Een verdedigende oorlog winnen, is heel andere koek dan een aanvallende oorlog. Als Oekraïne slim is, houden ze het lekker defensief.Ik ben heel benieuwd of Oekraïne dit gaat toestaan. De kansen zijn wat dat betreft ook wel wat gekeerd. Zou zomaar kunnen dat straks Oekraïne ook tot aan de grens met Rusland doorgaat, onder het motto, een speciale militaire operatie in het Oosten van het land.
Het doel was regime change. Dat doel is niet behaald, maar er zijn naar schatting wel zo'n 20-40k Russische slachtoffers gevallen. Nu zijn de doelen bijgesteld naar het uitbreiden van de republieken en mogelijk het realiseren van een landverbinding met de Krim. Zoals steeds blijkt uit de informatie van Study of War valt ook die terreinwinst vooralsnog tegen.Waarom is de oorlog dramatisch verlopen? De republieken in het oosten, waar het aanvankelijk allemaal om te doen was zijn inmiddels grotendeels veroverd of ze zijn iig goed op weg. Daarnaast heeft Rusland bijna alle Oekrainse militaire infrastructuur en hubs die het had vernietigd en er zijn in verhouding erg weinig burgerslachtoffers gevallen. De enige reden waarom Oekraine nog enigszins stand weet te houden in en rond de grote steden is omdat men niet half de burgerbevolking dood wil hebben en Oekraine helemaal kapot wordt gesteund met westers materieel. Als men écht had gewild en helemaal skitta had gehad aan de mensen daar was het al lang afgelopen. De enige conclusie die je kan trekken is dat het voor Rusland dus niet de moeite waard is. Het doel is toch al bereikt.
Dus vooralsnog zijn er 20-40k Russische slachtoffers gevallen zonder enige noemenswaardige overwinning. Dat is in alle opzichten een dramatische campagne te noemen.

