Moen
Ripped Bodybuilder
- Lid sinds
- 1 jul 2003
- Berichten
- 3.922
- Waardering
- 1
Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Eens met de stelling. Een barbell verbindt immers het linker en rechter gewicht met elkaar en houdt ze bijelkaar. Met dumbbells moet je de gewichten zelf met je borstspieren bijelkaar houden, anders zouden ze opzij vallen. Bankdrukken met een barbell kan je theoretisch doen door alleen je triceps te gebruiken, bij dumbbell drukken heb je per definitie je borst nodig om de boel bijelkaar te houden. Het is ook niet voor niets dat het totaalgewicht van de twee dumbbells altijd een stuk lager ligt dan het gewicht van de barbell. Dat verschil wordt verklaard door dit principe.
Interessante punten, maar toch blijf ik van mening dat het echt zo is dat je de borst meer aanspreekt met dumbbell press dan met BB press
Even een gedachte experiment: als je de borstspier met een verdovende stof zou injecteren, waardoor deze tijdelijk verlamd raakt, zou je in principe nog steeds de barbell omhoog kunnen duwen, omdat het kracht zetten van de triceps alleen al genoeg is om dit te bewerkstelligen.
waarom je borst verdoven, neem een stang met een licht gewicht (desnoods een lege stang) en probeer dan zonder grip te verliezen je handen uiteen te duwen (armextensie en dus triceps) Kijk of de stang van je borst komt
als je niet diep genoeg gaat met bankdrukken gebruik je je borst amper. of bedoel je extreem ver laten zakken?
Zolang je bovenarmen dezelfde bewegingsbaan volgen maakt het voor je borst niet uit of je een dumbbell of een barbell gebruikt. De verbinding tussen bovenarm en romp is namenlijk de borstspier
Dat je met dumbbell meer de borst voelt heeft te maken met het feit dat je bij bankdrukken waarschijnlijke een iest andere beweging kiest. Je lichaam heeft namenlijk de neiging om een zo voordelig mogenlijke (lees optimale) manier te kiezen waarbij alle spiergroepen die aan een beweging delnemen optimaal benut worden
100% eens Zelda.
Ik verzuur met barbell presses ook meer in m'n schouders en triceps. Bij dumbbell presses voel ik mijn borst echt branden.
Laat ik het zo zeggen: misschien zijn de oefeningen bij een perfecte uitvoering gelijk, maar met dumbbell presses voorkom je dat de borst wordt onderbelast, omdat hij wel mee moet.
Je zegt dat het omhoogbrengen van de stang tricepwerk is en dat de borst volgt.
Belangrijkste taak van de triceps is het strekken van de ar
Pak een stang zoals bij bankdrukken en leg deze op je borst en probeer dan je armen te strekken (wat in feite betekent dat je in deze positie je handen uiteen brengt) Kijk of de stang van je borst komt
Hmm, vind ik toch vreemd, zou net zo goed voor het omgekeerde kunnen pleiten in mijn ogen.
Ja, volgens mij komt die stang dan toch gewoon omhoog? Of begrijp ik je verkeerd?
Heb je het geprobeerdt?
Strekken van je arm heeft namenlijk niets te maken met de beweging thv je schouder.
Pas als je de borst aan gaat spannen komt er beweging in.
(net geprobeert met een bezemsteel)
Mooie tekening bro[Afbeelding niet meer beschikbaar]
Dit tekeningetje laat zien dat je je armen kan strekken om de bar omhoog te krijgen. Met dumbbells gaat dat niet omdat ze niet door de stang bijelkaar worden gehouden, dan zullen je armen eerder opzij bewegen. Nu worden ze omhoog gedwongen omdat de handen niet uit elkaar kunnen bewegen.

Niet eens! Met barbell kun je je borstspieren veel meer belasten, omdat je gewoon zwaarder kunt gaan. Met dumbbells kun je alleen meer variëren en daarom lijkt het misschien dat het beter is. Tevens kun je met dumbbells nooit zo wijd drukken als met een barbell en betrek je dus veel meer je ondersteunende spieren bij de beweging.
