- Lid sinds
- 9 dec 2013
- Berichten
- 14.693
- Waardering
- 5.551
- Lengte
- 1m78
Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Alles onder de 10k per maand doesn't count.galen pls jij bent al rijke tata genoeg met je dikke jobba alless
Fitch knipt in Franse kredietscore
Een ontsporende begroting en erg zwakke groeivooruitzichten. Die combinatie zet ratingbureau Fitch er toe aan in de kredietscore van Frankrijk te knippen.
Medio oktober had Fitch al gewaarschuwd dat een spoedige afwaardering tot de mogelijkheden behoorde, gezien de gebrekkige voortgang die de Franse regering boekt bij het o


16 analistenteams speurden voor De Tijd naar de volgende ster aan het beursfirmament. Euronav, Ablynx en Ageas zullen schitteren in 2015.
'Het is verdomd moeilijk nu nog winnaars aan te wijzen', zucht een analist. 'De meeste aandelen zijn al behoorlijk gestegen en noteren dicht bij hun koersdoel. Het is beter bij een tussentijdse correctie te kopen. Maar we hebben toch nog wat aandelen gevonden met voldoende potentieel.'
Tradities zijn er om in ere te houden. Al voor het 19de jaar op rij peilde De Tijd bij 16 Belgische analistenteams naar hun favorieten voor het komende jaar. De rode draad voor 2015: zoek naar interessante verhalen. Bedrijven die de wind in de zeilen kunnen krijgen, die een transformatie ondergaan of te zeer zijn afgestraft.
1)Euronav
'Deal of the Year' oordeelde de toonaangevende scheepvaartkrant Lloyd's List over de 15 moderne olietankers die Euronav begin dit jaar overnam van het Deense Maersk. Ook de analisten juichen de forse uitbreiding van de vloot toe. 'De overname maakt Euronav tot de referentie in olietransport over zee', klinkt het bij Bank Delen.
Euronav is het enige aandeel dat vijf nominaties krijgt. Opmerkelijk is dat geen enkel team de rederij tot zijn superfavoriet uitroept. Euronav is een winnaar op regelmaat.
Analisten zijn het eens dat het aandeel stevige rugwind mag verwachten. Ten eerste is de olieprijs spectaculair gedaald. In juni ging een vat ruwe olie nog tegen 115 dollar over de toonbank, vandaag is dat 62 dollar. Een daling van zo'n 40 procent en de bodem lijkt nog niet bereikt. De goedkope olie doet de vraag stijgen, terwijl de brandstofkosten dalen. Tweemaal winst dus voor Euronav.
Ten tweede is de uitbreiding van de vloot bij Euronav niet representatief voor de sector. 'Voor het eerst sinds 2003 verwachten we volgend jaar geen groei van de wereldwijde tankervloot', merkt de Puilaetco Dewaay op. Minder schepen op de wereldzeeën betekent dat de vrachttarieven kunnen stijgen.
Om het plaatje helemaal rond te maken stipt Delta Lloyd Bank ook de stijging van de dollar aan. Euronav haalt zijn inkomsten in de Amerikaanse munt. En het streeft een notering na op Wall Street. Daar zijn meer gespecialiseerde analisten, wat meer beleggers moet aantrekken. '2015 wordt een 'make or break'-jaar voor Euronav', meent Petercam.
2)Ablynx
Lama's zijn niet meteen de meest sexy dieren, maar Ablynx scoort er wel hoog mee in het favorietenlijstje. Het Gentse biofarmabedrijf gebruikt de antilichamen van de Zuid-Amerikaanse berggeiten voor de ontwikkeling van nieuwe medicijnen.
Wat spreekt de analisten zo aan in de biotechspeler? 'De breedte van de productpijplijn maakt dat Ablynx geen one-product-company is', oordeelt het beursblad De Belegger. Puilaetco Dewaay wijst op de sterke balans. 'Het bedrijf kan zijn klinische studies uitvoeren zonder om cash verlegen te zitten.'
