AndroidHealthClinic

Handel in vastgoed

hoe bedoel je dit? Ik heb het echter alleen over orienterende bedrijfskundige modulen binnen mijn opleiding
 
Door de kredietcrisis is de markt sowieso een beetje ingestort, dan daarbij alleen de jongens 'gepokt en gemazeld' in het vak hebben nog de overlevingskansen.
Voor beginners wordt het erg moeilijk om voet op vaste bodem te verkrijgen heb ik me laten vertellen.
 
Je hebt vastgoedbanken die rond de 80 % financieren.

Overige 20 % is eigen inleg.
 
Ga dan gewoon bij een projectontwikkelaar werken, zie hoe het er daar aan toe gaat. Voor je er wilt gaan werken heb je vaak wel iets van bouwkunde nodig. Doe zelf nu ook bouwkunde met als afstudeerrichting vastgoed. Met 5 jaar werkervaring kan je opleiding master of real estate worden, dat gaat meer over onderhandelen, tactieken en strategisch handelen.
 
Huisgenoot van mij studeert Hbo-vastgoed. Hij moet nog half jaar voordat hij de opleiding heeft afgerond. Een medestudent van hem heeft deze opleiding inmiddels afgerond. Deze medestudent werkt nu voor onze huurbaas (huurbaas heeft 80 panden in Groningen).

Deze medestudent heeft tijdens zijn werk een pandje gekocht via onze huurbaas. Het pand heeft hij laten renoveren. Er wonen nu drie studenten die elke 280 euro per maand betalen. Een startkapitaal van miljoenen is dus overbodig, het is makkelijk maar niet essentieel.
 
Leuk beroep vastgoedhandelaar, ben je vast zeer geliefd! :D
 
Hallo mensen,

Ik ben sindskort begonnen aan een hbo opleiding, maar ik heb het gevoel dat mijn hart en ziel hier toch niet ligt. Nou wil ik dus wel een opleiding gaan volgen richting bouwmanagement/vastgoedbeheer.

Uiteindelijk lijkt het me zoiezo wel leuk om later zelf natuurlijk iets te beginnen en het liefst in het handelen van vastgoed.
Dat kan natuurlijk niet zomaar je hebt ten eerste heel veel geld nodig. Maar er zijn zoveel vastgoedhandelaren hier in nl, het kan toch niet zijn dat hun allemaal geboren zijn met rijke ouders? of met een dikke erfenis?

Mijn vraag is weet iemand van jullie wat meer over hoe deze mensen klein zijn begonnen met hun handel, laat ik het zo zeggen wat biografie over deze "onroerendgoedhandelaren"?

Alvast bedankt

Onlangs heeft er een leuk stuk in het FD gestaan over 1 van de handigste en succesvolste vastgoedmannen van de laatste jaren; David Hart.

De gemiddelde particuliere belegger / vastgoedhandelaar is begonnen als ondernemer op een heel ander vakgebied. Familiekapitaal doet het natuurlijk ook altijd goed. Uiteraard zijn er ook genoeg mensen die na een vastgoedcarriere zelf iets starten. Als je het sec over handelen hebt, dwz korte termijn winst in plaats van lange beleggingshorizon, moet je eeder handig zijn en een goed instinct hebben dan zwaar onderlegd met vastgoedkennis. Het meeste geld wordt natuurlijk verdiend met transacties waarbij het er niet helemaal zuiver aan toe gaat.

Met 5 jaar werkervaring kan je opleiding master of real estate worden, dat gaat meer over onderhandelen, tactieken en strategisch handelen.

Een MRE is leuk voor je carriere als je op managementniveau wilt werken in loondienst bij grote partijen. Als vastgoedhandelaar volledig overbodige bagage.

Je hebt vastgoedbanken die rond de 80 % financieren.

Overige 20 % is eigen inleg.

