AndroidHealthClinic

Demos

demos

Cool Novice
Lid sinds
30 jun 2012
Berichten
36
Waardering
0
Lengte
1m68
Massa
71kg
Eerst even voorstellen; ik ben 27 jaar, heb zoals iedereen eerst lange tijd aangekloot, maar het nooit echt serieus aangepakt. Sinds januari 2015 ben ik voornamelijk d.m.v. stronglifts een stuk sterker geworden. Eind april was ik dan ook al behoorlijk tevreden, aangezien ik voor mijn lengte en gewicht redelijk grote kracht had. Ik geloof iets van 100 SQ, 125 DL, 72,5 Bench, 67,5 BoR, 44 MP. Hier nog altijd niet tevreden over vetpercentage en fysiek.

Daarna door reizen helaas zo'n drie maanden nauwelijks krachttraining kunnen doen (hooguit 1 x per maand aan toe gekomen). Wel enorm veel cardio gedaan en ongezond gegeten/gedronken. Resultaat was back to skinny fat en enorm slap. Althans, zo voelde het.

De motivatie was anderhalve maand geleden dan ook groot om er weer volle bak tegenaan te gaan. Ik had mezelf voorgenomen om om 60-70 % van de lifts te gaan zitten en dmv progressive overload eerst maar eens terug naar mijn oude stats te gaan en daarna eroverheen.

Gezien het feit dat ik me iets meer wil richten op bodybuilding, zonder de kracht uit het oog te willen verliezen, heb ik gekozen om sindsdien te trainen volgens ICF 5x5 met een kleine aanpassing. Zie hieronder het schema, met daarbij mijn stats

A: Squat 5x5: 95
Bench 5x5: 72,5 (moet wel deloaden volgende x)
BoR 5x5: 60
Db shrugs 3*8: 28
Skullcrusher3*8: 22,5
DB curl3*8: 14 (had hier eerst weighted chins, maar was behoorlijk uitgeput ivm andere pulls)
Hyperext 2*10: 20
Weighted crunch 3*8: 18

B: Squat 5*5: 95
DL 5*5: 120 5*5, met oplopend gewicht, dus 5*60 5*80 5*95 5*110 5*120 o.i.d.
MP 43
BoR 10% lager dan training A
Weighted dips: 12,5
Ez curl: 30
Horizontal woodchop: 35
Calf raise: 2*12 50

Mijn gewicht was afgelopen zondagochtend (vast meetmoment): 68,7 kg
Mijn lengte was toen en nog altijd: 168
Leeftijd is 27

Naast drie x krachttraining in de week, wielren ik 2 a 3 x per week naar het werk (25 km per dag), waar ik overigens 5 dagen per week redelijk licht fysiek werk doe. Op donderdagavond heb ik voetbaltraining en op zondag speel ik een wedstrijd. Op dit moment eet ik op dagen zonder KT ongeveer 2300 en op dagen met KT ongeveer 2500, met in ieder geval 2 gr eiwit op de dag.

Moet dit omhoog? Waarom wel/niet? Eerst cut, daarna cleanbulk of andersom? Ik twijfel zelf omdat ik eigenlijk wel van dat vetoverschot af wil, maar ook sterker en groter wil worden. Zie foto hier beneden, goed poseren kan ik niet

Overigens zit ik eraan te denken om over te stappen op een 4 daags schema, omdat ik het moeilijk vind om 3 x per week 2-2,5 uur tijd vrij te maken voor de gym. Dan doe ik liever 4 x 1-1,5 uur, maar ik weet niet of ik daar al aan toe ben. Misschien is het PHUL schema iets voor mij?

Verder zijn alle tips en steun meer dan welkom! Zou reacties zeer waarderen, dat motiveert mij dan weer om verder te trainen en deze log levend te houden.

Week 1 17-08-2015 68.9kg.jpg
 
Laatst bewerkt:
prima schema je kan van alles gaan veranderen, maar zou nu eerst gewoon een paar maanden dit schema volgen en kijken wat je lichaam doet, op de 2 maanden keer je schema aanpassen en voeding kun je op het oog aan passen zou niet te druk maken om meteen droog te worden enz bouw eerst wat massa op en dan kun je gaan kijken naar eventueel een cut/bulk fase afhankelijk wat je wilt
 
Succes met je doelen onthoud dat je gwn moet doorzetten niet stoppen met trainen
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #4
thnx, doorzetten komt wel goed deze keer, aangezien ik nu even niet meer ga reizen :) Maar nlbramnl; nu eerst massa bouwen zeg je, raad je dan aan om meer te eten, of eerst dit even een paar weken vol te houden en dan kijken of ik met dit schema ook al massa pak? Zelf vind ik het heel moeilijk om mijn voedingsbehoefte te berekenen, ondanks die formules, want 100% nauwkeurig zijn die natuurlijk nooit.

