Doel van EU is meervoudig. De EU (EEG en andere voorlopers) zijn allereerst opgericht om politieke en later economische stabiliteit te verkijgen. Verder probeert men van Europa een soort van wereldmacht te maken die kan opboksen tegen Amerika/China/Japan op wetenschappelijk, economisch, en misschien ooit nog militair gebied. De samenwerking zou ons juist sterker moeten maken.
Ik denk dat de EU momenteel verre van ideaal is omdat veel regels die de essentie van de EU vormen nog lang niet altijd gelden (zoals volledige economische concurrentie, volledige vrijheid van verkeer/goederen/mensen etc.) Maargoed op papier zou het zeer interessant zijn.
Wat verder die Hongaren, Polen etc. voor ons hebben betekend? Uiteindelijk zullen ze zorgen voor meer competitie, prijsdalingen en loonmatigingen en een meer gelijkmatig verdeelde welvaart over Europa. Dat is misschien niet direct een winst voor ons, maar het zorgt er wel voor dat Europa een betere plek wordt om te leven voor veel kansarme mensen.
Daarnaast je kan nu spotgoedkoop je huis verbouwen en Hongaren zijn gewoon awesome
OT: Voor veel Turken is Ataturk bijna heilig. Nederlanders snappen zoiets vaak niet omdat dat niet in onze cultuur ligt om iemand zo te vereren. Hoewel Ataturk natuurlijk geen heilige was heeft hij van Turkije destijds wel een moderne staat proberen te maken; bijv. in de tijd dat vrouwen hier in Nederland gewoon tweederangs burgers waren en achter de naaitafel stonden, konden vrouwen daar al studeren.
Voor veel Turken is het bespotten van Ataturk een diepe belediging die hun in hun ziel raakt. Het door de staat verbieden van youtube is natuurlijk overtrokken, maar het maken van zo'n filmpje is smakeloos en achterlijk