XXL Nutrition

Afwimpel-mail Euro-Lock aan sollicitant pure discriminatie

bart82

DBB Goeroe
Elite Member
Lid sinds
12 mei 2003
Berichten
8.593
Waardering
13
Afwimpel-mail Euro-Lock aan sollicitant pure discriminatie
Het Centrum voor Gelijkheid van Kansen en Racismebestrijding spreekt over een flagrante inbreuk op de antidiscriminatiewetgeving en overweegt juridische stappen in de zaak van Calikan Murat. Die kreeg een racistische mail als reactie op zijn sollicitatie bij het Drongense Euro-Lock. De Unie van Turkse Verenigingen (UTV) vindt dat er dringend maatregelen moeten komen om de slaag kansen van allochtone werkzoekenden verhogen.

"Kan jij die persoon afwimpelen?"
Murat Caliskan (34) is van Turkse afkomst en solliciteerde bij het Drongense Euro-Lock voor een baan als technicus-verkoper. Hij kreeg antwoord dat hij "niet de geschikte persoon was voor de vacante betrekking". Onder de mail stond echter nog de interne mail te lezen "Kan jij die persoon afwimpelen? Een vreemdeling die beveiliging zal verkopen, dat heb ik nog niet gezien." Euro-Lock specialiseert zich in inbraak- en brandbeveiliging.

Caliskan Murat heeft ondertussen een advocaat onder de arm genomen en het Centrum voor Gelijke Kansen en Rasimebestrijding (CGKR) ingeschakeld. "Volgens ons is dit een flagrante inbreuk op de antidiscriminatiewetgeving, wetens en willens," aldus directeur van het CGKR Jozef De Witte.

"We zijn niet geneigd om hier vergoelijkend over heen te gaan, maar we bekijken nu rustig hoe we de zaak juridisch kunnen aanpakken. Murat Caliskan heeft aan ons te kennen gegeven dat hij dit juridisch wil aanpakken." Volgens het Centrum gaat het hier om feitelijke discriminatie gezien iemand omwille van zijn afkomst een minder gunstige behandeling kreeg.

Bijzonder ontmoedigend
Volgens Selamet Belkiran van UTV zijn dergelijke incidenten bijzonder ontmoedigend voor de allochtone sollicitant. "Het geeft een negatief beeld aan de maatschappij en dat kan niet meer", zegt Belkiran. "Er moeten maatregelen komen zoals streefcijfers. Werkgevers moeten beseffen dat diversiteit een realiteit is en moeten dat in hun beleid incorporeren. En dat moet de overheid opvolgen."

Zaakvoerder van Euro-Lock Yves Delgouffe reageert scherp op de situatie. "Ik betreur het dat de heer Murat (sic) met een dergelijke interne email naar de pers stapt, zonder enig overleg met mij. Indien de heer Murat meent gegriefd te zijn, dan moet hij de gepaste procedure via het gerecht volgen, en niet via de media", aldus Delgouffe.

"Wie is hier nu het slachtoffer?"
Delgouffe stelt dat zijn bedrijf wel degelijk samenwerkt met zelfstandige allochtonen en dat de e-mail die Caliskan ontving helemaal niets bewijst. Delgouffe maakt zelfs gewag van telefonische bedreigingen doordat zijn bedrijf "ten onrechte" in een slecht daglicht werd gesteld. Hij besluit zijn reactie met de vraag "Wie is hier nu het slachtoffer van?". (belga/hln)


Een vreemdeling die beveiliging zal verkopen, dat heb ik nog niet gezien
Daar heeft ie wel een punt :D
 
Het gevaar is dat dergelijke incidenten een eigen leven gaan leiden en als algemeenheid worden beschouwd.
Wat eigenlijk al gebeurd is natuurlijk.
 
Als meneer Caliskan aan mij een slot wil verkopen dan koop ik dat. Serieus wat boeit de afkomst nou als je iets gaat kopen? Dat bedrijf zit gewoon fout en het wordt nu toevallig een keer aan de kaak gesteld. Die eigenaar moet niet zeuren.
 
Helaas lopen er nog veel xenofoben rond met uiterste beperkte denkbeelden. Daar zal wel een aantal generaties over heen gaan vrees ik.
 
