die niet per definitie waar zijn )

Het beste advies wat ik je kan geven : stop met denken, ga trainen. :)
 
Wat Sjors zegt klopt wel. Zorg eerst dat je regelmatig naar de gym gaat en dan gewoon focussen op de compounds. Daarnaast kun je je dan gewoon blijven verdiepen in alle details maar het belangrijkste nu is dat je gaat trainen.

Zoveel mensen blijven maar denken en doen en proberen alles te perfectioneren zonder ook maar 1x hard te gaan trainen, tsja dan schiet het ook niet op he.
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #4
Owh.. Neem aan dat ik wel gewoon rekening moet houden met mijn voeding? Niet dat ik alles precies precies moet doen, maar gwn zorgen dat ik mijn maaltijden indeel met de nodige stoffen?
 
Ja hoor, hou je voeding bij in bv myfitnesspal, weeg jezelf iedere week / iedere twee weken. Gaat het niet zoals je wil (kom je te snel aan of val je niet genoeg / te snel af) dan pas je je voeding aan. Zorg dat je voldoende eiwitten binnenkrijgt (zou zeggen minstens 160gr), minstens 80gr vetten en de rest vd kcal hoe je maar wilt. Dit zijn gewoon even snel wat dingen maar zo kun je iig goed beginnen. Zoals je ziet, zo lastig is het allemaal niet en dat hoeft het ook niet te zijn.
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #6
Okee bedankt, ik zal elke week wel wat hier posten met wat er behaald is, of wat ik zelf heb veranderd etc. incase dat er nog advies gegeven kan worder is het altijd mooi meegenomen!

ps

Vind t zelf interessant om dingen te leren waar ik mee bezig ben, vandaar dat ik n boek heb besteld en veel notities maak!
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #7
Nou mijn laatste post heb ik niet waar gemaakt, jammer genoeg. Heel erg druk geweest met school en ook niet echt de behoefte gehad om mijn ervaringen te delen tijdens deze periode. Maar aangezien ik er nu toch ben gooi ik het er even in, en naderhand heb ik nog wat vragen voor de ervaren sporters.

In het begin ging alles nog een beetje vermoeiend, mijn conditie was toch wel wat slechter dan dat ik had verwacht, ik had in mijn eerste post geschreven dat het 2,2km was maar blijkbaar was het maar 1km. Hoe ik daar bij ben gekomen weet ik ook niet maar goed, dat is dan nu duidelijk.

Op het moment jog ik 1,5 - 1,7km gemiddeld zonder looppauzes, en na het joggen ben ik geneens buitenadem alleen mijn bovenbenen zijn dan nog wel 's wat moe maar dat ligt ook aan de route. Verder dan dit heb ik nog niet geprobeerd, maar ben wel al trots op het resultaat. Conditie gaat dus vooruit! Misschien niet zo snel als gehoopt maar ik kom er.

Nu om terug te komen op mijn grootste prioriteit en dat is mijn vetpercentage wegwerken en daarbij spieren kweken. In deze afgelopen maanden heb ik me zoveel mogelijk aan mijn sport schema gehouden, maar hier en daar wel eens wat dingen niet gedaan vooral omdat mijn huidige sportschool enorm druk is op de tijden dat ik kan sporten.

Ik pak hier even de oefeningen die mij het meest centraal lijken/ waar ik het meest trots op ben.

Mijn borst is sterk vooruit gegaan ben van 50kg benchpress naar 77,5kg gegaan van 6 reps.
Mijn benen zijn nog wat matig maar dat komt omdat ik nog steeds niet helemaal hersteld ben dus ik moet het rustig aan doen, ben op de squats van 40kg naar 75kg gegaan, en op leg press 80kg naar 140kg.
Mijn biceps zijn ook sterk vooruit gegaan, van 20kg bicep curls naar 35kg, als ik meer pak krijg ik last van mijn pols, heb al een tijdje rustig aan moeten doen omdat ik m overbelast had.
Triceps zijn matig vooruit gegaan zover ik heb ervaren.. Van 12kg skull crushers dumbells naar 20kg.
Schouders eerlijk gezegd vrijwel nooit gedaan, zit nu verandering in heb het in mijn schema gegooid en werk er nu aan.
Rug is nog steeds aan de magere kant, probeer nu pull ups toe te voegen aan mijn schema maar na 3 ben ik al om op te rapen, maar ben wel tevreden met de overige resultaten van mn rug.
Buik doe ik vrijwel nooit, ivm de operatie die ik heb gehad gaat het heel erg moeilijk.

Dit lijkt me wel n okee overzicht om een beetje te informeren, nu wil ik in januari(Kan vanaf nu een bepaalde periode tot midde januari niet meer sporten ivm prive dingen) gaan beginnen met een vast dieet aangezien ik nu gwn let op wat ik eet, en gwn veel water drink maar gewoon niks merk van vet verlies lijkt wel alsof ik er meer bij krijg.

Merk wel dat ik vorm in mijn borst krijg, en mijn rug word ook wat breder, maar als ik niks van mijn spiergroepen aanspan valt er niet veel te zien, vanwege mijn vetpercentage lijkt mij.

Dus nu heb ik een vraag, wat zou ik nog meer kunnen doen besides aan een vaste dieet gaan houden? Natuurlijk komt er nog wat trial en error hier en daar maar het lijkt mij dat dit het wel moet gaan doen..

Als jullie meer informatie over mijn fitness schema etc. willen hebben, dan post ik het graag.
 
Terug
Naar boven