Brotoscience
Competitive Bodybuilder
- Lid sinds
- 4 jul 2013
- Berichten
- 2.753
- Waardering
- 114
- Lengte
- 1m74
- Massa
- 80kg
- Vetpercentage
- 12%
Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Vind dit net veel effectiever.
Hij maakt iedereen duidelijk dat er ingegrepen wordt als stakers een grens overschrijden. Enerzijds om stakers te waarschuwen, anderzijds mensen geruststellen.
Ik hoorde net nog dat er een lijst rond gaat met hoe je moet staken...
Je niet laten intimideren door deurwaarders
Je identiteit niet prijsgeven
etc
Mooi is dat weer. Allemaal aan de Pax pils en rellen maar.
Ondertussen schrappen bedrijven overal jobs. DAF, Philips... wat wil je ook als je niet kan vertrouwen op je geplande productiedagen.
Ik hoorde net nog dat er een lijst rond gaat met hoe je moet staken...
Je niet laten intimideren door deurwaarders
Je identiteit niet prijsgeven
etc
Mooi is dat weer. Allemaal aan de Pax pils en rellen maar.
Ondertussen schrappen bedrijven overal jobs. DAF, Philips... wat wil je ook als je niet kan vertrouwen op je geplande productiedagen.
Denk je echt dat ze geen rekening houden met geplande stakingen, dat wordt weken van te voren al opgevangen bij meeste bedrijven. Er zijn zeker bedrijven die srs economische schade oplopen, maar er zitten een hoop paniekzaaiers tussen ook hoor.
Er zijn zat bedrijven die makkelijk 200% van hun huidige productie kunnen draaien, denk je echt dat degene die aan de leiding van zo'n ondernemingen geen backup plan kunnen verzinnen voor deze situaties.
Ook waar, maar hoe dan ook is dit geen goede reclame voor België. Waarom zou men hier investeren als in
de buurlanden er niet zo'n hoge loonkost is en geen of minder gezeik met de vakbonden bestaat.
Onzin nva mantra gezeik.
Buitenlandse investeringen waren skyhigh in 2014 en dat terwijl loonkost ook hoog is.
---------- Toegevoegd om 12:18 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 12:17 ----------
Philips turnhout
De fabriek in Turhout maakt hogedrukgasontladingslampen voor sportstadions en straatverlichting. Dat is een dalende markt, omdat led-verlichting bijna overal de norm wordt.
Dus er vallen ontslagen omdat de vraag naar hun diensten dalen, maar jij legt de schuld bij de vakbonden.
Mooi.
bron solidarisme.be/blog/blog-artikels/item/2180-dEen indexsprong moet de bedrijven ruimte geven, dat is de redenering van de liberale regering. De vraag die men zich daarbij moet stellen is de volgende. Verarmen onze bedrijven dan zo dramatisch dat men op loon moet besparen, loon dat dat niet eens hoger wordt met een indexaanpassing, maar alleen maar zijn koopkracht behoud?Als men de verdeling van de rijkdom in ons land even bekijkt, dan kijkt men toch even op over de kapitaalconcentratie die zich voordoet bij een klein deel van de bevolking, met als gevolg de extreem ongelijke verdeling van rijkdom in ons land.
Zo zijn de rijkste 10% van de belgen 254 keer rijker dan de armste 10%, en de 5% aan de top bezit evenveel als driekwart van de bevolking samen bezit.
