Ik denk dat een gewicht op zich niets zegt over de intensiteit.
Stel dat je 1RM max is en dus 100% Dan moet je een vast aantal reps en een gewicht kunnen berekenen bij training op 85-90%. Dat gaat helaas niet werken. Ik train alleen maar op 85 - 90% maar ik doe daar geen 3 reps mee maar 8 tot 12.
Volgens die theorie zou dan dus mijn intensiteit veel lager liggen. Is dus onzin want ik heb een relatief lager 1RM. Mijn theoretische 1RM is heel veel hoger dan ik werkelijk kan drukken. En meer dan 100% kan je niet drukken.
De ene drukt 5 reps en een ander drukt 8 reps op hetzelfde percentage intensiteit bij de bedoeling die sommigen en jij dus ook hanteren. Dus kan gewoonweg niet.
Daarom hebben we het ook altijd over intensiteit verhogen als algemene term voor verzwaren van de training. Het wordt intensiever door pakken van iets hoger gewicht, meer reps, hoger tempo aanhouden, enz.
quote komt hier vandaan:
https://forum.bodybuilding.nl/attachments/ms_2011_03_08_fisher-pdf.662184/