- Lid sinds
- 31 aug 2004
- Berichten
- 13.160
- Waardering
- 52
ZoutZak zei:wacht even hoor. Je trekt nu in twijfel of er überhaupt vooruitgang is geboekt in de afgelopen jaren? Of twijfel je (net als in dit onderzoek) of deze vooruitgang (in grote mate) te danken is aan ontwikkelingshulp van buitenaf?
Geen robuuste samenhang impliceert niet 'dat er dus geen vooruitgang is geboekt door er meer geld in te pompen' maar hoogstens dat er niet VEEL (aantoonbare) samenhang ligt tussen ontvangen ontwikkelingshulp en de bereikte welvaartsgroei. (die er dus wel is, stelt ook dit onderzoek)
De kwestie is niet dat ik deze onderzoekers leugenaars vindt, maar eerder dat jij dit onderzoekje teveel waarde toedicht, en nalaat zelf redelijkerwijs onder ogen te zien dat de gewenste effecten er wel zijn, echter niet in de mate die wij allen zo graag zouden zien.
Ik vind het nogal zwak om zo'n onderzoek weg te wuiven zonder zelf met een onderzoek of sterke argumentatie te komen. Feit is en blijft dat er in veel landen bedroevend weinig is veranderd de afgelopen 50 jaar. Alleen in landen met een sterk economisch beleid is er verbetering zichtbaar. Geld in landen pompen met een corrupt regime en/of slecht economisch beleid is imo zinloos. Geld pompen in landen met een gezond economisch beleid is niet echt nodig want die komen er op eigen kracht ook wel. Geld erin pompen kan dan juist een averechts effect hebben omdat het de prikkel zelf iets te ondernemen kan verminderen.

)
)