Dat is niet echt armoede troef bij de kapitaalbezitters zou ik zo denken ( die ook meestal aandeelhouders-eigenaars) van bedrijven zijn.De redenering ,dat kleine bedrijven wel degelijk onder een indexaanpassing te lijden hebben -is niet voor alle kleine bedrijven geldig. Zo is het voor bedrijven die vooral op de binnenlandse markt actief zijn niet enkel een verhoging van de eigen kosten, het is ook een op peil houden van de consumptiekracht van hun klanten .Want een lager loon, of indexsprong- kan dan wel voor het individuele bedrijf winst- verhogend werken ,maar die winst zal worden tenietgedaan door de verminderde koopkracht van hun klanten in het algemeen. Door afzetvermindering op de binnenlandse markt zal de individuele bedrijfswinst ,die wordt gerealiseerd door een indexsprong voor het eigen personeel, vlug omslaan in verlies of stagnatie van de globale omzet. En dan kan de winst neutraal of zelfs negatief uitvallen. En om dat te voorkomen is het verstandiger om de index toch toe te passen, toch minstens op het nettoloon. Voor privébedrijven is dit een substantiële besparing omdat men niet ook op het brutoloon een verhoging moet toepassen. Het verlies aan inkomsten voor de sociale zekerheid kunnen dan met algemene middelen worden aangevuld( daar kan de E.U niets tegen ondernemen).Dit heeft al zeker het voordeel dat de consumptie niet wordt afgeremd, net nu we in een periode van deflatie zijn beland.Voor bedrijven die vooral van de uitvoer leven kan het wel een verschil maken , maar gezien de kapitaalconcentratie -die hierboven te lezen staat -blijkt dat toch niet te dramatisch voor de meeste bedrijven.
Komt daarbij dat men voor bedrijven die uitvoeren maatregelen kan nemen die geen effect hebben op de binnenlandse koopkracht (door looninlevering of indexsprongen door te voeren) ,maar louter een ondersteuningseffect hebben voor de uitvoer. Wat het vandaag onmogelijk maakt dit te doen door bijv. uitvoersubsidies aan bedrijven te geven,dat komt door de dwangbuis van de Europese Unie. Men kan als individueel E.U. land geen ondersteuning bieden aan nationale bedrijven. Dat heet in E.U. jargon, oneerlijke concurrentie voeren. Dit terwijl men die ‘oneerlijke ‘ concurrentie’ wel mag hanteren door loonverschillen toe te staan in de Unie - een recent voorbeeld van dergelijke ‘oneerlijke’ concurrentie is te zien bij de bestelling die het bedrijf Van Hool heeft binnengehaald - van de 1000 bussen voor de Amerikaanse markt zullen er maar 300 in ons land worden gemaakt, de rest verhuist naar het Macedonische Skopje.Alle faciliteiten , alle knowhow, de jarenlange staatsondersteuning (toen het nog kon ) die het bedrijf heeft genoten en waardoor zij hun product hebben kunnen ontwikkelen tot wat ze vandaag zijn, heeft niet geleid tot enige morele plicht van het bedrijf tegenover de lokale gemeenschap of return naar die gemeenschap. Door een indexsprong door te voeren zal niet één bus meer in België worden gebouwd , het zal alleen de winst van het bedrijf opvoeren.
Dat Unizo en Voka unisono een indexsprong verdedigen moet dan ook worden gezien als uitloper van het feit dat deze bedrijfsorganisaties niet langer de woordvoerders zijn van de kleine bedrijven in ons land ( alhoewel ze in hun naam zeggen te spreken) maar wel de woordvoerders zijn geworden van de zeer grote bedrijven en kapitaalbezitters. Niet de woordvoeders van het nationaal belang – maar van enge privébelangen.Net zoals de traditionele vakbonden niet langer de woordvoerders zijn van de arbeidersbelangen, maar steeds meer die van hun eigen belangen (en die van hun politieke bondgenoten) zo zijn ook de beroepsorganisaties in handen van enkele grote kapitaalbezitters en industriële conglomeraten. Want de traditionele vakbonden zijn niet de absolute beschermers van de index, dat hebben ze bewezen in het verleden, waar zij het mechanisme van een indexsprong hebben laten toepassen, net als ze de berekening van de indexkorf in negatieve zin hebben laten aanpassen trouwens.
