Fitness Seller

Soja melk in m'n ontbijt.

liquid_ice

Advanced Bodybuilder
Lid sinds
13 dec 2003
Berichten
1.070
Waardering
1
Ik ben bezig met een voedingsschema op te stellen, maar ik zit een beetje in de knoop bij het ontbijt...

Ik heb erg veel ontbijten opgezocht vanuit andere schema's, maar het meest relaxte vinnik eigenlijk brinta met warme melk, maar Aangezien ik geen fan ben van gewone zuivel (ben ook geen tegenstander, maar ok...) ben ik opzoek naar wat anders.

Nou kwam Sojamelk mij bekend in de oortjes als zijnde "Gezond". Dus ging ik het eventjes nazoeken. Het soja eiwit blijkt een goed eiwit te zijn (ondanks dat het enkele aminozuren mist, maardat kan je aanvullen).

Het probleem zit um erin dat ik ook wel weer een lading negatieve eigenschappen tegen kom.
DAARBIJ lijkt bijna niemand het op dit forum te gebruiken...
 
Voedingswaarden van sojamelk
Sojamelk is een uitstekende bron van hoge kwaliteitsproteïnen en B-vitamines. Sojamelk is geen goede bron van calcium. Daarom wordt commerciële sojamelk meestal aangerijkt met calcium.

Sojamelk is rijk aan isoflavonen. Dit zijn bestanddelen van de plant die de LDL ("slechte" cholesterol) helpen dalen als ze ingenomen worden in het kader van een "hartvriendelijk" eetpatroon.

Sojamelk heeft de volgende voedingswaarde (per 100g):

Water 93.3 g
Energie 33.0 kcal
Energie 138.0 kJ
Proteïnen 2.8 g
Vetten (totaal) 2.0 g
Vetzuren, verzadigd 0.214 g
Vetzuren, mono-onverzadigd 0.326 g
Vetzuren, poly-onverzadigd 0.833 g
Koolhydraten 1.8 g
Voedingsvezel 1.3 g
As 0.27 g
Isoflavonen 8.8 mg
Calcium, Ca 4.0 mg
IJzer, Fe 0.58 mg
Magnesium, Mg 19.0 mg
Fosfor, P 49.0 mg
Kalium, K 141.0 mg
Natrium, Na 12.0 mg
Zink, Zn 0.23 mg
Koper, Cu 0.12 mg
Mangaan, Mn 0.17 mg
Selenium, Se 1.3 µg
Vitamine C (ascorbinezuur) 0.0 mg
Thiamine (vitamine B1) 0.161 mg
Riboflavine (vitamine B2) 0.070 mg
Niacine (vitamine B3) 0.147 mg
Pantoteen zuur (vitamine B5) 0.048 mg
Vitamine B6 0.041 mg
Foliumzuur 1.5 µg
Vitamine B12 0.0 µg
Vitamine A 3.0 µg
Vitamine E 0.010 mg

lijkt me niet onaardig
 
de soja-melk die ik weleens nam bevatte 4 gr. eiwit per 100 ml..
 
wrom niet gewone melk met en schep eiwit poeder??
 
Enige nadeel van sojamelk is dat het veels te duur is, 1,50 Euro per liter betaal je er zo voor.

Sommige bronnen spreken wel over de fyto oestrogenen die er in soja producten zouden zitten, deze zouden een oestrogene werking hebben. Maar echt duidelijk bewijs is er niet voor. Er is wel overduidelijk bewijs dat soja gebruik een positieve invloed heeft op cholesterol gehalte, verminderen kans prostaatkanker, verminderen kans op hart en vaatziekten.

Hier op het forum zijn wel eens een paar onderzoeken geplaatst waarbij 1 van de stoffen in soja te weten genistein in een kwaad daglicht werd gezet. Alleen is het zo dat op www.medscape.com deze stof in onderzoeken naar voren komt als stof die de kans op prostaatkanker vermindert.

[Link niet meer beschikbaar]

Maar dat zullen dan wel weer onderzoeken zijn die gesponsord worden door de machtige soja lobby :D Voor de duidelijkheid, de melkmarkt in de USA is zo'n $20 miljard per jaar en de soja markt is zo'n $12 miljard per jaar. Dan is ook wel duidelijk welke lobby er groter is. USA in beide gevallen de grootste producent van beide producten.
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #6
keb dingen gehoord dat soja je test verlaagt...
en keb al nie zo'n gruwelijk hoge test, dus is da wel slim?
 
Valt wel een beetje mee: [Link niet meer beschikbaar]

als je maar niet alleen soja neemt.
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #8
mijn plan is 0,25 tot max 0,5 L sojamelk 's ochtends dan, met brinta natuurlijk.
Rozijnen en maybe nog wat (noten dacht ik) om de soja eiwitten te verbeteren.
Daarbij een banaantje en een multivit.

maar das dan de enige soja die ik erin plan om vast te gaan gebruiken...

tsja, hoe zit dat eigenlijk met die soja eiwit?
is dat nou een goed eiwit, of een slecht...
of een goed die wat aanvulling nodig heeft.
In ut laatste geval, wat moet je erbij doen dan???
 