LTV's van 80% kun je voorlopig vergeten. Als je denkt slechts 20% eigen vermogen mee te moeten nemen op je totale investering zit je op een LTV van 85%+. Forget it.
 
De 'makelaar' die ik ken hier op het dorp is slechts bemiddelaar. Iedereen mag zich zo noemen als ik mij niet vergis.
Je moet je naam meehebben en een vlotte babbel, dan is een hbo opleiding overbodig in deze sector ;)
 
hbo vastgoed is ook populair hier, maar denk dat je gewoon voor iemand moet gaan werken, je moet er inderdaad gewoon inrollen, voor handel heb je geen diploma's nodig, je moet gewoon op de juiste plek zijn met de juiste mensen, bijvoorbeeld de Joden.
 
Sommige mensen praten zonder daadwerkelijk iets te weten.. opleidingen overbodig in de sector/vlotte babbel all u need...

bullshit allemaal

Als je goed in iets wilt zijn, moet je die hele shit je eigen maken. Het moet natuurlijk aanvoelen. Gevoel voor waarde, explkosten en mogelijke huurinkomstenstroom, daar baseer je een investering in 't vastgoed op. Courantheid van 't object, locatieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

'T klopt dat je met 'klein' geld kan beginnen, maar in vastgoed is 'klein geld' al gauw een ton of anderhalf.

In landen als Marokko en Brazilië is 't mogelijk om appartementen (~60m* nvo) te kopen voor 20-30k. Indirect rendement in die landen ligt op dit moment tussen de 10-40% (!) per jaar. Waarom? Locaties worden enorm belangrijk. Een appartement op dit moment ligt 'nu' nog in een buitenwijk van een belangrijke stad. In 5 jaar tijd dijt het centrumgebied van de stad uit door nog meer perifere ontwikkelingsprojecten, waardoor je appartement ineens in een centrumgebied van de stad gesitueerd is. Kassa.

Je kan niet zomaar vastgoed kopen en verwachten dat je geld eraan verdient, sorry. Je moet een vakman zijn, net zoals dat een timmerman een vakman moet zijn, of een automonteur alles moet weten wat er te weten valt over auto's. Tuurlijk moet je een bepaalde factor geluk mee hebben, maar geluk dwing je af.
 
Misschien is de biografie van Harry Mens wel iets voor je. Ik heb hem gelezen en het geeft wel een goede kijk op de manier van werken in die sector.

Desondanks is een opleiding geen overbodige luxe lijkt me. Heb zelf in mijn master een keuzevak real estate finance gekozen en dat alleen al gaf een hoop inzichten die me heel nuttig lijken mocht ik ooit die richting op willen.
 
Je moet zoals gezegd je eerst serieus verdiepen in de materie anders kan je er wel eens heel slecht vanaf komen.

Maar je moet in ieder geval geen rijke ouders hebben of veel geld hebben om dit te doen, maar je zal wel veel tijd moeten hebben want snel gaat het in ieder geval niet.

Begin al eens eerst met sparen.

Als je genoeg geld hebt, koop je een studio.
Een studio krijg je altijd verkocht en heb je zelf niet veel kosten aan om het wat op te frissen.

Wat ik je zou aan raden is om eerst een studio of klein appartement te kopen en dit te verhuren.
Je krijgt elke maand geld zonder iets te doen. Na een jaartje of 2 verkoop je heel de boel met winst natuurlijk en je hebt er zelf ook al wat aan verdiend door te verhuren.

Dan kan je al iets groter kopen en zo ga je het opbouwen.

Om hier echt rijk mee te worden heb je wel wat tijd nodig, maar eens je met grotere gebouwen bezig bent dan komt het geld min of meer "binnen".

Imo is dit de enige manier van investeren waar je tegenwoordig nog wat geld mee kan verdienen. (natuurlijk ook verliezen als je niet weet wat je aan het doen bent)

En een tip dat ik je wil geven: blijf in je eigen land, vooral in begin, tenzij je al de betrokken partijen echt goed kent.