Net training achter de rug. Ging lekker, kreeg wel te horen dat ik met squatten iets te veel naar binnen buig met mijn benen. Was me hier wel van bewust, dacht dit ook al te corrigeren, maar dus niet goed genoeg. Meer mensen die daar last van hebben? Overigens squat ik op blote voeten.

training 27/08:
squat 95 V
bench 65 V (deload gedaan ivm fails)
bor 62,5 V
shrugs 28 dumbells V
skullcrusher 24,5 V
biceps curl 14 dumbells X
hyper extensions 25 V
weighted crunch 20 V

X=fail V=goed gegaan

Op de grote oefeningen ga ik zo goed als iedere training omhoog, althans als de vorige training goed is gegaan. Bij de kleinere oefeningen pak ik dit wat rustiger aan. Als ik ze bijvoorbeeld 3x12 kan, dan verhoog ik pas naar het volgende gewicht.

Op naar de volgende training. Staat helaas wel op zaterdag gepland, terwijl ik zondag moet voetballen. Zouden jullie om die reden de squats en deadlifts nog wat lager pakken, om maandag/dinsdag weer volle bak te squatten?
 
Zou nu voeding eerst zo houden en shake toevoegeb na kracht training voor meer herstel
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #6
Voeding houd ik dan even zo. Shake had ik inderdaad al na krachttraining, vandaar dat ik op die dagen 200 kcal hoger zit.

Net weer naar gym geweest, last van mijn enkel door voetbal, waardoor ik de squat en deadlift niet heb gedaan, hopelijk maandag weer beter!

Squat X
Deadlift X
Military press 5*5 44 kg V
Bor -10% 5*5 57,5 kg V
Dips 10-10-8 12,5 kg V
Ez bar curl 3*10 32,5 kg V
Kuiten 3*12 50 kg, 12*35kg V
Woodchop X (gym ging dicht)
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #7
Zondagochtend gewicht: 67,7 Groot verschil in een week vind ik. Mocht dit verschil zich door zetten, gooi ik een paar extra boterhammetjes in mijn schema :cool:

Maandagavond training
Squat 97kg,5 5*5 V ; wel fokking zwaar, maar volgende training weer naar de 100 kg, YEAH!
Bench 67,5kg 5*5 V ; ging moeizaam, baal ik van gezien het feit dat ik net een deload van 72,5 heb gedaan
BoR 65kg 5*5 X ; wel gehaald allemaal gehaald, maar volgende x zelfde gewicht i.v.m. juiste techniek
DB shrugs 30kg 3*10 V
Skullcrusher 24,5kg 3*10 V; doe deze oefening nog niet lang, maar wat voel je deze goed :cool:
DB curl 14kg 3*10 V
Hyper ext 26 kg 2*10
Crunch 22 kg 3*12

Overigens zweet ik enorm tijdens de KT, niet per definitie slecht, maar die zweet stinkt enorm naar amoniak. Schijnt een tekort aan een tekort aan koolhydraten te liggen zegt google. Eetschema even aanpassen dus?

Oh en dan nog dit! Ik had het al eerder eens vermeld dat ik misschien wil overstappen naar een 4 daagse ub/lb split.
- Niet omdat ik niet groei op dit schema, integendeel...
- Niet omdat ik me verveel op dit schema, integendeel...
- Wel omdat ik hoop dit beter in te kunnen plannen, namelijk trainen voor ipv na het werk.
In dat geval zou ik max 1 uur 20 minuten per training bezig willen zijn. Iemand die een bewezen ub/lb schema gericht op massa en kracht kent, die binnen deze 1 uur en 20 minuten te doen is? In dat geval hoor ik het graag. De compounds houd ik er graag in!!

Alvast bedankt

edit:
Wat oefeningen die ik leuk vind in een schema gestopt en gecombineerd met oefeningen die ik wil leren. Geen idee of dit goed is, er zullen zeker betere beschikbaar zijn, maar dan hebben jullie misschien een idee waar ik ongeveer naar toe wil.

LB A SQUAT / DEADLIFT / LEG PRESS / LEG CURL / CALVES
UB A INCLINE BENCH / BOR / DIPS / SHRUGS / CURLS / WOODCHOPPER
LB B SQUATS / RDL / LUNGES / CALVES
UB B CHIN UPS / BENCH / T-BAR ROW / OHP / SKULL CRUSHER / CRUNCH

Ik stap pas over van schema, wanneer ik een goed nieuw schema heb.
 
