- Lid sinds
- 29 feb 2008
- Berichten
- 12.216
- Waardering
- 1.024
- Lengte
- 1m84
- Massa
- 83kg
- Vetpercentage
- 12%
http://www.hln.be/hln/nl/1237/Plays...n-gegevens-miljoenen-PlayStation-gamers.dhtml
Hackers stelen gegevens miljoenen PlayStation-gamers
Hackers hebben de persoonlijke informatie van tientallen miljoenen PlayStation-gamers bemachtigd, geeft Sony toe. Het gaat om gebruikersnamen, thuisadressen, e-mailadressen, geboortedatums én paswoorden. Mogelijk zijn ook kredietkaartgegevens gestolen.
Sony stuurt naar alle gebruikers een bericht, dat ook online te raadplegen is. De situatie is heel ernstig, zoveel is duidelijk. "Terwijl er momenteel geen bewijs is dat kredietkaartgegevens gestolen zijn, kunnen we de mogelijkheid niet uitsluiten," luidt het. "Indien je je kredietkaartgegevens hebt ingevoerd via het PlayStation-netwerk of Qriocity, laten we je uit een overvloed aan voorzichtigheid ("out of an abundance of caution") weten dat jouw kredietkaartnummer (exclusief veiligheidscode) en vervaldatum kunnen bemachtigd zijn."
Het bedrijf spoort gebruikers aan "extra voorzichtig te zijn voor oplichting via e-mail, telefoon of brief waarbij gevraagd wordt naar persoonlijke of gevoelige informatie, de nummer van je siskaart of andere informatie die eigen is aan je persoon." Sony zegt ook op geen enkele manier contact te zullen opnemen met de gebruikers om te vragen naar dergelijke informatie.
Onderzoek
Sinds vorige week woensdag houdt het bedrijf het PlayStation-netwerk voor onbepaalde tijd offline na de aanval. Een externe gespecialiseerde firma voert nu een uitgebreid onderzoek naar wat daarbij precies gebeurd is. Sony zegt het netwerk helemaal opnieuw op te bouwen om de integriteit van het systeem te waarborgen en extra beveiliging te installeren.
Wanneer het netwerk terug online is, adviseert Sony gebruikers hun paswoord meteen te veranderen. Verder roept het bedrijf gamers die dezelfde logingegevens op andere diensten gebruiken, die data daar ook te veranderen. Dat Sony inderdaad vreest dat kredietkaartgegevens zijn gestolen, blijkt nog uit het volgende: "Om je te beschermen tegen mogelijke identiteitsdiefstal of een financieel verlies, sporen we je aan waakzaam te blijven, om je accountgegevens te herzien en om je rekeningafschriften in het oog te houden." Sony meldt verder nog hoe Amerikaanse kredietkaarthouders met een 'fraude-alarm' hun rekening beter kunnen beveiligen tegen kwaadwillenden.
Gebruikers razend
Het PlayStation-netwerk heeft wereldwijd zo'n 77 miljoen gebruikers, maar Sony zegt niet hoeveel accounts getroffen zijn door de aanval. Op internetfora reageren gebruikers alvast furieus, onder andere over het feit dat het bedrijf pas na een week laat weten dat er persoonlijke gegevens gestolen zijn. De inbraken vonden plaats tussen 17 en 19 april, en op 20 april schakelde Sony het PlayStation-netwerk uit.
Aanvankelijk zei Sony dat het netwerk over een of twee dagen opnieuw online zou zijn, en het bedrijf gaf pas gisteren toe dat hackers verantwoordelijk waren voor de netwerkproblemen. Waarschijnlijk ligt het systeem nog een week plat, gaf PlayStation-woordvoerder Patrick Seybold gisteren aan. (sam)



