N. Korea warns China of ‘grave consequences,’ Beijing still wants ‘friendly relations
Hoxha is er niets bij.
Opdoeken die handel
Hoxha is er niets bij.

Opdoeken die handel
Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.

Vooral die zorgwet die nogsteeds nie.... oh wachtOmdat hij werkelijk waar niks geregeld kan krijgen, faalt zo hard dat het echt beschamend is.
Before the vote, the Republican leadership in the House played "Eye of the Tiger", the pre-fight song in Rocky, at a closed-door meeting.

Moet nog langs de senaat eh.
Donald Trump maakt later deze maand zijn eerste buitenlandse reis als Amerikaanse president. Hij bezoekt volgens de nieuwssite Politico, die zich beroept op twee bronnen in het Witte Huis, onder meer het Vaticaan, Israël en Saoedi-Arabië. Trumps reis heeft nog een paar andere tussenstops. Op 24 mei bezoekt hij volgens Reuters paus Franciscus in het Vaticaan, daags nadien is hij aanwezig bij het NAVO-overleg in Brussel en nog een dag later woont hij de top van de G7 op Sicilië bij.
Twee maanden geleden nog zag ik hoe een onschuldige jonge vrouw in elkaar werd getimmerd door twee mannen. De vrouw was met haar wagen stilgevallen voor het rode licht. Toen het licht op groen sprong, vonden de jongemannen in de auto achter haar dat het allemaal niet snel genoeg ging. Waarop ze uit hun auto stapten en rake klappen uitdeelden. Mijn hart brak.
Dat de Democratische Partij in de VS op zijn zachtst gezegd niet blij zou zijn viel te verwachten, maar dat er luid gezang zou uitbarsten in het Huis van Afgevaardigden? De boodschap erachter: De Republikeinse congresleden hebben met deze stemming hun eigen graf gegraven, denken de Democraten.
Court orders State Dept to release Clinton emails on Benghazi attack

Hillary Clinton is klaar voor haar politieke comeback. Een half jaar nadat ze de Amerikaanse presidentsverkiezingen verloor van haar Republikeinse rivaal Donald Trump, richt de 69-jarige Democrate een nieuwe politieke beweging op. Dat schrijft Politico. De beweging, die waarschijnlijk 'Onward Together' (Samen Verder) zal heten, moet kapitaalkrachtige Trumptegenstanders samenbrengen om de agenda van de president en zijn partij zoveel mogelijk te blokkeren.
Politico vernam het nieuws naar eigen zeggen van "verschillende bronnen dicht bij Clinton". De Democrate zou de afgelopen week vergaderd hebben met potentiële donors. Ze zou ook al een raad van bestuur hebben samengesteld. De eigenlijke lancering van de beweging is volgens Politico voor volgende week, al weigert Clintons woordvoerder voorlopig elke commentaar.
Wereldleiders zijn grotere maniakken dan u en ik. Dat beweert de Britse psychotherapeut Kevin Dutton, die experts en biografen een vragenlijst voorlegde over de psychopathische trekjes van de groten der aarde. Die omstreden 'psychologische profiling vanop afstand' leverde alvast verrassende resultaten op. Zo scoort Hillary Clinton ongeveer even hoog als Napoleon en keizer Nero. En klopt Donald Trump zowaar Adolf Hitler.
Het is booming business: psychologen die van op afstand in de ziel van wereldleiders proberen te kijken, op zoek naar gevaarlijke persoonlijkheidskenmerken. Het verschijnsel is omstreden, maar zit in de lift sinds het aantreden van Donald Trump.
In 1943 werd aan een team Amerikaanse wetenschappers gevraagd een psychologisch profiel op te stellen van Adolf Hitler. In hun duizend pagina's tellende rapport kwamen ze tot de conclusie dat Hitler, naarmate de oorlog vorderde, minder in het publiek zou verschijnen. In besloten kring zou hij almaar vaker woede-uitbarstingen krijgen. De psychologen voorspelden ook dat de Führer niet zou onderhandelen, maar zijn troepen zou aanvuren tot het bittere einde door te vechten. Bij een eventuele nederlaag zou Hitler hoogstwaarschijnlijk de hand aan zichzelf slaan.
Wie met de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog vertrouwd is, of zelfs maar naar de film 'Der Untergang' heeft gekeken, weet intussen dat deze analyses verbluffend accuraat waren. Het was wellicht de eerste keer in de geschiedenis dat een wereldleider van op afstand psychologisch gefileerd werd.
De eerste keer, maar niet de laatste. De jongste tijd zit deze techniek enorm in de lift. Onlangs nog hield de bekende Britse psychotherapeut Kevin Dutton de persoonlijkheden tegen het licht van een groot aantal leiders uit de recente en minder recente wereldgeschiedenis. De proefpersonen beantwoordden de vragen uiteraard niet zelf - sommige waren al eeuwen dood - maar Dutton vroeg aan een aantal politieke experts hoe zij dachten dat de leiders in kwestie de vragen beantwoord zouden hebben.
De wetenschapper wilde er met name achter komen in hoeverre de wereldleiders psychopathische trekken vertoonden. Niet alleen gedoodverfde kandidaten, zoals Saddam Hoessein en de Engelse koning Hendrik VIII, bleken enorm hoog te scoren. Ook vreemde eenden in de bijt zoals Jezus Christus en Mahatma Gandhi, die doorgaans niet met the dark side geassocieerd worden, leken behept met psychopathische persoonlijkheidskenmerken. Trump deed het qua psychopatengehalte 'beter' dan Hitler, terwijl Hillary Clinton zich ergens tussen keizer Nero en Napoleon nestelde.
De wereldgeschiedenis lijkt dus beheerst te worden door figuren met psychopathische trekken. In het algemeen worden dergelijke persoonlijkheidskenmerken begrijpelijkerwijze als negatief ervaren, denk aan Marc Dutroux of Hannibal Lecter. Toch zijn ze niet zelden ook een sleutel tot succes. "Als het op psychopathische persoonlijkheidskenmerken aankomt", aldus Dutton, "scoren zowel de fantastische als de verschrikkelijke leiders hoger dan het gemiddelde van de bevolking. Sommige van die trekken, zoals zelfvertrouwen, charisma en stressbestendigheid, ervaren we als uitgesproken positief. Maar we deinzen terug voor gewetenloosheid, kilheid of een gebrek aan empathie. Het is de mix die het verschil bepaalt tussen succes en falen."

US President Donald Trump has dismissed FBI director James Comey, White House says.
"Today, President Donald J Trump informed FBI Director James Comey that he has been terminated and removed from office," said a White House statement.
The surprise move comes after it emerged Mr Comey gave inaccurate information about Hillary Clinton's emails to Congress last week.
Mrs Clinton has blamed Mr Comey for her election defeat to Donald Trump.
