- Lid sinds
- 8 dec 2016
- Berichten
- 18.191
- Waardering
- 14.740
- Lengte
- 1m87
- Massa
- 103kg
- Vetpercentage
- 17%
Hoe kan je de banden nou zelf doen.
Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Hoe kan je de banden nou zelf doen.
Ja kies je voor met een bmw. Dat zijn gewoon dure onderdelen ook. Plus is altijd iets stuk aan en altijd wanneer het niet uitkomt. Vaak ook meteen het duurste.Ik denk dat jij dan helemaal los gaat als je mijn laaste rekening van de BMW dealer zag![]()
Ja oke zo'n veel te dure bosch accu wat nergens op slaat dan kan ik er nog enigsinds in komen.Oja en een nieuwe accu, dat zal ook wel wat kosten. Ik zal morgen een foto van de factuur uploaden, wellicht kan iemand met verstand hiervan (jij dus? ) me van feedback voorzien of ik genaaid ben haha
Edit: accu had ik al vermeld 😅
Ja haha, die €1150,- voor een beurt, 2 banden, 2 remschijven én een accu valt voor vandaag de dag echt wel mee.Ik denk dat jij dan helemaal los gaat als je mijn laaste rekening van de BMW dealer zag
Banden zelf doen? Accu ja sure, maar banden heb je wel gewoon specifiek gereedschap voor nodig?
Ja kies je voor met een bmw. Dat zijn gewoon dure onderdelen ook. Plus is altijd iets stuk aan en altijd wanneer het niet uitkomt. Vaak ook meteen het duurste.
Audi zijn de onderdelen goed te doen omdat van vag veel universeel is tussen modellen en veel aftermarket.
Ah motoren ja oke ben ik niet zo in thuis verder.Klopt, en was ook niet mijn keuze om het bij de duurste dealer van NL te doen(zo staat hij iig bekend).
Mwa, Audi trekt me weinig, ik heb een Nederlandse achtergrond. En ze maken sowieso niet hele mooie motoren bij Audi![]()
Op motor gebied zijn BMW zo slecht nog niet kwa betrouwbaarheid. Niet Japens maar ook zeker niet Italiaans. Wel dure onderdelen, zeker voor het vlaggenship.
Man, die BMW dealers zijn allemaal oplichters. Wij gaan met de beide M's naar een specialist in de buurt. Enkel voor garantie gevallen of terugroepacties kom ik bij een dealer.Ik denk dat jij dan helemaal los gaat als je mijn laaste rekening van de BMW dealer zag
Hoop geld 1150 maar gezien de onderdelen en het werk sta ik er niet versteld van.
Banden zelf doen? Accu ja sure, maar banden heb je wel gewoon specifiek gereedschap voor nodig?
Panter accu's zwaarste accu's ben je max 100 euro al klaar. Banden montage betaal ik rondom en uitlijnen 50 eu vokr zelf tenminste. Voor een normale auto (karretje max 100pk ofzo wat geen frikandel uit de mayo sleept) max 100 per band hoor. Vind zelf uniroyaal rainsports echt een aanrader zijn dan net iets luxer maar kosten echt weinig. All seasons is onzin slijt in elk seizoen sneller dan nodig en winter banden ben je niet meer nodig in NL dus perfecte banden voor dit natte kut land.
Ah motoren ja oke ben ik niet zo in thuis verder.
Klopt. Maar vind een oem accu echt nergens op slaan voor de meeste auto's. Tenzij je zo'n kut wagen hebt waarbij de ECU anders in de rel gaat.Ik vind het nog mee vallen. Twee voorbanden is al gauw €300,- in een wat groter formaat. Enkel remschijven wordt nooit gedaan bij mijn weten dus komen ook al blokken bij. Een OEM accu is niet gratis, werkplaats tarieven ook niet.
Klopt, was onderdeel van de aankoop dat hij voor een grote beurt XXL naar de dealer zou gaan, prijs was al afgesproken ongeacht uitkomst van de beurt.Man, die BMW dealers zijn allemaal oplichters. Wij gaan met de beide M's naar een specialist in de buurt. Enkel voor garantie gevallen of terugroepacties kom ik bij een dealer.
Vergeet jij niet de beurt van €375 waar het mee begon?Klopt. Maar vind een oem accu echt nergens op slaan voor de meeste auto's. Tenzij je zo'n kut wagen hebt waarbij de ECU anders in de rel gaat.
En werkplaats tarieven. Nogmaals onderdelen zouden in mijn ogen max de 550 aan mogen tikken en vind 600 voor 3 uur werk nogal flink.
Was die daar al bij ingerekend? Dan kom je er wel ja inderdaad.Klopt, was onderdeel van de aankoop dat hij voor een grote beurt XXL naar de dealer zou gaan, prijs was al afgesproken ongeacht uitkomst van de beurt.
Maar hij gaat daar in de toekomst iig niet meer heen![]()
Beurt was bijna €1000 meer dan mijn volledige aankoop van mijn vorige motor.
Vergeet jij niet de beurt van €375 waar het mee begon?
Klopt. Maar vind een oem accu echt nergens op slaan voor de meeste auto's. Tenzij je zo'n kut wagen hebt waarbij de ECU anders in de rel gaat.
En werkplaats tarieven. Nogmaals onderdelen zouden in mijn ogen max de 550 aan mogen tikken en vind 600 voor 3 uur werk nogal flink.
Daar ging ik wel vanuit. Zo niet sluit ik me bij jou aan.Was die daar al bij ingerekend? Dan kom je er wel ja inderdaad.
Vergeet de twee keer remblokken niet. Dan nog, gezien de 75000 kilometers olie en filter, interieurfilter, mogelijk nog bougies en remvloeistof. Twee keer knipperen en het geld is weg.Accu: €75
2x Zomerband: €~250
2x Remschijf: €100
Beurt: €375
3 uur werk: €330
Op die €1100 kom je al snel hoor.
Zijn echt geen gekke bedragen die ik zie.
Haha ja ik was m'n bericht net nog aan het editten.Vergeet de twee keer remblokken niet. Dan nog, gezien de 75000 kilometers olie en filter, interieurfilter, mogelijk nog bougies en remvloeistof. Twee keer knipperen en het geld is weg.
Laat je niet opnaaien haha. Het zijn gewoon normale prijzen.Het nadeel is ook dat ik er 0 verstand van heb, dan zeg je al snel ja doe maar... maar goed, ik zal morgen de factuur uploaden haha, de beurt zat inderdaad al bij de 1150 ingerekend.

Ah ik had even niet mee gekregen dat die er bij in zat. Nee dan klopt het wel ja.Het nadeel is ook dat ik er 0 verstand van heb, dan zeg je al snel ja doe maar... maar goed, ik zal morgen de factuur uploaden haha, de beurt zat inderdaad al bij de 1150 ingerekend.
Tanden op elkaar houden zodat de “grote” stukken weer doorgeslikt kunnen worden, zonde andersNet de helft van mijn supps opgekotst. Werd ineens uit het niks misselijk.
Zo maar snel naar de sportschool om nog een push training te doen voor ik echt ziek word ofzo.
