XXL Nutrition

België: nationale staking

Omdat je als staker/betoging een blokkade maakt ben je voor jou een pauper/marginaal, oke :rolleyes:
 
Omdat je als staker/betoging een blokkade maakt ben je voor jou een pauper/marginaal, oke :rolleyes:

Chantage is voor paupers inderdaad.

Naast haar bezorgdheid over de veelvuldige stakingsacties drukt Rutten ook haar ongenoegen over de onbereidwillige houding van de vakbonden tot overleg uit. "Voor de opstart van de onderhandelingen zijn alle sociale partners door de cofomateurs uitgenodigd om samen aan tafel te gaan zitten, maar bijna niemand ging daar op in." Nu er eindelijk een echt regeerakkoord op tafel ligt, steekt Rutten opnieuw de hand uit naar alle betrokken partijen.

Tja

Zon 200 leden van de FGTB, de Franstalige vleugel van het ACOD, vielen dinsdagmiddag de hoofdzetel van MR in de Brusselse Gulden Vlieslaan aan. Ze gooiden onder meer met rookbommen en stenen, en namen de gevel onder vuur met paintballkogels. Het resultaat: overal gele verf en gesneuvelde ruiten. Goed voor 30.000 euro schade.

Goossens heeft begrip voor die aanval. Volgens hem oefent de regering van premier Charles Michel (MR) immers intellectueel geweld uit door zonder overleg hervormingen aan te kondigen. Dat kan nu eenmaal fysieke agressie uitlokken, klinkt het. Mensen worden boos als zaken worden ingevoerd zonder overleg. Veroordelen doet Goossens zijn militanten dus niet, hij begrijpt hun reactie volledig. De mensen hebben een uitlaatklep nodig.

:roflol:
 
Staken en soms een blokkade herleiden tot chantage..., door die "chantage" is er zoveel bereikt en wordt er nog veel bereikt in de wereld.
Staken is een democratisch drukkingsmiddel die ook in de wetgeving staat.

Neem anders afstand van wat die "paupers" voor je verkregen hebben.

@sociaal overleg
Je kan het bijna geen sociaal overleg meer noemen over wat mag je nog beslissen?

Geen loonstijgingen meer, moeten praten over flexibeler werken, pensioenverhogingen...

Praat voor de vaak.

---------- Toegevoegd om 09:45 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 01:33 ----------

. Laatst ook weer in het nieuws, vakbonden vragen om arbeiders in de bouw te ontslaan, dan kunnen ze nog net op brugpensioen. Dat bewijst dat het pure profitariaat is.
Niet alleen de socialistische vakbond, ook werkgeversorganisaties hebben hun leden aangespoord om zo snel mogelijk oudere werknemers te ontslaan om nog te kunnen genieten van de oude brugpensioenregeling. Bouwunie, verbonden aan zelfstandigenorganisatie Unizo, en de Confederatie Bouw, die de grotere bouwbedrijven vertegenwoordigt, stuurden een mailing rond naar hun leden.
http://www.demorgen.be/binnenland/ook-werkgevers-roepen-op-tot-ontslag-a2098801/23CIoZ/
 
Vreemd, ik dacht toch dat zij ertegen waren, maar misschien verwar ik unizo met een andere organisatie. Unizo heeft mij ook al meer dan eens teleurgesteld.
 
Vreemd, ik dacht toch dat zij ertegen waren, maar misschien verwar ik unizo met een andere organisatie. Unizo heeft mij ook al meer dan eens teleurgesteld.

Zoals ik gezegd heb gaat het over informeren, das ook hun taak daarvoor worden ze betaald. Teleurgesteld tja de werkgevers zouden ook teleurgesteld zijn als ze die info niet kregen van hun vereniging.
Werkgevers / federaties zijn ook dubbel als het gaat over brugpensioen enerzijds zijn ze ertegen anderzijds gebruiken ze het vaak.