De vakbonden moeten dan ook terug in handen van de leden komen, en de mogelijkheid nieuwe vakbonden op te richten ( die kunnen en mogen mee -onderhandelen) moet worden uitgebreid. Dat zou kansen geven aan organisaties zoals de VSV ( Vlaamse Solidaire Vakbond)- dit indien die ooit echt een vakbond zouden willen worden. De vertegenwoordiging van de werknemers in de bedrijven moet ook directer en ingrijpender. Dat kan door werknemers-medebeheer in te voeren. Niet vertegenwoordigd door vakbondsvrijgestelden (omdat dit leidt tot bureaucratisering, maar verkozen uit alle lagen van het bedrijf.Vakbonden ook die de 'nationale' arbeidersklasse vertegenwoordigen, geen vakbonden die de internationale arbeidsreserve's ( immigranten) van het kapitaal, tegen de belangen van de eigen mensen verdedigen. De linkse slogan ' culturele tegenstellingen verzwakken de strijd ,zijn gebaseerd op een leugen. Tenzij men in een communistische internationale van de arbeidersklasse geloofd, maar wie is vandaag nog zo gek om in die val te trappen. Wie globaliseert ( en massa-immigratie is daar een uitvloeisel van) die herverdeelt, en die herverdeling gaat van ons naar het kapitaal en naar haar vreemde arbeidsreserve. Dus inderdaad, culturele tegenstellingen verzwakken de strijd, maar dan eerder de strijd van het kapitaal en haar ingevoerde (hier gekweekte) vreemdelingen om ons geld en werk in te pikken.De strijd tegen deze ontwikkeling moet worden opgevoerd, dus nationalistische vakbonden moeten er komen.
Als de inheemse werkende bevolking zich niet terug actief organiseert, en als we ons niet terug als natie soeverein opstellen tegenover de Unie -dan dreigt het scenario dat zich vandaag in de Verenigde Staten voordoet.Door de stagnatie van de lonen in de VS ( ook in de E.U wordt dit fenomeen versterkt door lidstaten met lage lonen ,net zoals er in de VS staten zijn waar lage lonen gelden) vloeit een steeds groter deel van het Amerikaanse bbp (bruto binnenlands product) naar de bedrijven.Sinds de eeuwwisseling is het aandeel van de lonen in het Amerikaanse bbp afgenomen van 47% naar 43% , daardoor verschuift rijkdom van werkende mensen naar bedrijven en kapitaalsbezitters.Daardoor is het aandeel van de bedrijfswinsten naar recordhoogtes gestegen.En dat gebeurt ook vandaag bij ons, de cijfers bovenaan dit artikel bewijzen dit.
Wat maakt dat verzet noodzakelijk is, en vakbondsbetogingen/ stakingen nodig zijn. En dat links deze strijd kan recupereren , ja dat kan.Maar dat is dan niet de schuld van links, maar is het de schuld van het zich niet sociaal- organiseren bij nationalisten, en door de collaboratie van het liberaalnationalisme met het grootkapitaal. Een gigantische taak voor sociaal-nationalisten om daar iets aan te veranderen! Meestaken en betogen met de vakbonden- en propaganda maken voor de nationale arbeiderklasse is een must. Tegen het vergif van het communistisch multiculturalisme, multiculturalisme ,dat alleen maar een andere naam is voor de belangen van het kapitalisme binnen een veelvolkerenstaat.
Het gaat hier toch niet om Jambon die een tactiek moet bedenken? Wegversperringen zijn strafbaar. Punt. Daarmee zijn de stakers gewaarschuwd, moeten ze nadien niet komen huilen. Vermoed zelfs dat hij dat bewust niet letterlijk zegt, net om geen olie op het vuur te gooien.De gewone pikketen wel ja, maar als ze dit doen kan ik je garanderen dat de volgende staking, zwaar materiaal op de weg wordt gereden. Dat is al meer gebeurd.
