Rajoy is trouwens lid v.d Spaanse versie van CDA, CD&V en CDU in Duitsland.
Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Volgens Madrid illegaal. Veel Catalanen zien dat anders, speelt al lang. Dit is een voortdurend politiek spel en na vandaag hebben Catalanen een grote slag gewonnen. Eenheid zal moeilijker te bewaren zijn. Denk niet dat het Spanje goed doet allemaal, toch zal de pemier (waarschijnlijk) gesteund blijven door een groot deel van zijn achterban.Illegaal referendum houden en verzetten tegen politie.
Told ya. Zolang het juridisch geregeld is vindt hij alles prima.Premier Mark Rutte zegt dat de Spaanse regering 'in haar recht staat' met het optreden in Catalonië tegen het referendum over onafhankelijkheid. "Tegelijkertijd zijn de beelden die we hebben gezien heel heftig, dus we roepen alle partijen op om in dialoog te proberen dit tot rust te brengen''.
Koning Felipe VI van Spanje heeft zonet in een tv-toespraak scherpe kritiek geuit op de politieke leiders in Catalonië, de regio die zich van Spanje wil afscheiden. De monarch toonde zich boos en verweet hen onder andere “onverantwoordelijk gedrag” door tegen de wet in een referendum te houden.
“Catalaanse leiders hebben de Spaanse wet overtreden en een totaal gebrek aan loyaliteit laten zien”, sprak Felipe. Het was de eerste keer dat de Spaanse koning reageerde op de situatie in Catalonië. Zondag vielen honderden gewonden doordat de politie ingreep toen mensen wilden gaan stemmen bij het referendum.
“De Catalaanse autoriteiten hebben op een systematische manier de regels geschonden, en hebben een onaanvaardbaar gebrek aan loyauteit getoond voor de machthebbers van de staat, die zij in Catalonië representeren”, stelde Felipe. Hij beschuldigde de regionale autoriteiten ervan “buiten de wet en de democratie te zijn getreden” en te proberen om “de eenheid van Spanje te breken”. Ook zetten de Catalanen de “stabiliteit van Catalonië en heel Spanje op het spel”. De koning riep de Catalanen ook op om de “grondwettelijke orde” te verzekeren.
“Het zijn moeilijke tijden, maar we zullen ze overwinnen en vooruitgaan”, stelde Felipe nog, die aan alle Spanjaarden “een boodschap van kalmte en hoop” wil meegeven. Hij stelde eveneens dat het aan de Catalanen is om de “grondwettelijke orde” te verzekeren, en dat het zowel in Spanje als in Catalonië onmogelijk is “om zonder dat respect voor de wet samen te leven”.
Het Grondwettelijk Hof had het referendum van zondag verboden. Eerder stelde de Spaanse premier Mariano Rajoy al dat er zondag “geen referendum maar een enscenering” heeft plaatsgevonden.
Volgens de Catalaanse autoriteiten heeft 42,3 % van de kiesgerechtigden een stem uitgebracht, en heeft 90 procent van hen voor de onafhankelijkheid gestemd. Door rellen raakten op de dag van het referendum meer dan 800 mensen gewond.
Ada Colau, de burgemeester van Barcelona, reageerde vanavond scherp en teleurgesteld op de toespraak van de koning: “Geen oplossing, geen vermelding van de gewonden, geen oproep tot dialoog. Een onverantwoordelijke toespraak die een regeringsleider onwaardig is”, tweette ze.
Het Grondwettelijk Hof had het referendum van zondag verboden. Eerder stelde de Spaanse premier Mariano Rajoy al dat er zondag “geen referendum maar een enscenering” heeft plaatsgevonden.
Volgens de Catalaanse autoriteiten heeft 42,3 % van de kiesgerechtigden een stem uitgebracht, en heeft 90 procent van hen voor de onafhankelijkheid gestemd. Door rellen raakten op de dag van het referendum meer dan 800 mensen gewond.

Er zijn constitutionele wetten die ervoor zorgen dat niet zomaar elke politieke beweging het land kan verdelen.
Aan het einde van deze week of begin volgende week zal de regering van de Spaanse regio Catalonië de onafhankelijkheid uitroepen. Dat heeft Carles Puigdemont, leider van de regionale regering, gisterenavond gezegd aan de BBC. Het interview vond plaats voor de Spaanse koning Felipe VI zich weinig verzoenend toonde in een televisieboodschap.
“Binnen 48 uur daarna kunnen we de onafhankelijkheid uitroepen.” Puigdemont zei tegen de BBC dat “geen enkele samenleving een toestand moet accepteren die het niet wil”. Zijn Catalanen accepteren niet langer dat ze Spaans zijn. Een overweldigende meerderheid van ruim 90 procent van de stemmers bij het referendum wil niet meer bij Spanje horen.
“Ik heb de dialoog gezocht, maar Madrid heeft in het geheel niet gereageerd”, aldus de premier. Zou de Spaanse overheid overgaan op het aanhouden van bewindslieden van de Catalaanse regering, dan beschouwt Puigdemont dat als de zoveelste fout van Madrid.
"However, it is of course a duty for any government to uphold the rule of law and this sometimes does require the proportionate use of force."
Ik wilde de vergelijking niet inhoudelijk doen maar puur op het handhaven van de orde en hoe dat soms voor een groter belang ten koste van vrijheid gaat.Tegelijkertijd is vrijheid van politieke mening en uiting ervan een mensenrecht, dus dagdag constitutionele wetten.
Je vergelijking met sharia is de wereld op zijn kop, omdat de sharia net mensenrechten wil ontnemen. Als er een hier iemand sharia simuleert is het de Spaanse regering net.
De politie en de overheid is er om de burger te dienen, niet andersom. Wanneer jij als burger in je recht staat, dan moet je dus helemaal niets. Dit soort facistische acties mogen van mijn part dan ook gerust worden beantwoord met geweld. Wat molotovs kunnen wonderen doen op groepen ME.Ik wilde de vergelijking niet inhoudelijk doen maar puur op het handhaven van de orde en hoe dat soms voor een groter belang ten koste van vrijheid gaat.
Zo mag je in NL ook niet zomaar demonstreren ook al is er vvmu, en als politie je dan vordert weg te gaan heb je te luisteren. Verzet je je daartegen dan heb je een probleem, grondwet of niet.
In dit geval worden die regels dan misbruikt door de staat.
Het voorbeeld van sharia referendums is om aan te geven dat die regels er toe dienen dat het niet stap voor stap van kwaad naar erger gaat. Democratie is wat dat betreft niet heilig en kan prima door extreme ideologie tegen mensenrechten gebruikt worden.
Catalonie, vooral Barcelona, heeft ook nogal wat islamisten en aanhang die daar meer van wil importeren. Denk maar een paar stappen vooruit wat er kan gebeuren. Hetzelfde als Amsterdam, Londen, of soortgelijk politiek ongebalanceerde locaties op het niveau van grondwetten/mensenrechten mogen bepalen.
De Catalaanse regeringsleider Carles Puigdemont heeft voor vanavond om 21 uur een mededeling aangekondigd.
Als burger sta je dus niet in je recht wanneer je ordehandhaving belemmert anders zouden anarchistische groepen vrij spel hebben. Vecht het maar uit in de rechtzaal, niet met molotovs op straat.De politie en de overheid is er om de burger te dienen, niet andersom. Wanneer jij als burger in je recht staat, dan moet je dus helemaal niets. Dit soort facistische acties mogen van mijn part dan ook gerust worden beantwoord met geweld. Wat molotovs kunnen wonderen doen op groepen ME.