Ik zou niet weten wat er aan sojamelk zou moeten ontbreken (qua eiwitten). Ik neem vaak brinta of havermout met sojamelk als ontbijt. Lekkerrr hoor.
 
Dat van die oestrogenen had ik ook gelezen ja, nee ik houd t op melk van t beestje :D
 
Zie artikelen op Pubmed:

- Mol Med. 2002 Nov;8(11):742-9. Early exposure to genistein exerts long-lasting effects on the endocrine and immune systems in rats. Klein SL, Wisniewski AB, Marson AL, Glass GE, Gearhart JP.
... testosterone concentrations were lower among genistein-exposed than genistein-free males. Oftewel: jong soya eten --> minder test.

- Proc Natl Acad Sci U S A. 2002 May 28;99(11):7616-21. The phytoestrogen genistein induces thymic and immune changes: a human health concern? Yellayi S, Naaz A, Szewczykowski MA, Sato T, Woods JA, Chang J, Segre M, Allred CD, Helferich WG, Cooke PS.
Critically, dietary genistein at concentrations that produced serum genistein levels substantially less than those in soy-fed infants produced marked thymic atrophy. These results raise the possibility that serum genistein concentrations found in soy-fed infants may be capable of producing thymic and immune abnormalities, as suggested by previous reports of immune impairments in soy-fed human infants. Soya verzwakt o.a. mogelijk je immuunsysteem.


Heb net een stapel andere abstracts doorgenomen en de conclusies zijn soms tegenstrijdig. Wat wel vaak naar voren komt, is dat je soya beter niet binnen kunt krijgen als je onvolgroeid bent (dwz. nog in de puberteit). Verder heeft het zowel voor- als nadelen. Ik zou dus het zekere voor het onzekere nemen en gewone melk drinken.
 
Eerste studie is gericht op ratten, terwijl er op medscape genoeg studies zijn te vinden over positieve eigenschappen soja (bij mensen). Ben trouwens geen voorvechter van sojagebruik, gebruik het zelf ook amper. Maar er wordt te vaak ingegaan op de zogenaamde slechte eigenschappen terwijl er tegen het gebruik van koemelk ook genoeg kan gevonden worden. Niet dat de discussie die kant weer uit moet gaan, dat is letterlijk al genoeg uitgemolken :)
 
Daarom zeg ik toch dat de conclusies vaak tegenstrijdig zijn! Maar aangezien ik vaak terug zag komen dat het slecht was in de groei, lijkt het me toch verstandig om het dan niet/weinig te nemen. Dat het misschien een beetje helpt bij de behandeling van prostaatkanker is leuk om te weten, maar ik denk niet dat mensen hier daar momenteel mee zitten.

ps.
Ja, dat eerste onderzoek is inderdaad met ratten uitgevoerd (zoals veruit de meeste onderzoeken). Your point?
 
My point ? Dat een onderzoek op ratten geen ene ruk zegt over het gebruik bij mensen. Andere onderzoek is gebaseerd op veel aannames met daarin weinig echt bewijs, maar goed nogmaals ik ben geen voorvechter van soja gebruik alleen vind ik de potentiele gevaren waar op wordt geduid vaak overdreven.
 
Nou, als dat "geen ene ruk" zou zeggen over gebruik bij mensen zouden ze het niet doen. Enige grote verschil is dat bij ratten proeven gedaan kunnen worden die bij mensen als onethisch veroordeeld zouden worden. En dat e.e.a. gewoon sneller gaat vanwege hun korte levenscyclus. Vraag dat maar aan een biochemicus o.i.d.


[edit]
Ben het wel met je eens dat de conclusies vaak overtrokken worden gepresenteerd, maar dat komt helaas door de verregaande commercialisering van onderzoek.
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #16
ik heb wel ene 'leuk' besluit genomen eigenlijk qua soja...
Aangezien ik geen voorstander ben van zuivel, en ook nie echt van soja (het heeft allebij goeie en slechte eigenschappen)

wat ik ga doen (als meej begonne) is m'n ontbijt met 0,25L sojamelk nemen(en wat honing voor de smaak), en verders dus geen soja meer.
in de avond doe ik dan nog 2 * 250g kwark, op deze manier heb ik EN gewone zuivel EN soja :D

verders neem ik niet al geen/weinig zuivel overdag

wie weet eigenlijk hoe dat het zit met het verhaal dat het soja eiwit enkele aminozuren mist...
en als je dat kan aanvullen, hoe/waarmee dan?
 
Laatst bewerkt:
Terug
Naar boven