Fitness Seller

Minarettenverbod

Maar misschien is het zaak dat we wederzijds minder polariseren en meer met elkaar proberen te communiceren...wederzijds begrip proberen op te brengen om zo culturele verschillen te overbruggen.

DAT hebben we nog niet geprobeerd....misschien werkt het..

Inderdaad waar liggen nou de fundamentele verschillen. De angst die er is komt in mijn ogen door het feit dat de islamiet in onze ogen zich nog braaf onderwerpt aan "kerkelijk gezag" en braaf luistert naar de imam. (of dit waar is is een tweede.)

Iets wat terug gaat in de tijd en niet meer past in onze cultuur we hebben namelijk een sterke drang naar individualisme en elke vorm van sociale controle vormt daar een bedreiging voor.

Ook een rede waarom jongeren uit een strenge geloofs cultuur vaak ontsporen is omdat de ouders er van uit gaan dat ze gecorrigeerd worden door de samenleving.

Ze denken in wij en wij denken in ik dat is het grootste verschil. Daarom lijkt het ook of ze met zoveel zijn terwijl wij een grotere groepering zijn maar nooit niet als een zullen reageren, daarom is hebben ze het ook zo moeilijk in Den Haag om al die verschillende individuen te bereiken hoe meer je zegt hoe meer je der verliest.

Net als alle westelijke geloofsuitingen zal de islam langzaam ze grip verliezen op de gelovige dit zal allemaal versnelt worden door het accepteren van anders denkende in onze cultuur. Dit bereik je door communicatie en duidelijke afspraken.

We zijn daar in al verkeerd begonnen en door ze nu in de hoek te houden waar de klappen vallen en ze te dingen te gaan verbieden, zal alleen maar tegen integratie werken.

Moslims in Zwitserland zullen zich nu echt niet meer gedwongen voelen om deel te nemen aan de maatschappij. Ze zullen zich op hun ziel getrapt voelen want geloof is voor hun geen bij zaak zoals het voor veel westerlingen is.
 
nu hier nog :)
 
Ik vind ze beter dan menig kerkgebouw...fleurt het een beetje op...geeft een beetje kleur en leven aan de stad...
Er zijn prachtige kathedralen en kerken. Ik vind die torens trouwens wel mooi in het land van herkomst, hier is het meer een vreemde eend die de harmonie tegenwerkt. Maar het gaat natuurlijk meer over de inhoud en gevolgen van een ongeremde bouw van deze dominerende gebouwen. Het vormt ook een gevaar, want de islam is hier natuurlijk niet om bescheiden te blijven. Ze wensen Europa te veroveren, dat is eigen aan een religie en vooral de islam.
 
Nou dat polariseren komt denk ik omdat als je 2 verschillende geloven naast elkaar zet dan zullen er altijd grote verschillen blijven in bepaalde opvattingen en gebruiken etc.

Helemaal als je van die gelovigen ook nog eens met extremisten te maken hebt (met extremisten bedoel ik mensen die hun bv. bijbel/koran te letterlijk nemen)

Ik denk dat als je met extremisten te maken hebt je zowiezo altijd een kloof zal houden en dat er van bijde kanten water bij de wijn gedaan moet worden. Hierbij is "wederzijds" respect ook heel belangrijk denk ik.
 
Er zijn prachtige kathedralen en kerken. Ik vind die torens trouwens wel mooi in het land van herkomst, hier is het meer een vreemde eend die de harmonie tegenwerkt. Maar het gaat natuurlijk meer over de inhoud en gevolgen van een ongeremde bouw van deze dominerende gebouwen. Het vormt ook een gevaar, want de islam is hier natuurlijk niet om bescheiden te blijven. Ze wensen Europa te veroveren, dat is eigen aan een religie en vooral de islam.

Dat klopt...er zijn mooie tussen..

Ik weet niet of Islam wel een plan heeft met Europa...
 
Een aantal extremisten onder de moslims zullen mischien een plan hebben met europa.

Maar je hebt hier ook een aantal extremistische islam haters......

Maar gelukkig zullen die partijen altijd in de minderheid blijven.

En heeft elk wel denkend mens (moslim of niet) niks te vrezen denk ik.
 
Hmmm....Je bent zo onzeker over en hebt zo weinig vertrouwen in de eigen cultuur dat je je bedreigd voelt door een paar minaretten?

Eigenlijk is dat een teken van angst en het toegeven dat je eigen cultuur te inferieur is om weerstand te kunnen bieden tegen invloeden van uit "den vreemden"....(ongeacht het feit dat de cultuur juist is ontstaan door invloeden van uit "den vreemden" natuurlijk., maar dat kennis gebrek kenmerkt een echte fanatieke nationalist ;) ).....

Wat je dus eigenlijk zegt is dat onze cultuur zwak en ziekelijk is en een makkelijke prooi vormt voor externe invloeden...dus eigenlijk dat het geen bestaansrecht meer heeft vanuit evolutionair oogpunt.