---------- Toegevoegd om 19:43 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 19:36 ----------

Wie representeren ze in godsnaam als er een blokkade nodig is?



Daar willen ze nu wel aan gaan sleutelen.




Mijn visie is simpel, de kiezer heeft gekozen, een regering is gevormd, het regeerakkoord is er, klaar.

Drukkingsmiddel "waar je niet rond kan" ze representeren hun achterban (die er ook last kan van ondervinden) maar dit voor een bepaald doel.

Je bent ideologisch rechts/liberaal gesitueerd?
Als dit zo is dan ben je toch tegen het aan banden leggen van individuele vrijheden zoals het stakingsrecht.
 
Voor mij is informeren mensen aan het werk houden, niet met tips komen om een uitkering te krijgen. We moeten allemaal besparen, deze organisaties trekken zich daar niets van aan, laat de volgende generatie maar hun egoisme betalen. Nee sorry dit is niet goed te praten.

En wat je zegt over stakingsrecht is niet helemaal correct. Spontane stakingen zijn bij wet verboden. Dat moet op vooraf aangekondigde datum gebeuren.
 
De misnoegde politie slaat opnieuw hard toe. Nadat de arm der wet eerder op de dag opzettelijk voor chaos had gezorgd op de luchthaven van Zaventem, viseert ze deze namiddag de toeristen die met de Eurostar reizen. In de vertrekhal van de Eurostar-terminal in het station Brussel-Zuid houdt de politie een stiptheidsactie die het begin van de vakantie van heel wat reizigers onaangenaam maakt. Eurostar laat inmiddels weten dat alle reizigers die wilden vertrekken ook vertrokken zijn, weliswaar met vertraging.
Nee, de politie wil cht niet langer werken, en dat zullen de vakantiegangers geweten hebben. De verhoging van de pensioenleeftijd van 58 naar 62 jaar ligt de agenten blijkbaar zo zwaar op de maag dat de gewone burger er moet aan geloven.

De rij passagiers blijft groeien omdat de agenten grondige identiteitscontroles uitvoeren. De hogesnelheidstreinen vertrekken echter wel op tijd zodat heel wat reizigers hun rit missen en een volgende trein moeten nemen. Er wordt water uitgedeeld aan de tientallen wachtenden.

Spoorwegmaatschappij NMBS bevestigt dat ze de werknemers die de voorbije dagen deelnamen aan een reeks wilde stakingen, zal sanctioneren. Ze zullen een strenge vermaning krijgen en een eenmalige financile sanctie van 12,50 euro, zo meldt de NMBS in een persbericht. Volgens de maatschappij gaat het om een kleine tweehonderd spoorwegmedewerkers, die de reis van minstens 160.000 reizigers in de war stuurden.

..
 
Voor mij is informeren mensen aan het werk houden, niet met tips komen om een uitkering te krijgen. We moeten allemaal besparen, deze organisaties trekken zich daar niets van aan, laat de volgende generatie maar hun egoisme betalen. Nee sorry dit is niet goed te praten.

En wat je zegt over stakingsrecht is niet helemaal correct. Spontane stakingen zijn bij wet verboden. Dat moet op vooraf aangekondigde datum gebeuren.
Ik versta dat je dat zegt maar ook dat die verenigingen het zeggen... Bij veel zaken gaat het om rechten en plichten en niet over het algemeen belang.

@Staken, jep je hebt gelijk maar ik had nooit over spontane stakingen gesproken.

http://www.werk.belgie.be/defaultTab.aspx?id=518
 
O nee, een strenge vermaning en 12.5 euro boete. Nu doen ze het vast nooit meer. :roflol:
 
Ze amuseren zich wel op zo'n spontane staking, die 12,50 is het zeker waard. Ondertussen verliest de economie miljoenen euro, ook op officiële stakingsdagen. Om het nog niet te hebben over de bedrijven die weggejaagd worden naar landen met lagere lonen en minder gezeik.

