- Lid sinds
- 27 aug 2004
- Berichten
- 20.779
- Waardering
- 761
Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Ik vind zoiezo als vlaming dat het ieder z'n plicht is om op vlaams belang te stemmen, omwille van de redding van vlaanderen. Je moet niet met alles eens zijn van vlaams belang om op hen te stemmen.. Ik ben zelfs met veel dingen oneens, maar er is gewoon geen betere partij.. Vld, ik ben niet zelfstandig, cd&v ik ben geen christen, sp.a laten alle vreemdelingen binnen, dedecker zegt me ook niets, en groen nog minder.. Mss nog nv.a, ben benieuwd naar hun vreemdelingenproblematiek.
vlaams belang is toch redelijk rechts of ?
Dan is het toch logisch dat iedereen daar op stemt in deze ernstige belgische toestand ?
Rechts is nu verdeelt in Vlaanderen. Het is dus helemaal niet zo logisch meer dat het VB de winnende partij is. Ze dreigen eerder veel stemmen te verliezen aan opkomende partijen als LDD en NVA.vlaams belang is toch redelijk rechts of ?
Dan is het toch logisch dat iedereen daar op stemt in deze ernstige belgische toestand ?
Vlaamse of Europese parlement. Je kan bijvoorbeeld vinden dat op Europees niveau men tot nu toe te links is en dus op een rechts-liberale partij stemmen, en tegelijk vinden dat men op Vlaams niveau weer te rechts is en daar op een meer linkse partij stemmen. Maar zelf stem ik op alle niveaus voor dezelfde partij.Ik ben behoorlijk noob in de politiek; kan iemand deze vragen voor me oplossen?
-Waarom stemmen mensen voor de Vlaamse op bv. SLP en voor de Europese dan op bv. Open VLD?
Volgens LDD moet er meer kwaliteit komen in immigratie, m.a.w. men wil wellicht dat er gefilterd wordt en dat niet zomaar elke profiteur hier het land in kan komen. Een "kwalitatief goede" immigratie zou volgens sommige partijen kunnen leiden tot invulling van vacatures die nu door middel van de bestaande werklozen niet gevuld geraken. Het VB denkt daar bijv. anders over en wilt de grenzen echt potdicht.-Hoe gaat die economische immigratie in zijn werk, terwijl er al zoveel ontslagen vallen de laatste tijd?
De kleine zelfstandigen stemmen zelden of nooit op de SPA (of andere socialistische partij) omdat dat een arbeiderspartij is die volgens mij geen hogere pensioenen wilt voor zelfstandigen, terwijl liberale partijen volgens mij wel streven naar een gelijk pensioen voor iedereen. Over het algemeen zullen zelfstandigen eerder rechts of liberaal stemmen, gewoon omdat die partijen hun belangen beter verdedigen.-Waarom zou Open VLD voor de zelfstandigen zijn? Ik begrijp wel dat een liberale economie de rijken bevoordeelt, maar wat hebben de zelfstandigen daarmee te maken? Zijn die automatisch rijker dan de gewone bediende/leerkracht/arbeider of heeft dat met iets anders te maken?
VB verzwakt ook rechts... want ze kunnen niet meespelen en dus gaan die stemmen verloren. Als je NVA, LDD of CD&V stemt, dan stem je ook rechts of centrum-rechts, maar dan is je stem nog iets waard.


wow, leg dat eens uit. Als vlaams belang wint dan gaan die stemmen toch niet verloren of wel? Ik twijfel namelijk nog tussen het vlaams belang, LDD en NVA![]()
Zoals ik zei: niet meespelen. Maw. niet regeren, dus alleen oppositie voeren. Het VB heeft dus een beperkte macht en kan weinig veranderen. Het enige wat ze kunnen doen is met de zweep slaan op de regeringspartijen, wat ook kan helpen natuurlijk, maar ik zie liever daadwerkelijk wat veranderen en dan moet je bij partijen zijn die niet in een cordon zitten![]()
Niemand gaat namelijk ooit met het VB willen regeren, zelfs op regionaal niveau. Als je graag hebt dat "rechtse" thema's in het regeerakkoord komen, kan je daarom beter stemmen voor een partij die werkelijk kans maakt op een regeringsdeelname. LDD of NVA dus.Ik hoop zelf op een ruime meerderheid voor LDD/NVA/CD&V. Dan heb je 3 partijen die niet al te ver uit elkaar liggen en zit het gefaalde paars eindelijk eens helemaal in de oppositie.
Ik vrees dat je gelijk gaat krijgen, hoewel ik blijf hopen op een ander resultaat.Voor mij mag daar Open VLD nog bij. Ik denk dat CD&V rond de 22% ofzo gaan zitten en NVA en LDD beiden rond de 10%. Dan heb je nog een 4e partij nodig. Enigste probleem is dat Open VLD LDD helemaal niet ziet zitten en ik denk ook niet dat de CD&V zit te wachten op hun ex-kartelpartner.
Vld, ik ben niet zelfstandig, cd&v ik ben geen christen, sp.a laten alle vreemdelingen binnen, dedecker zegt me ook niets, en groen nog minder.. Mss nog nv.a, ben benieuwd naar hun vreemdelingenproblematiek.