Net die klinische studies maken van 2015 een belangrijke jaar voor Ablynx. 'Er lopen verschillende beloftevolle onderzoeksprojecten op basis van de antilichamen, die mogelijk medicijnen opleveren met minder bijwerkingen. Op korte termijn verwachten we nieuws over de versnelde goedkeuring voor een middel tegen de zeldzame bloedziekte TTP', stelt BNP Paribas Fortis.
De collega's van KBC Securities kijken ook uit naar de resultaten van het middel tegen RSV, het zogenaamde verkoudheidsvirus. 'Tegen het midden van het jaar zal duidelijk worden of het anti-RSV-product werkzaam is bij kleine kinderen. De grote farmabedrijven betaalden dit jaar veel geld om nieuwe medicijnen in dit domein te bemachtigen.'
Zoals steeds komen aanbevelingen voor biotech'ers met een stevige disclaimer. 'Potentieel is de return zeer hoog, maar dat is het risico ook', waarschuwt Puilaetco Dewaay.
3)Ageas
Ageas moet dit jaar een plaatsje prijsgeven op de favorietenlijst: het aandeel zakt van twee naar drie. Hét thema bij de Fortis-erfgenaam is natuurlijk de schadeclaims die de verzekeraar boven het hoofd hangen. Afgelopen zomer oordeelde een rechter in Amsterdam in de FortisEffect-zaak dat Ageas de Fortis-beleggers moet vergoeden, omdat de groep hen misleidde en onvolledig informeerde.
'Op korte termijn kunnen de rechtszaken op de koers wegen en voor de nodige volatiliteit zorgen', analyseert Société Générale Private Banking. 'Niettemin menen we dat de aantrekkelijke waardering (een korting van bijna 40 procent ten opzichte van de sector), het hoge dividendrendement van 6,1 procent bruto in 2015 en het inkoopprogramma van eigen aandelen ter waarde van 250 miljoen euro het risico beperken.'
Delta Lloyd vindt dat de Bel20'er te zwaar is afgestraft. 'Ageas legde 130 miljoen euro provisies aan voor het geschil. Desondanks blijft het bedrijf aandelen inkopen en heeft het 1,5 miljard euro cash op de balans. We zijn gecharmeerd van de waardering en geloven in het management.'
Ook de vermogensbeheerder Value Square gooit een bloemetje naar Ageas-topman Bart De Smet. 'We hebben een groot vertrouwen in het management onder leiding van De Smet, die de belangen van de huidige aandeelhouders van Ageas moet en zal verdedigen.'
4)CFE
De voorliefde van analisten voor CFE is met één woord te verklaren: DEME. 'Ondanks de forse koersstijging in 2014 reflecteert de waardering van het aandeel nauwelijks de cash-generatie en groeipotentieel op lange termijn van de internationale baggeraar DEME', stelt ING.
Ook voor Bank Delen is de koersexplosie met ruim 35 procent geen bezwaar. 'DEME start 2015 met een mooi orderboek en het management is op zoek naar een bestemming voor de vette cashflows. Wellicht komen er investeringen in nieuwe schepen.'
Petercam voegt nog een positieve noot toe over de bouw-poot van CFE. 'De bouwactiviteiten tonen een duidelijk herstel dankzij de in 2013 genomen herstructureringsmaatregelen. We verwachten dat een nauwere samenwerking met grootaandeelhouder Ackermans & van Haaren kan bijdragen tot een hoger en stabieler resultaat de komende jaren. Op termijn kan een splitsing tussen de baggertak en de overige activiteiten ook extra waarde voor de aandeelhouders creëren.'
5)Melexis
Bij Test Aankoop-Invest staat Melexis met stip op één. 'De chipbakker trok in 2014 driemaal zijn winstverwachtingen op en beleefde een recordjaar. Maar ook voor de toekomst ogen de vooruitzichten erg goed. Melexis blijft profiteren van de groeiende automarkt wereldwijd, van de groei van het aantal halfgeleiders in auto's en de waarde ervan dankzij de aandacht voor milieu en veiligheid.'