En diezelfde figuren gaan daarna bij de overheid janken dat er geen werk is. (Alsof de overheid productieve en duurzame jobs zou kunnen creeren.)

Als klassiek liberaal mogen vakbonden van mij zeker bestaan, maar op volledig vrijwillige basis, zonder hulp van de overheid, en met respect voor de wet.
 
Nu doen ze het vast nooit meer.

Ging me eerder om het beperkt aantal mensen, duidelijk verre van een meerderheid. Vandaag een gelijkaardige melding van 'enkelen' die de distributie v.d. post in de war hebben gestuurd.

Daarom heb ik er zo'n probleem mee. :)
 
De vakbonden geven vandaag het startschot voor een reeks van acties tegen de besparingsmaatregelen van de federale regering. Ze roepen werknemers in 'alle sectoren' op om vandaag even het werk neer te leggen. Dit naar aanleiding van de nationale betoging van donderdag in Brussel.

Om donderdag zo veel mogelijk volk op de been te krijgen voor de nationale betoging tegen de besparingsmaatregelen van de nieuwe federale regering, zetten de vakbonden vandaag alvast een mobilisatieactie op touw.

In alle sectoren komt er vandaag een werkonderbreking, een moment van staking. Tijdens de werkonderbrekingen zullen de vakbonden de mensen te informeren over hun acties tegen de besparingen. Daarnaast zullen ze de werknemers oproepen om donderdag massaal naar Brussel af te zakken.

Ook proberen de militanten de werkende bevolking vandaag massaal over de komende acties in te lichten. Dit onder meer door het uitdelen van pamfletten op openbare plaatsen en in drukke treinstations.

De nationale staking van donderdag is het begin van wat de vakbonden eerder aankondigden als de "hete herfst": het geheel van acties en stakingen tegen de besparingen die de federale regering door wil voeren. In principe is er vanaf nu elke dag een actie of staking mogelijk.

Eerste grote actie op de "hete agenda" is dus de nationale betoging in Brussel van nu donderdag. Daarin zullen ook heel wat maatschappelijke groepen, zoals studenten en jeugdbewegingen, meestappen.

Scouts en Gidsen Vlaanderen heeft evenwel nog niet beslist of ze deelneemt aan de nationale betoging. Dat laat de vereniging vandaag horen. Morgen zal de organisatie beslissen of ze al dan niet deelneemt aan de protestactie, of enkel sympathiserend aan de zijlijn blijft als ondertekenaar van 'Hart boven Hard'

Het openbaar vervoersnetwerk MIVB daarentegen liet al weten dat er tijdens de actie geen bussen, trams of metro's zullen uitrijden. Ook bij De Lijn zullen reizigers donderdag rekening moeten houden met zwaar verstoord verkeer omdat veel personeelsleden willen gaan betogen. Dat zegt Jan Coolbrandt van de christelijke vakbond ACV Openbare Diensten. "Hoe zwaar de hinder zal zijn, moet nog worden afgewacht."

Ook de Brusselse lokale politie waarschuwt ondertussen voor verkeershinder op 6 november. Ze vraagt iedereen die daar die dag moet zijn dan ook om de nodige voorzorgen te nemen en zeker niet met de wagen naar Brussel te komen.

De betogers verzamelen vanaf 10.00 uur in de omgeving van het Noordstation en de betoging zelf zal vanaf 12.00 uur vertrekken. De stoet gaat via de Simon Bolivarlaan en de Willebroekkaai naar de kleine Brusselse ring tussen het IJzerplein en de Jacqmainpoort, om vervolgens via de Emile Jacqmainlaan, het de Brouckèreplein, de Anspachlaan en de Maurice Lemonnierlaan naar de esplanade voor het Zuidstation te trekken. De Leopold II- en de Rogiertunnel zullen in beide richtingen afgesloten worden vanaf 10.30 uur en ook de Groendreef zal afgesloten worden.

