AndroidHealthClinic

Waarom niet roken

2 maanden gestopt nu ongeveer, heb wel mijn momenten dat ik echt trek heb, maar nog steeds gaat het goed :)

Misschien dat dit schema je meer duidelijkheid geeft wat er met je lichaam gebeurt als je stopt met roken.

Gevolgen van stoppen met roken op je lichaam

20 minuten
De bloeddruk en polsslag worden weer normaal.

24 uur
Alle sporen koolmonoxide hebben het lichaam weer verlaten. Je moet veel hoesten. De longen werken aan een schoonmaakactie door de vuiligheid in je longen naar buiten toe te werken.

48 uur
Alle nicotine is uit het lichaam. Je smaak- en reukvermogen worden beter.

72 uur
Het ademen gaat makkelijker en je hebt meer energie

1 week
De behoefte aan een sigaret is groot. Er kunnen ontwenningsverschijnselen (hoofdpijn, keelpijn, snel geïrriteerd) optreden. Voor stevige rokers kan het gebruik van nicotinevervangende middelen de behoefte doen afnemen. In ieder geval zullen de ontwenningsverschijnselen in de komende week langzaam minder worden. Je longfunctie begint zich al te verbeteren.

1 maand
De bloedsomloop is verbeterd. Daardoor gaat het bewegen makkelijker en is je conditie beter. Je smaak en reukvermogen zijn beter geworden. Je kunt meer trek hebben in eten. Het is dan ook normaal dat je een paar kilootjes aankomt. Probeer wel een beetje te letten op wat je eet, door geen vet- en/of suikerrijke snacks te eten.

2 maanden
De behoefte aan een sigaret is stukken minder en de onthoudingsverschijnselen zijn verdwenen. De geestelijke verslaving is echter nog niet voorbij en blijft voor de komende periode punt van aandacht.

3-9 maanden
Je longfunctie is met 10% verbeterd. Ademhalingsproblemen zoals kuchjes en piepen zijn minder geworden. Je voelt je zekerder, fitter, gezonder. Je bent ook minder verkouden en als je verkouden bent, ben je sneller op de been.

1 jaar
Je bent definitief gestopt en mag jezelf beschouwen als een niet-roker. Het risico op hart- en vaatziekten en kanker is lager dan van rokers die niet zijn gestopt met roken.

2 jaar
Het risico op hart- en vaatziekten is 50% minder als het risico van iemand die niet is gestopt met roken.

5 jaar
Het risico op kanker is 50% minder in vergelijking met het risico van een roker.
 
Mij maakt het niet uit dat er gerookt wordt, zolang ik er maar geen last van heb. Vanaf 1 januari 2007 zou er in Belgie een algemeen rookverbod zijn op alle openbare plekken. Ik vind het vooral storend dat als ik na een partijtje sporten in de cafetaria kom en geen frisse lucht kan inademen. Ik heb ook net gedouched en als ik thuiskom, stink ik naar de sigaretten. Al een geluk dat er in de trein niet meer gerookt mag worden, of op het vliegtuig. Bij het naar school wandelen 's morgens hang ik wel achter van die rokers, dat is ook niet prettig. Verder vind ik wel niet echt dat deze topic hier hoort, maar dat is mijn mening. Maak beter een topic over wat de voor en nadelen zijn van roken ipv mensen te doen stoppen ermee, dat kiezen ze toch zelf. En nicotine op zich is buiten verlavend niet echt schadelijk. Het verbeterd het geheugen, doet het metabolisme stijgen en geeft een beter reactievermogen. Het is wel zo dat als de nicotine op is, het lichaam slechter gaat functioneren op deze punten. Het is niet de nicotine die het doet maar meer het gebrek eraan bij rokers die ff niet roken.
 
goed stukje mailman. helaas kan het veel mensen niet overtuigen :mad:
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #205
solar je gelooft toch zelf niet dat nicotine zo een effect heeft op iemand?
goeie post mailman..

maar nicotine haal je pas volledig uit je systeem na 1-2 maand
 
solar je gelooft toch zelf niet dat nicotine zo een effect heeft op iemand?
goeie post mailman..

maar nicotine haal je pas volledig uit je systeem na 1-2 maand

Als je het wetenschappelijk bekijkt heb je gelijk. Hetzelfde is met alcohol, als ze je namelijk op de lever prikken kunnen ze, geloof ik, tot 3 maanden na alcoholgebruik dit nog vaststellen.

Maar vanuit de roker gezien gelden andere normen en kunnen de pleisters en kauwgum na één uur al aangerukt worden.
 

Soortgelijke topics

Terug
Naar boven