Laatst bewerkt:
  • Topic Starter Topic Starter
  • #8
Woensdagochtend sessie:

Squat 4x6 100kg V VOELT LEKKERR
Deadlift 5x120kg V
OHP 3x6 45kg X // 4e setje 6x42,5 kg V
BoR 4x6 57,5 kg V
Dips 2x8 15kg X // 3e setje 12,5kg V

Gezien de tijd mijn schema dus wat aangepast. 4x6 is ook nog altijd een hoog volume, maar met minder pauze. De extra oefeningen voor de biceps, abs en calves doe ik een dag later (als ik tijd heb, anders maar niet). Dan maar eens kijken of dit mijn herstel voor de grote lifts in de weg zit. Ideaal lijkt het niet om een full body op te splitsen (is er uberhaupt nog wel sprake van fb??), dus tips voor een goede ub/lb die bij mij past hoor ik nog altijd graag :D
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #9
Donderdagochtend de biceps, kuiten en abs getraind. Ging weer lekker.
Donderdagavond voetbaltraining.

Vrijdagochtend training:
Squat: 4x6 95kg
Bench press: 2x6 70 kg & 2x6 65 kg
BoR: 4x6 65kg
Shrugs: 3x12 28kg & 12x22kg
Skullcrusher: 3x10 25,5kg
Hyper extensions: 3x12 26 kg

Trainen in de ochtend is heerlijk. Squats bewust wat lichter gepakt i.v.m. voetbaltraining donderdagavond, volgende week weer knallen! Verder baal ik wel wat van de voorlopige stagnatie op de bench
Next: zondag voetbal en maandag KT
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #10
Maandag training:

Squat 4x6x100kg
Gelet op uitvoering en minder pauze tussen reps/sets

Deadlift 5x60 kg / 5 x 90 kg / 5 x 110 kg / 5 x 110 kg / 3 x 125 kg / 2 x 115 kg
Geen goede grip meer op 125 en mixed grip voelt niet prettig. Tijd voor straps denk ik...

Shoulder press 4x6x45 kg. :cool:

Bent over rows -10% 4x6x57,5 kg

Dips 3x8x15kg

Erg tevreden over deze training!
Gewicht zondagochtend was 69,1. Weer wat omhoog geschoten na afgelopen week, maar had dan ook twee feestjes dit weekend...:rolleyes:
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #11
Woensdagochtend

Squat 3*6*102,5
4*102,5 (kon de 5e en 6e niet meer fatsoenlijk aan...)
afsluitend nog 8*90 :p

Bench 3*6*70
5*70 (6e gefaald..)

Rows 4*6*67,5 Volgende keer herhalen op dit gewicht i.v.m. vorm

Shrugs 3*8*30 dumbells
10*24 (even voor de pomp:D)

Skullcrusher 3*8*24,5 Gewicht verlaagd i.v.m. vorm

Morgen weer rustig dagje met wat voor de abs, biceps, kuitjes.
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #12
Donderdag kuiten, biceps en abs getraind, ging prima!

Vrijdagochtendtraining

Squat 4x6x95

Deadlift 5x50 5x80 5x100 5x110 3x120 2x110

Shoulder press 2x6x45kg & 2x6x42,5kg

BoR 4x6x60kg

Dips 10-8-5 x 16,25kg

Conclusie: ik baal van de deadlift en shoulder press. Steeds vaker dat ik geen progressie meer boek op lifts. Misschien is mijn programma toch te zwaar, eet ik te weinig of rust ik te weinig... feit is dat dit de eerste keer is dat ik zo vaak blijf haken op de grote lifts. Kijk dit schema zo nog een tijdje aan, maar als het zo blijft, stap ik uiteraard wel over.
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #13
Nieuw lb/ub schema is grotendeels af, maar wordt nog over gediscusieerd: http://forum.dutchbodybuilding.com/f141/lb-ub-390210/#post9265294

Vanochtend eerste lb dag:

Squat
warming up sets
5x5x105kg

Deadlift
5x60kg
5x75kg
5x90kg
5x105kg
5x120kg

45* Leg press
3*10*140kg

Lying leg curl
lichte gewichten, geen idee hoeveel, maar moest wennen aan de oefening

Standing calve press
3*12*50kg

Als laatste heb ik nog wat goodmornings geprobeerd, als alternatief voor de lying leg curl. Beide voor de hams, maar wel losse gewichten vs machine... Misschien dat ik op 1 van de 2 ub dagen voor de goodmornings.

