- Lid sinds
- 21 okt 2017
- Berichten
- 8.201
- Waardering
- 9.211
- Lengte
- 1m85
- Massa
- 93kg
- Vetpercentage
- 20%
ik zie een e type ,een mk2 ( een echte boevenwagen ) was populair bij bankrovers ^^. om en nabij minuut 3.00 heeft de beste man zijn broek bevuilt

Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.

Ook leuk, alleen een super arrogante handelaar.
http://www.deautobemiddelaar.nl/auto/buick/lacrosse/4594-buick-lacrosse-3.6-24v-v6-automaat.html
dat Italiaanse kontje ^^![]()
[afbeelding niet meer beschikbaar]
[afbeelding niet meer beschikbaar]
[afbeelding niet meer beschikbaar]
kontje? Big Ass. Een van de mooiste vind ik nog de 599 GTO & F12tdf.
valt over de debatteren , vind het een kontje

Dit is en blijft geweldig geluid. Dat huilen tussendoor, typisch Ferrari. Eargasm.














Dit is en blijft geweldig geluid. Dat huilen tussendoor, typisch Ferrari. Eargasm.

Die versterkt de boel idd, typisch Novitec. Maar dat huilen bij terugschakelen vind je praktisch bij elke moderne Ferrari terug. Zeker bij de GTO/ Scuderia/ Stradale etc.
geen ervaring mee , kan je wel vertellen dat als je bij de bmw dealer naar binnen loopt in een trainings broek dat ze je wijzen op het feit dat ze leuke tweedehandsjes hebben . Toen ik de envelop met geld uit mijn binnenzak trok kreeg ik zelfs een single malt aangebodenQua verkoopbeleid zijn het wel een stel honden daar bij Ferrari.
Die versterkt de boel idd, typisch Novitec. MAar dat huilen bij terugschakelen vind je praktisch bij elke Ferrari terug.

Als je bij Ferrari binnenstapt als nieuwe klant en je hebt 10 miljoen bij je krijg je nog geen topmodel mee. Dan neemt men je mee naar een 488 of een F12. Zo begint het, de relatie met Ferrari. Als je topmodellen msrp wilt bemachtigen via Ferrari zelf, dus op uitnodiging en middels selectie, dan moet je jaren lang nieuwe modellen aanschaffen en op een of andere manier de echte topmodellen aanschaffen (F40/F50/Enzo/LaFerrari etc).geen ervaring mee , kan je wel vertellen dat als je bij de bmw dealer naar binnen loopt in een trainings broek dat ze je wijzen op het feit dat ze leuke tweedehandsjes hebben . Toen ik de envelop met geld uit mijn binnenzak trok kreeg ik zelfs een single malt aangeboden![]()
Als je bij Ferrari binnenstapt als nieuwe klant en je hebt 10 miljoen bij je krijg je nog geen topmodel mee

ja ok dat is wel enigzins bekend , is ook de rede waarom je vrij veel jonge ferrari's op veilingen eindigenAls je bij Ferrari binnenstapt als nieuwe klant en je hebt 10 miljoen bij je krijg je nog geen topmodel mee. Dan neemt men je mee naar een 488 of een F12. Zo begint het, de relatie met Ferrari. Als je topmodellen msrp wilt bemachtigen via Ferrari zelf, dus op uitnodiging en middels selectie, dan moet je jaren lang nieuwe modellen aanschaffen en op een of andere manier de echte topmodellen aanschaffen (F40/F50/Enzo/LaFerrari etc).
wat precies maakt hem super arrogant ,in voor juicy details
Een proefrit is/was bij hem niet mogelijk, een groot deel van het assortiment is redelijk luxe en “iemand die een tweedehands Porsche wilt kopen, koopt die gewoon zonder proefrit”. Ik kon bij hoge uitzondering naast hem zitten voor een kort ritje door de binnenstad van Rotterdam toen ik kwam kijken voor een Volvo C30 T5. Nadat ik aangaf echt veel interesse te hebben mocht ik bij godsgaratie 2 minuten achter het stuur plaats nemen.
Ik had op dat moment geen auto in te ruilen en ookal had hij een paar motoren staan, in mijn KTM had hij geen interesse want het publiek voor dat merk kwam niet bij hem. En op de vraag of hij de auto even kon vast houden omdat ik min motor binnen een week kon verkopen was het antwoord dat hij dat niet deed, als ik het geld nu niet had maar de wagen wel wilde kopen moest ik het maar tijdelijk lenen.

Volgens Volkswagen moet de prijsstelling van de I.D. vergelijkbaar zijn met die 'van een goed uitgeruste Golf met dieselmotor.