Het is vrij rustig in dit topic moet ik zeggen... :coffee:
 
"Delgouffe stelt dat zijn bedrijf wel degelijk samenwerkt met zelfstandige allochtonen"

en

"Een vreemdeling die beveiliging zal verkopen, dat heb ik nog niet gezien"

Ja, wat is het nu??? Hij is gewoon dom geweest en heeft een fout gemaakt die hem nu gaat kosten, klaar. Natuurlijk kan die meneer Murat Caliskan onder deze omstandigheden niet bij het bedrijf gaan werken, maar ik denk ook niet dat hij dat nog wilt. Wellicht mag de bedrijfsleider een boete krijgen voor discriminatie, hopelijk zal hij daaruit leren.
 
"Delgouffe stelt dat zijn bedrijf wel degelijk samenwerkt met zelfstandige allochtonen"

en

"Een vreemdeling die beveiliging zal verkopen, dat heb ik nog niet gezien"

Ja, wat is het nu??? Hij is gewoon dom geweest en heeft een fout gemaakt die hem nu gaat kosten, klaar. Natuurlijk kan die meneer Murat Caliskan onder deze omstandigheden niet bij het bedrijf gaan werken, maar ik denk ook niet dat hij dat nog wilt. Wellicht mag de bedrijfsleider een boete krijgen voor discriminatie, hopelijk zal hij daaruit leren.

true.
 
owned

hopelijk gaat euro-shit failliet en krijgen delgauffes kindere een <vul erge ziekte in>, geen medelijden met die reetkever
 
Roxxe, zijn kinderen kunnen er ook niks aan doen dat Delgauffe een eikel is.
 
Dit heet "op heeterdaad betrapt".

Probeert die directeur zich dr ook nog uit te lullen dat ze wel degelijk met Allochtonen werken....

Hoop dat ie een flinke boete krijgt.
 
Ze hadden gewoon niemand nodig en daarna wordt er gewoon een prima opmerking gemaakt, want je ziet vreemdelingen dat soort dingen nu eenmaal weinig doen. Je ziet ze uberhaupt weinig doen.
 
zie het nou niet als superdiscriminerend ofzo.
 
de kans dat je als bedrijf zo op heterdaaad berapt wordt doe aannemen dat dit heel vaak gebeurd; En nog zijn er hier mensen die dan zeggen dat dit niet zo erg is! Ongelooflijk.
En dan maar zeggen dat ze geen werk willen he, en maar zeggen dat afwimpelen op basis van afkomst niet voorkomt en het bedrijf louter naar de bekwaamheden kijkt; My ass!
 
Toevallig dat die interne mail mee is gekomen.
Toeval bestaat niet,...
Al is de leugen nog zo snel, de waarheid achterhaalt hem wel.
 
Whaha mja das wel lastig ja. Hopelijk zullen ze leren wat discreter om te gaan met interne mail.
 
En dan maar zeggen dat ze geen werk willen he, en maar zeggen dat afwimpelen op basis van afkomst niet voorkomt en het bedrijf louter naar de bekwaamheden kijkt; My ass!

Natuurlijk komt het wel voor. Alleen moeten we wel in ons achterhoofd houden dat het niet alleen gebeurt op basis van afkomst. Er zijn mensen (autochtoon) die geweigerd worden omdat ze te dik zijn. (niet ik! :D ) Er zijn mensen die al dan niet aangenomen worden omdat ze een lekker kontje hebben. Kortom: het gebeurt altijd en overal. Het is echt niet iets dat zich beperkt tot niet-blanken.
 
In zo'n beetje elke boek wat te over solliciteren gaat wordt gemeld dat of je wel of niet aangenomen wordt afhangt van de 1ste 4 minuten.

Dus ik snap niet wat iedereen nu moeilijk doet, dus moet je maar liever niet eerlijk zijn en 1 of ander lul verhaal ophangen.
Die gasten bij Euro Lock hadden gewoon geen zin in een turk in het bedrijf, klaar.

Als je een eigen bedrijf hebt bepaal je gelukkig zelf wie je wel of niet aanneemt.
Maar mensen horen liever een sprookje dan dat ze de werkelijke reden horen.

Desalniettemin vind ik het persoonlijk belachelijk, maar dat terzijde.
 
Terug
Naar boven