Je beseft toch dat het veel makkelijker is wegen te blokkeren en files te veroorzaken dan dit te voorkomen? Dus zo effectief vind ik het niet, als je je reactie al weggeeft op voorhand dan is het niet moeilijk om daar een tegenreactie op te voorzien.
Iemand die me kan uitleggen wat wet major nu precies is?
Het gaat hier toch niet om Jambon die een tactiek moet bedenken? Wegversperringen zijn strafbaar. Punt. Daarmee zijn de stakers gewaarschuwd, moeten ze nadien niet komen huilen. Vermoed zelfs dat hij dat bewust niet letterlijk zegt, net om geen olie op het vuur te gooien.
Toont imo vooral aan dat er niet consequent gereageerd wordt op zo'n toestanden en dat sommige stakers het normaal vinden om zichzelf boven de wet stellen, anders hoefde Jambon niet zo diplomatisch te zijn.
Denk dat het vooral gericht is naar 'het volk' dat last ondervindt van de acties. Die beginnen zich af te vragen of dit allemaal zomaar kan; een kersvers minister mag zich dan wel eens tonen. Bovendien weten de stakers nu wat ze kunnen verwachten, imo ook niet meer dan normaal dat je mensen de spelregels uitlegt.Dat moet hij idd ja, maar waarom moet het in de media? Denk je nu echt dat iemand zich daardoor gaat laten afschrikken? Er zijn al ergere dreigementen geweest tijdens stakingen in het verleden.
Ik snap niet waarom dit in de media moet komen, dit is gewoon opruien tot rellen.
Nva heeft er baat bij als vakbonden rellen
Media ook, zij houden van stoken.
Vorige keer hadden de vakbonden zich koest gehouden. Je zag visibly hoe dewever annoyed was
als ze massaal betogen zonder rellen, dan is da mission succes
Fiscale concurrentie wordt problematisch als ze schadelijk wordt. Op internationaal vlak (OESO en EU) zijn er regels om te bepalen wanneer dat het geval is. Zo maken landen die toelaten de belastbare grondslag of het tarief met de fiscus te onderhandelen, die het zogenaamde ‘arm’s length’-beginsel (d.w.z. de prijs die onafhankelijke partijen zouden betalen voor soortgelijke verrichtingen) niet respecteren, landen waar een rulingpraktijk bestaat zonder wettelijke verankering, zich schuldig aan schadelijke belastingconcurrentie.
LuxLeaks toont duidelijk dat Luxemburg zich daaraan jarenlang schuldig heeft gemaakt. Dat binnen de EU tegen deze praktijken nooit is opgetreden is onbegrijpelijk. Al even onbegrijpelijk is dat de EU er nooit in geslaagd is om een uniforme bronbelasting in te voeren aan zijn buitengrenzen. Dat heeft nu tot gevolg dat de winsten van Europese bedrijven onder de vorm van dividenden, interesten en royalties via een aantal landen (bijvoorbeeld Luxemburg en Nederland) zonder belasting wegvloeien uit de EU, zelfs naar belastingparadijzen.
En als die multinationals vertrekken uit België? Wat zal er dan weer gebeuren denk je? Weer x aantal banen weg. Dat soort akkoorden zijn de lesser of two evils.
---------- Toegevoegd om 16:27 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 16:24 ----------
Hebben ze niet nodig.
![]()
Er waren rellen in brussel.
Nva maakte zich tamtam dat er ook rellen zouden komen in antwerpen.
Dat kwam er niet. Nva was: pff, tsjah, bon, ok...
En nu wilt nva graag stoken. Tis in hun voordeel dat het niet zonder slag of stoot verloopt. Want als ze rellen, verliezen de vakbonden de steun van de publieke opinie.
Je ziet nu al dat bart de wever de deur openzet voor een meerwaardebelastingen. Wekenlang zeiden ze non non non en nu opeens kan het wel? Power of the unions.
Maandag is dday voor belgien
Nva gaat de kracht van de ruggegraat in belgie voelen.
