- Lid sinds
- 8 jun 2006
- Berichten
- 9.246
- Waardering
- 33
- Lengte
- 1m90
- Massa
- 103kg
- Vetpercentage
- 12%
en dat is tegelijkertijd de reden. veelal zijn het oudere mensen. vergeet niet dat tot voor kort universiteiten nog niet toegankelijk waren voor vrouwen, wil je dus een wat oudere professor is de spoeling vrouwen sowieso al vrij dun, je moet het dus relatief bekijken, hoeveel geschikte vrouwen t.o.v. hoeveel geschikte mannen zijn er en hoeveel hebben een dergelijke functie, dat werkt verhelderend.Ten dele is het wel genoodzaakt. Als je kijkt naar bepaalde beroepsgroepen vind je in een aantal gevallen, zoals hoogleraren, politietop, etc welhaast uitsluitend een monogame groep van wat autochtone mannen op hogere leeftijd.
En zo onststaat in de publieke opinie een beeld dat deze functies niet haalbaar zijn voor mensen die niet aan dit beeld voldoen. En dat opzich is een onwenselijke situatie want je beroofd mensen van hun ambitie door het beeld vast te houden van een 'glazen plafond'.
En als er geen simpele zelfcorrigerende mechanismes zijn moet je met een dergelijke drastische maatregel mensen benoemen, niet louter op basis van hun kwaliteiten. Het is dus een trade-off tussen enerzijds een groep van de meest gekwalificeerde mensen en anderzijds een representatieve en breder gesteunde groep.
Wat zwaarder moet wegen valt over de discussiëren, ik vind het niet alle verontwaardiging waard.
klopt, er bestaat ook een beeld dat miljonair worden moeilijk is, echter komen er jaarlijks meer millionairs bij, doorzettingsvermogen is the key.
ben ik wel met je eens, maar imo doe je dit niet door het onderscheid tussen groepen in stand te houden, wanneer het onderscheid blijft bestaan krijgt het een nogal gedwongen karakter. dwingen leidt tot verzet.
het lijkt me geloofwaardiger iemand te kiezen op basis van zijn kwaliteiten dan op basis van een kunstmatig ingesteld onderscheid. bovendien genieten mensen die zonder discriminatie gekozen worden meer geloofwaardigheid.En geloofwaardigheid overbrengen naar een sterk vertegenwoordigde bevolkingsgroep in een provincie is geen 'kwaliteit'?
Zelfde geldt voor vrouwen die een carrière ambiëren in de wetenschap en die uitsluitend vergrijsde mannen voor de collegezaal zien.
[Link niet meer beschikbaar]
niet alleen voor allochtonen natuurlijk, ook voor blanken is zoiets moeilijk, gezien het grootste deel van de te verdelen banen op de banenmarkt wordt weggegeven zonder dat er een open sollicitatie komt.Ik ben met je eens dat waar mogelijk dit natuurlijk te verkiezen valt. Maar er is een groot verschil, namelijk dat een president door het gehele volk verkozen wordt. En als je nu eens onderzoekt neemt naar de bekende 'old boys networks', dan valt op dat het toetreden hiertoe allerminst een kwestie is van louter kwaliteiten. Vaak is het zo dat je erg gelijkgezind moet zijn om zo weinig mogelijk de positie van anderen in gevaar brengt, vriendjespolitiek dus. Om uit deze corrumperende sferen te treden dient soms vers bloed binnen te worden geforceerd.
ook als je daarmee juist het onderscheid in stand houdt?
eens.Hier sla je de plank volledig mis. En gelukkig ziet Mighty dit wel:
Dit is dus exact wat er nu gebeurt, op gedwongen wijze dan wel, maar het is tenslotte een tijdelijke maatregel. En nogmaals, in de juiste handen is dit helemaal niet zo'n radicale maatregel. Voor de lange termijn moet er nu eenmaal een breuk worden gemaakt met deze patronen, en waarom wachten?
En jullie vertrouwen in de all-white old boys networks sieren jullie wel, maar mijn beeld van de praktijk, en nogmaals hier is veel onderzoek naar gedaan, is duidelijk anders.
En ik verwacht meer van deze maatregelen, de rechterlijke macht probeert nu al tijden meer diverse kandidaten aan te trekken voor hun RAIO opleiding, maar als dit weinig succesvol blijkt dan volgt ook een dergelijke maatregel...
ook mee eens.Het hele probleem (en dat heeft men na jaren en jaren van knuffelbeleid nog steeds niet door helaas) is dat men de allochtonen steeds als sukkeltjes behandelt, die hun eigen weg niet kunnen vinden. Arme donders die hulp en positieve discriminatie nodig hebben om iets te bereiken. Dit is een zeer slechte manier om iemand te integreren in een samenleving. Je zegt eigenlijk tegen die mensen: jullie zijn niet in staat om het alleen aan te kunnen, jullie hebben onze 'hulp' nodig.