Lekkere training wel :cool:
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #14
Dinsdagochtend: upper body 1

Benchpress
2*6*70
5*70 want fail
6*65

BoR
4*6*67,5kg

Dips
10-8-5*15kg
5*BW

Upright row
3*10*32,5kg

Preacher curls
8*32,5kg
7*29,5kg
9*27,5kg
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #15
Donderdagochtend lb 2

Squat Nog wat last door te weinig slaap, dus lichter gepakt met meer reps
4*8*90kg

RDL Weer wennen aan de oefening
4*6*40kg

45 Leg Press
3*10*145kg

Good mornings Weer wennen aan de oefening
3*10*30kg

Standing calve raise
3*12*55kg

's avonds voetbal training gehad, nu kapot! Vooral in de ham's, lange tijd geleden dat ik die zo specifiek getraind heb...
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #16
Zaterdagtraining

OHP

3*6*45kg
1*5*45kg

Chin up
6-6-5*5kg
6*BW

Incline db bench
12-8-7*22kg
+ aan eind training: 10*22kg

T-bar
3*8*50kg
12*30kg

Upright rows
10-10-8*27,5 kg

Woodchopper horizontaal
3*10 (beide kanten 10)*40kg

Heerlijke training, weer even wennen aan sommige oefeningen uiteraard.

 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #17
Maandagochtendtraining

Squat

3x5x107,5kg
2x107,50kg + 6*90kg
8*90kg

In de vierde set werd het te zwaar om goede vorm te houden, dus lichter verder gegaan.

Deadlift
5x60kg
5x80kg
5x100kg
5x115kg
5x125kg

Leg press
3x10x147,5kg

Lying leg curl
3x12x70kg

Standing calve raise
12*60kg
15*60kg
12*60kg


Dinsdagavondtraining

Bench
4x6x70kg

Bor
6x67,5kg
2x6x65kg
8x60kg

Dips
10*BW+17,5kg
8*BW+17,5kg
3*BW+17,5kg + 4xBW+10kg

Db shrugs
3x10x28kg
10x20kg

Preacher curl
3x10x29,5kg
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #18
Na wat overleg met o.a. een trainer in de gym besloten om de laatste 2 dagen in de week, iets meer te focussen op massa, wel met behoud van bestaand schema, maar met andere repranges op sommige oefeningen.

Donderdagochtend training: LB massa


Donderdagen zijn vermoeiend; gym om 7.00 s'ochtends, dan werken en voetbaltraining laat in de avond om af te sluiten met een biertje in de kantine.

Squat

4*10*92,5kg

RDL
3*12*40kg

Leg press
3*10*147,5kg

Good mornings
3*10*40kg

Standing calve raise
3*15*55kg
extra: pyramide met 5*60 max

Wood chopper
3*10*40kg

Vrijdagavond traing: UB Massa

Vooraf al erg vermoeid en nog last van vorige trainingsdagen + voetbaltraining. Toch maar gegaan, want de rest van het weekend geen tijd meer...

OHP
8*42,5kg
10*41kg
9*40kg
8*35kg

Chin ups
6*BW+5kg
5*BW+5kg
5*BW
5*BW

Incline db press
12*20kg
2*12*22kg
9*22kg

T-bar
3*10*40kg
12*20kg
Even een deload gedaan hier. Stond naar mijn mening nog teveel te trekken vanuit de heupen...

Upright rows
10-10-9*27,5kg

One arm triceps pull down
12*10kg
12*15kg
10*15kg
10*10kg
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #19
Vanochtend nog even een meetmomentje gehad: 69,7. Ben in een maand dus ongeveer kilootje zwaarder geworden.

Eet wel wat meer dan ik in mijn beginpost meldde. Tijdens het avondeten eet ik gewoon dat, waar ik op dat moment behoefte aan heb. Zal af en toe neerkomen op 400 en af en toe neerkomen op 1000 kcal. Ook afhankelijk van wat de pot schaft en daar ga ik geen aanpassing in maken. Wat ik buiten het avondeten eet, daar heb ik wel redelijke grip op, dit komt over het algemeen neer op ongeveer:

Kcal 2150 / K 290 / E 130 / V 65
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #20
Maandagochtend lower body training:

Squat

Met zware voetbalbenen begonnen aan de squat, maar ging echt goed!
5x5x107,5 kg

Deadlift
5x127,5kg
Met vier lichtere sets vooraf. Tijdens de tweede lift van de zware set merkte ik dat ik niet goed genoeg op spanning stond toen ik de stang van de grond pakte. Voelde een lichte pijnscheut, toch door gegaan, maar is nu (na upper body training) nog altijd aanwezig. Volgende week flinke deload en goed op de vorm letten.

45 Leg press
3x12x150kg

Lying leg curl
12-10-9x90 kg.

Standing calve raise
3x15x60kg

Dinsdagochtend upper body training:

Bench

4x6x71kg

Seated cable Row
nieuwe oefening, redelijk licht gepakt

Dips
10-8-6 x BW + 17,5kg

Shrugs
12-10-10 x 30kg
12 x 22 kg

Db curls
10 x 14kg
10 - 8 x 12 kg

Extra oefening: Cable fly
10 x 10 kg
2 x 10 x 15 kg
10 x 10 kg

Woodchopper
8 x 45 kg
2 x 12 x 40 kg
 
Laatst bewerkt:
Terug
Naar boven