AndroidHealthClinic

Nieuws Justitie ontkent gezinsuitje van Volkert van der Graaf

PatrickvH

Freaky Bodybuilder
Lid sinds
31 jul 2006
Berichten
4.552
Waardering
342
Lengte
1m85
Justitie ontkent gezinsuitje van Volkert van der Graaf

Fortuyn-aanhangers zien liever dat Van der Graaf wasknijpers blijft maken.

Vanochtend meldde misdaadsite Camilleri, op basis van meerdere niet nader genoemde bronnen, dat de moordenaar van Pim Fortuyn, Volkert van der Graaf, gezien zou zijn in Harderwijk. Van der Graaf zou daar een Sinterklaas-tentoonstelling hebben bezocht met zijn gezin. Justitie doet het bericht af als 'onjuist', en zegt tegen Elsevier dat 'Volkert van der Graaf de instelling niet heeft verlaten.'


Camilleri blijft achter haar berichtgeving staan, en stelt dat de aangehaalde bronnen 'betrouwbaar' zijn. 'Een stel en een andere bron, allen woonachtig in Harderwijk, hebben hem afgelopen weekend gezien', schrijft Elsevier. Hij werd op twee verschillende locaties, en los van elkaar, waargenomen. Van der Graaf zou zonder enige vorm van beveiliging, en in gezelschap van zijn vriendin en 11-jarige dochter, zijn gespot.

Streng bewaakt
De woordvoerder van Camilleri, zelf jurist, stipt aan dat Volkert juridisch gezien vanaf deze maand recht heeft op proefverlof. Het verbaast hem niet dat het OM daar, 'uit veiligheidsoverwegingen', geen ruchtbaarheid aan wil geven. Bij een bijzonder verlof in 2010, wegens het bezoeken van de begrafenis van zijn oma, werd Van der Graaf op de 'strengst mogelijke manier' bewaakt, aldus Justitie toen.

De definitieve vrijlating van Fortuyns moordenaar staat gepland voor mei 2014. Dan zit twee derde van zijn straf erop. Van der Graaf, en zijn gezin, zouden van plan zijn om zich in het buitenland te vestigen na zijn vrijlating. Van der Graafs advocaat, Quirijn Meijnen, geeft aan dat Volkert ernstig wordt bedreigd. 'Zo'n twintig mensen zouden reële plannen hebben Van der Graaf te vermoorden, zodra hij vrijkomt'.

Wenverlof
Eerder kwamen al berichten naar buiten dat Van der Graaf dit jaar met proefverlof zou mogen. Dit zogenaamde 'wenverlof', om hem voor te bereiden op komende vrijheid, maakte een golf van protest los. Bronnen binnen Justitie meldden in april dat Volkert 'geen toestemming zou krijgen' voor een proefverlof. Pim Fortuyns voormalige chauffeur, Hans Smolders, startte in mei een petitie tegen de voorwaardelijke vrijlating van Van der Graaf.

Staatssecretaris Fred Teeven, van Veiligheid, gaf aan dat Smolders' petitie een signaal is dat zal worden betrokken bij de verdere besluitvorming rondom verlof en invrijheidstelling van Volkert van der Graaf.' Premier Mark Rutte verbond zelfs zijn politieke loopbaan aan het wel, of niet, doorgaan van het verlof door te stellen: 'Dat is voor mij ondenkbaar.'

Regels binnen de wet die verlof mogelijk zouden maken, moesten volgens Rutte desnoods worden aangepast. 'De dader van zo'n vreselijke daad moet zijn straf uitzitten', aldus de premier in augustus. In oktober werd Geenstijl.nl getipt, door een bron binnen de gevangenis in Zwolle, dat Van der Graaf 'aan het uitwaaien' was in Harderwijk. Ook dit bericht werd door justitie ontkent.

http://www.ad.nl/ad/nl/1012/Nederla...t-gezinsuitje-van-Volkert-van-der-Graaf.dhtml

================================================

Zou 1 van die 20 wel moeten lukken zou je zeggen, maar zie hem liever nog een poosje in de cel.
 
Hij zou wel nieuwe partijleider van Groenlinks worden oid.
 
Wilders moet oppassen ?
 
Denk dat Volkert weinig te vrezen heeft. Zijn vijanden zijn niet zo groot dat er meteen een moord op hem wordt beraamd oid. Het zou mij echter niet verbazen als hij een keer herkend wordt en dan in elkaar wordt geslagen door één of andere mafkees. Maar vermoord? Nee denk het niet.
 
Wat een dom wijf moet dat zijn dat ze bij Volkert blijft...
 
Denk dat Volkert weinig te vrezen heeft. Zijn vijanden zijn niet zo groot dat er meteen een moord op hem wordt beraamd oid. Het zou mij echter niet verbazen als hij een keer herkend wordt en dan in elkaar wordt geslagen door één of andere mafkees. Maar vermoord? Nee denk het niet.

Eerste paar jaar misschien wel na de dood van Pim. Ik denk dat de meeste Fortuynisten niet zo een goed geheugen hebben nog te weten wie Volkert nu nog is.
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #11
Denk dat Volkert weinig te vrezen heeft. Zijn vijanden zijn niet zo groot dat er meteen een moord op hem wordt beraamd oid. Het zou mij echter niet verbazen als hij een keer herkend wordt en dan in elkaar wordt geslagen door één of andere mafkees. Maar vermoord? Nee denk het niet.

Je kan de grootste godfather aller tijden zijn, maar als een jochie van 10 je voor je fl**ker schiet gaat dat toch weinig uitmaken.
Groot zijn zegt niks, gaat erom wie is er boos/gefrustreerd genoeg om Volkert aan te willen pakken.
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #12
'Volkert van der G. komt niet vervroegd vrij, ook niet bij goed gedrag'

Volkert van der G., de moordenaar van Pim Fortuyn, zal niet vervroegd vrij komen zolang dat verlof maatschappelijke onrust met zich meebrengt. Dat zei staatssecretaris Fred Teeven van Veiligheid en Justitie vandaag in de Tweede Kamer.


Goed gedrag kan leiden tot vervroegde in vrijheidsstelling van gedetineerden, liet de staatssecretaris weten. Maar dat geldt niet voor die gevangenen wiens vervroegde vrijlating tot maatschappelijke onrust zal leiden. Teeven gaf deze uitleg in reactie op vragen van PVV-Kamerlid Lilian Helder.

Teeven wordt periodiek geïnformeerd over de detentiestatus van 84 veroordeelden. Onder hen ook Volkert van der G. De moordenaar van Fortuyn hoeft onder geen beding op een kortere straf te rekenen. Teeven: 'Ook al gedraagt hij zich buitengewoon goed.'

Eerder deze week meldden verschillende nieuwssites dat Van der G. gezien zou zijn bij een Sinterklaastentoonstelling in Harderwijk. Het bericht werd echter dezelfde dag nog ontkend door het ministerie van Veiligheid en Justitie. Teeven nam vandaag wederom afstand van het bericht. .

http://www.trouw.nl/tr/nl/4500/Poli...vervroegd-vrij-ook-niet-bij-goed-gedrag.dhtml

---------------------------------------------------

Gewoon die 18 jaar uitzitten als het aan Teeven ligt.
 
Terug
Naar boven