Harry werkt met 32 uur, 8 uur per dag maar 4 dagen.
Vroegah werkte ik 5 dgn op de bouw, bij plus 2graden om 0700 de stenen die nog vastgevroren waren van de stapel trekken omdat ze vastgevroren waren voordat ze gemetseld konden worden. En een uur heen en terug met nog naar bier stinkende collega s.
Daar ben ik groot mee geworden, mocht zelfs aan de deur staan... naast 4a5x trainen naast die andere werkzaamheden.
Moest ook nog zelf koken.
Harry moet wel zelf willen.
Dat klopt gemiddeld genomen werkt Nederland part-time, tegenwoordig 'full-time' volgens sommige bedrijven. Dat terzijde want ik was al bang dat mensen het naar zichzelf gaan reflecteren haha. Maar je geeft een hint naar waar het in mijn ogen mis gaat. Wat wil Harry nou eigenlijk echt en weet Harry dat zelf wel?
De meest gemiddelde Harry kun je bij wijze alleen zeggen ga lekker elke week lekker aan die gewichten met een plan waar je jezelf in kunt vinden en dat gaat jou het meeste opleveren omdat je daarmee consistent blijft trainen.
De meest gemotiveerde Bert die wedstrijden doet kun je je hele effectiviteits discussie op los laten en zelfs daarvan zet ik vraagtekens bij het woord 'effectief'.
Wil trouwens niet zeggen dat Harry met die startende consistentie niet kan uitgroeien tot een Bert. (ja ja I identify myself as Bert from now on

)
Wat voor mij werkt, werkt voor een ander niet op de lange termijn. Het is nou juist dat persoonlijk vinden van die match wat het meest effectief gaat zijn onder aan de streep. Dat noem ik echte 'effectiviteit'.
Wat voor jou vroegah op te brengen was, kun je misschien nu ook niet meer en heb je enorm veel baat bij de basis die je vroegah hebt gelegd. Die match van toen kan nu ook sheit voor je gaan werken
ONTOPIC bijna vergeten te zeggen wat ik wilde zeggen
Hebben jullie nog tips/aanpassingen om dit schema beter te maken? Ik hoor het graag!
Met het bovenstaande in mijn hoofd, zal het antwoord NEE zijn. Niet het schema in ieder geval. Als je weet over progressive overload en daarmee de juiste prikkels geeft en genoeg weet over eten om te kunnen groeien, moet je vooral met dit schema en meerdere schema's blijven spelen. Periode wat meer reps, periode wat meer sets, minder, opschrijven wat je ervan vind en ervaart(vergeet je anders al snel). Dan vanzelf vind je uit wat voor jou optimaal gaat werken.
Ervaring van mijzelf is dat ik altijd op zoek ben naar het optimale. Research doen, vragen stellen en dan daar stijf aan vasthouden tot ik het beu ben en een tijdje niks doe. Voor mij is het optimale dus variatie en elke periode net wat anders doen. Verder research leidde tot de reden waarom dit werkt voor mij, maar dan gaan we het hebben over dopamine en shit en dat gaat te ver. Het bevestigde wel dat wel meer mensen hier last van zullen hebben. Zelfs in de topsport word hier bewust mee gewerkt anno 2022 e.g. volgens mij was het Cees Bol die elke week 1 avonturenrondje nodig had om de trainingen leuk te houden naast de decompressie (deload) die al redelijk standaard is. Sommigen doen het sus, anderen doen het weer zo...