Maar je zou ervan verschieten hoeveel makelaars in het buitenland je willen helpen met het kopen en verkopen van een gebouw en uiteindelijk gaan ze gewoon met je geld lopen omdat je geen controle hebt over de situatie in een ander land.
 
De pa van een maat van me zat ook in die handel. Hij was ook heel klein begonnnen zonder rijke ouders etc. en heeft het nu toch wel goed voor elkaar, leuk huis 3 auto's voor de deur etc. Maar hij zij ook dat de inkomsten heel wisselend zijn het ene moment heeft hij het ontzettend voor elkaar en een aantal maanden later geen rooie cent.
Weet eigenllijk niet of dat voor heel de branche geld of dat die kerel nou zo een pannekoek is.
 
Het is wel waanzinnig als je eenmaal de juiste connecties hebt. Een studiemaatje van mij had een pa die directeur van het gemeentelijk vastgoedontwikkelingsbedrijf Amsterdam is. Die weet dus eerder dan de markt waar wat ontwikkelt gaat worden. Reken maar dat die kennis veel geld waard is en voor veel geld op een ondoorzichtige manier doorverkocht wordt.
 
Het is wel waanzinnig als je eenmaal de juiste connecties hebt. Een studiemaatje van mij had een pa die directeur van het gemeentelijk vastgoedontwikkelingsbedrijf Amsterdam is. Die weet dus eerder dan de markt waar wat ontwikkelt gaat worden. Reken maar dat die kennis veel geld waard is en voor veel geld op een ondoorzichtige manier doorverkocht wordt.


Hook me up met die studiemaatje van je?

By the way, dit is een zieke manier om geld te verdienen. Als zo'n gemeentelijke instanatie een bestemmingsplan opstelt voor een gebiedsontwikkeling, is de grondwaarde ^^^^^^^^^^^^^ gegaan. Als je net voor dat moment dat het bestemmingsplan uitkomt de juiste grondpositie(s) weet te bemachtigen, ben je binnen for lajf dude.



oja vergeten: Amsterdam doet alleen nog maar aan uitgifte in de vorm van erfpacht :<
 
Vraag het aan Arnold Schwarzenegger.
 
Hook me up met die studiemaatje van je?

By the way, dit is een zieke manier om geld te verdienen. Als zo'n gemeentelijke instanatie een bestemmingsplan opstelt voor een gebiedsontwikkeling, is de grondwaarde ^^^^^^^^^^^^^ gegaan. Als je net voor dat moment dat het bestemmingsplan uitkomt de juiste grondpositie(s) weet te bemachtigen, ben je binnen for lajf dude.



oja vergeten: Amsterdam doet alleen nog maar aan uitgifte in de vorm van erfpacht :<

edt
 
Hier heb ik al eens een discussie met iemand over gehad, wat zou volgens jullie nou een betere voorbereiding zijn?

Een bouwkundige opleiding (bouwkunde/ bouwtechniek) of een commerciele gericht op vastgoed (vastgoed&makelaardij/ vastgoedmanagement)
 
Hier heb ik al eens een discussie met iemand over gehad, wat zou volgens jullie nou een betere voorbereiding zijn?

Een bouwkundige opleiding (bouwkunde/ bouwtechniek) of een commerciele gericht op vastgoed (vastgoed&makelaardij/ vastgoedmanagement)

Absoluut technische kant, bij voorkeur met een focus op duurzaamheid en/of renovatie. Een van de grote vraagstukken in de huidige markt zijn hoe we het enorme overschot aan winkels en kantoren functioneel kunnen maken. Daarnaast gaan de ontwikkelingen op het gebied van duurzaamheid (denk aan warmbouw, passief huis, prefab, maar ook hoe we gebouwen meerdere functies kunnen geven) in razend tempo. Je specialiseren in die vakken is een goed idee!
 
Laatst bewerkt:
Terug
Naar boven