Gewicht omlaag en opnieuw leren borst trainen, je front delt overheerst je volledige schouder.
Volgens mij duw je grotendeels met je schouders.
Probeer desnoods eens eerst wat setjes cable flyes ofzo te doen, om wat pomp te krijgen. Zo ga je makkelijker je borst kunnen isoleren.
Je bent er wel van op de hoogte dat je schouder een hele kleine spier(groep) is en heel erg zwak op zichzelf staand? Het is vrijwel onmogelijk om grotendeels met je schouder te drukken als je ook maar enig redelijk gewicht pressed.
Hier een paargoede richtlijnen voor de bench:
- Ga stevig liggen (ogen onder de stang)
- Zet je benen wat breed en stevig neer en hou er spanning op
- Span je kont aan(en hou deze aangespannen) en creeër een kleine holling in je onderrug (niet heel extreem, gewoon een klein beetje)
- Trek je schouderbladen naar elkaar toe en hou spanning op je midden/onder trapezius, hierdoor blijven je schouders in het bankje zitten.
- Pak de stang zo breed vast dat je onderaan de beweging ongeveer je pols boven je elleboog hebt.
- Zorg dat de stang op de onderkant van je handpalm ligt en niet bovenin vlakbij de vingers. Hierdoor hou je een rechtere pols voor betere krachtoverdracht.
- Laat de stang naar je tepelhoogte zakken, laat de stang in een schuine beweging terug omhoog gaan boven je schouders. Dus het is niet puur omhoog omlaag, het is schuin naar onder, schuin naar boven
- Zorg dat je schouders nooit naar voren uit het bankje komen
- Eventueel kan je nog proberen de stang zo hard mogelijk uit elkaar te trekken voor extra spanning.
+1 !
behalve het gedeelte met je armen langs je lichaam houden? volgens mij is t juist ellebogen zo breed mogelijk (oftewel ver van je lichaam af) hierdoor komt er minder spanning op de schouders en tricep..
Ehm nee, ellebogen zo breed mogelijk is een schoudersloper...
---------- Toegevoegd om 13:40 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 13:38 ----------
Als je je armen naast je houdt in een 90 graden hoek (alsof je een guillotine press wil doen) voel je gelijk hoeveel spanning er op je schouders komt te staan tov armen dichter bij je lichaam.
+1.
Maar zolang je de stang naar tepelhoogte laat zakken, elimineer je gelijk het probleem dat je je schouders te breed zou houden.
Het is ook weer counterproductief om echt heel erg je ellebogen naar binnen te gaan houden.