---------- Toegevoegd om 12:22 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 12:21 ----------



Ja...en dat is ook belachelijk :)

---------- Toegevoegd om 12:25 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 12:22 ----------



QUOTE]


WEL: om even terug te komen op het verhaal van hitler, onze voorouders hebben gevochten om ons land en tradities en alles wat erbij hoort te behouden tegen de duitsers maar nu willen ze zomaar alles aanpassen en weggeven aan de islam ??
 
Weggeven nog wel? Zijn we zo zwak dan? Volgens mij hebben er een aantal hier toch wel een minderwaardigheidscomplex over onze Westerse samenleving. Als er daadwerkelijk personen zijn die onze samenleving willen overnemen zou ik me daar ook tegen verzetten maar ik kan de krampachtige pogingen van een paar extremisten nou niet echt serieus nemen.
 
weggeven nog wel? Zijn we zo zwak dan? Volgens mij hebben er een aantal hier toch wel een minderwaardigheidscomplex over onze westerse samenleving. Als er daadwerkelijk personen zijn die onze samenleving willen overnemen zou ik me daar ook tegen verzetten maar ik kan de krampachtige pogingen van een paar extremisten nou niet echt serieus nemen.

+1
 
Weggeven nog wel? Zijn we zo zwak dan? Volgens mij hebben er een aantal hier toch wel een minderwaardigheidscomplex over onze Westerse samenleving. Als er daadwerkelijk personen zijn die onze samenleving willen overnemen zou ik me daar ook tegen verzetten maar ik kan de krampachtige pogingen van een paar extremisten nou niet echt serieus nemen.


er zijn genoeg voorbeelden van dingen die verdwijnen uit onze cultuur en dingen die we weggeven om andere volkeren het makkelijker te maken
 
Wij staan inderdaad relatief zwak tegenover de islam en immigratie. Onze kracht is tegelijk ook onze zwakheid; namelijk onze humanistische beschaving en de daarbij horende enorme tolerantie. Dit is voor andere religies en beschavingen de ideale omgeving om op termijn een overheersende factor te gaan spelen.
 
Volgens mij staan we zwakker tegenover de invloeden van bijvoorbeeld de Amerikaanse(USA)cultuur dan tegenover de invloeden van een cultuur die niet eens bestaat. Islamisering betekent dat er 1 cultuur zou moeten zijn die wordt uitgedragen door 'De moslims', daar is nergens ter wereld sprake van.

De invloeden van de Amerikaanse cultuur zijn overigens lang niet allemaal negatief maar hebben zeker een invloed op onze culturele ontwikkeling. Veel meer dan de invloeden van een vreemde religie waar de meesten in West Europa weinig mee op hebben. Vrijheden geven aan moslims (of andere religies) betekent nog niet dat je eigen cultuur verdwijnt. Of je moet echt in de waanbeelden geloven van geboorte-explosies onder moslims terwijl wij langzaam vergrijzen.
 
De Amerikaanse invloeden zijn zowel nadelig als voordelig afhankelijk van waar je het over hebt. Maar de Amerikaanse normen en waarden liggen dichter bij de onze terwijl die van de islam eerder afwijken en vaak zelfs haaks staan op de onze. We moeten onze eigen cultuur en gewoonten af en toe beter beschermen tegen al deze negatieve invloeden, en niet te politiek correct worden als dat betekent dat we kritisch moeten zijn tegenover andere culturen en gewoonten. Helaas botsen we dan vaak tegen onze eigen wetten en regels, wat ironisch is maar ook vooral gevaarlijk voor onszelf. Men mag zich in de islam niet vergissen: de aanhangers van deze religie willen hun geloof wel degelijk uitbreiden over heel de wereld en daarbij ook domineren. En dan heb ik het niet louter over domineren op religieus vlak, maar ook op maatschappelijk en bestuurlijk vlak. Het is heel makkelijk om te zeggen dat het zo'n vaart niet zal lopen, maar als elke generatie dat blijft herhalen, en het proces gaat zeer geleidelijk die richting uit, dan zal het wel ooit zo zijn. In bepaalde Westerse steden spreekt men nu reeds van een bijna meerderheid aan moslims. En het gaat dan over een evolutie die slechts in enkele decennia plaats vond. Het behoeft denk ik geen verdere uitleg hoe de situatie binnen nog eens 20-30 jaar zal zijn...
 
volgens sommige interpretaties is de islam op werelddominatie uit. Daar valt Europa ook onder
(kijk naar bv Sura 61:9)

Ach...het Christendom ook volgens de Bijbel...ik zie geen verschil.