Parkeren wordt verboden op het gehele parcours en ook de middenberm van de kleine Brusselse ring tussen de spoorwegbrug en de Ninoofse poort, meer bepaald de Zuidlaan, Poincaré en Slachthuislaan, wordt volledig parkeervrij. De auto's die er wel zouden staan, zullen weggetakeld worden. Het einde van de betoging wordt voorzien omstreeks 16 uur.

Kansloos

---------- Toegevoegd om 18:14 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 12:52 ----------

Aan de kantoren van Unizo regio Antwerpen-Mechelen in hartje Antwerpen heeft de socialistische vakbond ABVV actie gevoerd tegen de besparingsplannen van de federale en Vlaamse regering. ABVV pikt het naar eigen zeggen niet dat de zelfstandigenorganisatie tijdens de voorbije regeringsonderhandelingen "nog dreigde met desinvesteringen en delocalisaties bij ongewijzigd regeerbeleid" en stelt dat door de onlangs bekendgemaakte regeerakkoorden ook heel wat Unizo-leden zullen worden getroffen.

De actie bracht zowat 150 militanten op de been en verliep op wat luide muziek na rustig, al hield de politie wel van bij het begin een oogje in het zeil. De manifestanten onthulden slogans als "De gewone mensen gesjareld? Dan Unizo gejost!", waarmee ze wilden duidelijk maken dat ook vele kleine zelfstandigen niet beter zouden worden van de regeringsplannen.

Volgens ABVV zijn de nieuwe regeringen "hard voor het hart van onze samenleving", maar tegelijkertijd "zoet voor de ondernemingen en de werkgevers die cadeaus krijgen en zacht voor de inkomens uit grote vermogens die niet hoeven bij te dragen en niet moeten vrezen voor rechtvaardige belastingen." De vakbond is daarbij niet vergeten dat zelfstandigenorganisatie Unizo zelf tot een aantal van de aangekondigde maatregelen had opgeroepen.

"Vandaag stellen de ABVV-militanten ernstig de vraag of de organisatie van kleine en zelfstandige ondernemingen met zo een houding de belangen van haar eigen leden dient, dan wel gewoon een zuivere rechtse ideologische koers vaart", klinkt het verder. "Want de aanslag op de koopkracht van de gewone mensen gaat ook de kleine zelfstandigen treffen in hun omzet."

Nou, 150 militanten.
 
Ik vraag me af hoe die vakbondsleiders een gezin (of zichzelf) kunnen onderhouden als ze niet snappen dat uitgaven minstens in balans moeten zijn met inkomsten. Dat is het enige wat deze regering doet. En het idee dat je alles kan betalen met een vermogenswinstbelasting is natuurlijk pure onwetendheid. Winsten uit vermogens zijn trouwens nodig voor nieuwe investeringen.
 
Ik vraag me af hoe die vakbondsleiders een gezin (of zichzelf) kunnen onderhouden als ze niet snappen dat uitgaven minstens in balans moeten zijn met inkomsten. Dat is het enige wat deze regering doet. En het idee dat je alles kan betalen met een vermogensbelasting is natuurlijk pure onwetendheid. Vermogens zijn trouwens nodig voor nieuwe investeringen.


Het zijn ideologische keuzes die ze maken waar ze gaan besparen en belasten niet alleen het zorgen voor een juiste balans.

Wie zegt er eigenlijk dat je alles kan gaan betalen met een vermogenswinstbelasting?

Is koopkracht van de mensen ook niet nodig voor nieuwe investeringen, groei van de economie?
 
Zal er morgen op antwoorden, ga nu slapen.
 
Zal er morgen op antwoorden, ga nu slapen.

Slaap ze.
Waarom ik die vragen zo stel is omdat ik vind dat rechts en links veel naast elkaar praten.
't Is niet omdat degene dat vindt(zo ziet) dat ze het andere daarom betwisten of zwart wit zien.
Daar mag er niet vanuit gegaan worden.
 
Terug
Naar boven