Mensen die zo behandelt worden die gaan automatisch hun zelfvertrouwen verliezen. Dit maakt de situatie dus erger. Dit is een negatieve aanpak van het probleem. Een goed politicus weet dat zulke zaken niet werken. Zoals ik zei: men had dat na jaren van knuffelpoltitiek nu wel moeten weten, maar blijkbaar dringt het bij sommigen aan de top nog steeds niet door.
je moet het wel afzetten tegenover het aantal geschikte mensen, ik denk dat het dan een stuk minder vertekent. veel vrouwen en allochtonen hebben door een problematische geschiedenis vaak nog niet de capaciteiten/vaardigheden om toe te treden tot deze groepen. hier is verandering in te zien, maar dat duurt wel even.Kan me hier wel in vinden, maar eerstgenoemde onderscheid komt in de praktijk bijna op hetzelfde neer.
En je laatste zin; het is nou juist geen ontwikkeling, het is namelijk een trendbreuk. Een tijdelijke maatregel die het evenwicht moet herstellen.
Ik kon zo snel geen goede statistiek vinden anders dan [Link niet meer beschikbaar]. Wanneer zo'n bizarre ondervertegenwoordiging aantreft in de grootste werkgever van Nederland dan vraagt dit om maatregelen. Temeer omdat ik het beeld krijg dat velen hier niet beseffen wat voor slecht beeld er heerst bij veel allochtonen over de 'eerlijke kansen' en behandeling die men krijgt. Er is echt sprake van een kloof in het vertrouwen, al helemaal naar de politie toe.
Vind je het een acceptabele situatie, en zo nee, wat voor concrete maatregelen stel je voor? (met vergelijkbare resultaten)
De informaliteit van bepaalde kringen zal je verbazen. Dus dit probleem heeft niets met samenzweringen te maken, maar met een disbalans in het systeem dat geen zelfcorrigerend mechanisme kent. Wanneer een evenwicht wordt aangebracht zal dit hoogstwaarschijnlijk naar de toekomst toe redelijk stabiel blijven. Het gaat niet alleen om symboolwerking maar ook om de wijze waarop mensen aangesteld of toegelaten worden tot dergelijke topposities. Dit hoeft niet om zuivere discriminatie te gaan, maar kan te maken met een traditioneel beeld dat in stand wordt gehouden bijvoorbeeld.
Dit is wel makkelijk gezegd maar er zijn altijd mensen die gaan over jouw benoeming. En die afhankelijkheid maakt dat er soms geen sprake is van een eerlijke kans wat op zijn beurt dergelijk ingrijpen noodzakelijk maakt. Waarom is het belachelijk dat wanneer men met bijna een aandeel van 10% slechts 0,4% van de topposities bezit, de overheid hier een meer geloofwaardig percentage van wil maken. Dit hoeft niet per se gelijk te zijn aan het feitelijke aandeel in populatie maar ook niet 25x zo laag. Zelfde geldt voor vrouwen wederom.
zoals te lezen valt in de oratie van paul cliteur die ik eerder heb gepost is het juist zo dat overheidsinstanties die dit onderscheid niet maken meer vertrouwen genieten.
dat is juist wat je doet met zo'n discriminerende maatregel, je creeert kloven om mensen zich zo vrij te laten voelen binnen hun eigen kloof.
obama is wel een sterk voorbeeld, daar ging het om in dit geval, niet om de mogelijkheid, dat kan niet, want hij is verkozen in Amerika terwijl we het hier over nederland hebben. ik denk dat redelijk wat allochtonen toch gaan beseffen dat "they can!". om het lekker krom te zeggen.
het gaat er hier om dat die mensen een voorbeeldfunctie vervullen, niet om hoe ze er zijn gekomen. argumenteren is leuk, drogredenen herkennen ook, maar bekijk alles in z'n context.U argument was om de boel zijn eigen gangetje te laten gaan en dat het zichzelf oplost. Als voorbeelden gaf je obama en aboutaleb.
Maar ja, zelfs 2 personen noemen is nog steeds niet genoeg. Zelfs 10 personen niet, gezien aan de omvang van het probleem.
in de politiek zitten ze alAmper vrouwelijke of allochtone kandidaten, echt een topmaatregel weer! Ik vind dat de medemens met downsyndroom of een open rug ook voorrang moet krijgen. We willen natuurlijk wel een evenwichtige vertegenwoordiging aan de top van de politie. Een downer kan het nooit veel slechter doen dan wat er nu zit.

verder geeft dit artikel mijn mening perfect weer
[Link niet meer beschikbaar]