In mijn ogen is georganiseerde religie een verwezenlijking van het kwaad zelf en wordt de religieuze mens gedwongen om zijn Godsbeleving vorm te geven conform een dictatoriale en geweldadige conceptualisering van de verwrongen maatschappelijke visie van de kerkleiders. elke religieuze ideologie die stelt dat er een hemel en een hel zijn is in wezen een stroming die zich in verregaande mate schuldig maakt aan het inferieur maken van grote delen van de bevolking die niet voldoen aan hun wereldvisie.

---------- Toegevoegd om 15:50 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 15:48 ----------

Hmmm....Je bent zo onzeker over en hebt zo weinig vertrouwen in de eigen cultuur dat je je bedreigd voelt door een paar minaretten?

Eigenlijk is dat een teken van angst en het toegeven dat je eigen cultuur te inferieur is om weerstand te kunnen bieden tegen invloeden van uit "den vreemden"....(ongeacht het feit dat de cultuur juist is ontstaan door invloeden van uit "den vreemden" natuurlijk., maar dat kennis gebrek kenmerkt een echte fanatieke nationalist ;) ).....

Wat je dus eigenlijk zegt is dat onze cultuur zwak en ziekelijk is en een makkelijke prooi vormt voor externe invloeden...dus eigenlijk dat het geen bestaansrecht meer heeft vanuit evolutionair oogpunt.

---------- Toegevoegd om 12:22 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 12:21 ----------



Ja...en dat is ook belachelijk :)

---------- Toegevoegd om 12:25 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 12:22 ----------



QUOTE]


WEL: om even terug te komen op het verhaal van hitler, onze voorouders hebben gevochten om ons land en tradities en alles wat erbij hoort te behouden tegen de duitsers maar nu willen ze zomaar alles aanpassen en weggeven aan de islam ??


Ik heb geen behoefte om met jou in discussie te gaan over Hitler en de gevolgen van WOII, maar als zij hier gewapenderhand proberen onze souvereiniteit te schenden dan mag je terug komen...

---------- Toegevoegd om 15:52 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 15:50 ----------

er zijn genoeg voorbeelden van dingen die verdwijnen uit onze cultuur en dingen die we weggeven om andere volkeren het makkelijker te maken

En dat is soms echt tijd...ik wil wel meer dingen kwijt uit onze samenleving,....zo iets heet ontwikkeling, evolutie en vooruitgang. Dat sommige individuen niet flexibel genoeg zijn om met de tijd mee te groeien maakt die ontwikkeling niet noodzakelijk slecht. Sterker nog...ik denk dat sommige facetten uit de Islam onze samenleving alleen maar kunnen verbeteren en versterken.

---------- Toegevoegd om 15:54 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 15:52 ----------

Wij staan inderdaad relatief zwak tegenover de islam en immigratie. Onze kracht is tegelijk ook onze zwakheid; namelijk onze humanistische beschaving en de daarbij horende enorme tolerantie. Dit is voor andere religies en beschavingen de ideale omgeving om op termijn een overheersende factor te gaan spelen.


in de geschiedenis is het zeldzaam dat een veroverende cultuur ook als zodanig blijft bestaan. Als je kijkt naar de Godsdienst strijd in Europa tussen Christenen en Moslims dan is het overal zo geweest dat waar Moslims ook de overhand kregen uiteindelijk de twee culturen samensmolten om een nieuwe cultuur en samenleving voort te brengen.

---------- Toegevoegd om 15:56 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 15:54 ----------

Volgens mij staan we zwakker tegenover de invloeden van bijvoorbeeld de Amerikaanse(USA)cultuur dan tegenover de invloeden van een cultuur die niet eens bestaat. Islamisering betekent dat er 1 cultuur zou moeten zijn die wordt uitgedragen door 'De moslims', daar is nergens ter wereld sprake van.

De invloeden van de Amerikaanse cultuur zijn overigens lang niet allemaal negatief maar hebben zeker een invloed op onze culturele ontwikkeling. Veel meer dan de invloeden van een vreemde religie waar de meesten in West Europa weinig mee op hebben. Vrijheden geven aan moslims (of andere religies) betekent nog niet dat je eigen cultuur verdwijnt. Of je moet echt in de waanbeelden geloven van geboorte-explosies onder moslims terwijl wij langzaam vergrijzen.

++

Sterker nog...ik denk dat "onze cultuur" niet eens bestaat, maar dat er so wie so sprake is van een smeltkroes van gebruiken en gewoonten die we sinds eeuwen oppakken, overnemen en integreren in onze maatschappij.

Nederland kenmerkt zich cultureel dioor het integreren van externe factoren: indonesie, frankrijk, romeinen, Duitsland...etc. ect.
 
zwitserland is fine zoals het nu is , waarom in godsnaam zo'n lelijke minaretten bouwen , zodat er nog meer molukkers kunnen imigreren naar zwitserland .

Straks als we op reis gaan naar zwitserland zal het een islamland zijn , kunnen we evengoed naar turkije gaan , zullen we evenveel molukkers zien als daar ;)
 
Terug
Naar boven