De altijd lastige Ronde van de Algarve
Nuyens won reeds :
Parijs - Brussel, Ster Elektrotoer (net zo goed een 2.1 koers), 3x GP Wallonie, Omloop het Volk, Kuurne-Brussel-Kuurne, Ster van Besseges, Dwars door Vlaanderen en nog wat kleiner werk.
Als de Ronde van Oostenrijk dan nog meetelt bij Devolder dan toch zeker ook de Ronde van de UK bij Nuyens.
De Rabo-jaren waren voor Nuyens dan wel gedeeltelijk verloren jaren maar het palmares van Nuyens kan ondanks 1 Ronde van Vlaanderen minder op de lijst toch wel minimaal tippen aan dat van Devolder.
Devolder is toch eerder groot in falen op basis van mooie beloften. Top tien Tour was nog nog de mooiste belofte.
Geen kritiek op niemand, maar je kunt Devolder en Nuyens niet vergelijken . Ik ken beiden heel goed, want ik ben jeugdbegeleider bij de Belgische wielerbond voor de junioren en beloftes, en ken beide renners persoonlijk heel goed .
Devolder heeft een grotere motor, is een goed tijdrijder, maar koerst soms dom (zit achteraan het peleton en gaat dan plotseling gaten gaan toerijden) maar sprint als een strijkplank.
Bij Devolder zit het tussen de oren , Nuyens die iets later door universitaire studies te combineren met topsport tot resultaten kwam is meer een sleper en heel leep coureur en heeft een degelijke sprint.Puur als renner gezien is Devolder beter maar Nuyens wint mooie dingen omdat ie slimmer koerst en weinig krachten verspilt tijdens de wedstrijd en gokt meer.Btw ik wel wel opmerken dat de ronde van Algarve en de ronde van Oostenrijk geen flutkoersen zijn .Devolder kan, als alles goed zit in het kopje meezit top 15 rijden in een grote ronde .
Je kan beide renners niet vergelijken, maar ik vind Devolder puur gezien een beter coureur maar dat ziet men niet altijd in de resulaten, alhoewel Devolder een mooi palmares heeft alsook Nuyens.
Groeten Serge Baquet oud wielrenner
Laatst bewerkt:



JPV is inderdaad terug, na P-R maar weer een ban dan.