Ook bij Petercam ligt Melexis in de bovenste schuif. 'Het bedrijf heeft een sterke reputatie in een nichemarkt. Boven op de marktgroei wint Melexis marktaandeel. Wij verwachten daarom een bovengemiddelde omzet- en winstgroei in de komende jaren.'
6)KBC
'KBC slaagde met brio in de doorlichting van de banksector door de Europese Centrale Bank. Zelfs in het slechtste scenario komt de bank ruim boven de wettelijk verplichte kapitaaldrempel uit', is Société Générale enthousiast over de Belgische bank-verzekeraar. 'We menen dat de versnelde terugbetaling van de staatssteun en de aankondiging van een dividend kunnen fungeren als koerskatalysator.'
Ook Delta Lloyd draagt zijn sectorgenoot hoog in het vaandel. 'Het rendement op het eigen vermogen is aanzienlijk hoger dan dat van de sector. Een koersstijging met 10 procent is gerechtvaardigd.' Candriam voegt nog toe dat KBC een succesvolle herstructurering achter de rug heeft, waardoor de focus op België en Tsjechië ligt, de meest winstgevende markten. 'In Ierland en Hongarije is er nog ruimte voor verbetering', vindt Candriam.
7)Umicore
Volgens Inside Beleggen is de zwakke beursprestatie van Umicore dit jaar toe te schrijven aan de daling van prijzen voor edelmetalen zoals goud en platina, die 'de winstgevendheid van de recyclageafdeling onder druk stelden'. 'We geloven nog steeds in het groeiverhaal en zien de koerszwakte van 2014 als een instapkans voor 2015. De waardering op basis van de gemiddelde koers-winstverhouding van de voorbije 5 en 10 jaar staat op het laagste peil sinds 2009. Dat biedt mogelijkheden.'
Leleux AB vult aan: 'Umicore is een van de belangrijkste producenten van autokatalysatoren, toch profiteerde het aandeel niet van het herstel van de Europese automarkt. De goudprijs begint uit te bodemen en de capaciteit van de recyclagefabriek in Hoboken is uitgebreid. En GBL (de holding van rijkste Belg Albert Frère, red.) is in het kapitaal gestapt.'
8) EVS
EVS prijkte precies een jaar geleden helemaal bovenaan in dit lijstje, maar kon die favorietenrol nooit waarmaken. Ondanks grote sportevenementen als de Winterspelen en het WK Voetbal realiseerde de fabrikant van beeldservers niet de verwachte omzetgroei, wat CEO Joop Janssen de kop kostte.
De aanbevelingen komen vandaag uit een andere hoek dan een jaar geleden. De Belegger bijvoorbeeld slaat aan het bodemvissen. 'De negatieve marktperceptie biedt herstelpotentieel voor dit balansmatig gezond bedrijf. 2015 zal als oneven jaar geen topjaar worden, maar we verwachten dat in de loop van 2015 de anticipatie op een beter 2016 de kop zal opsteken.' In 2016 zijn er weer Olympische Spelen en een EK Voetbal.
Eenzelfde geluid bij het beurshuis Leo Stevens & Cie: 'De marktpositie van EVS en het potentieel van de sector lijken ons fundamenteel niet verschillend ten opzichte van begin dit jaar. Value Square ziet nog een extra reden: 'Door de sterke cashflowgeneratie blijft EVS een overnamedoelwit voor private-equityspelers. En het bedrijf keert historisch 85 procent van zijn winst uit als dividend waardoor het dividendrendement 6 procent bedraagt.'
9)Solvay
'Een interessant transformatieverhaal', verwijst Candriam naar de verschuiving van de focus op de activiteiten met meer toegevoegde waarde. BNP Paribas Fortis geeft een korte waslijst met sterke punten: 'de aanhoudende winstgroei, dankzij de toenemende volumes en efficiëntieverbeteringen. De balans biedt ruimte voor overnames. En er is een positief effect van de duurdere dollar en de goedkopere olie.'
Inside Beleggen noemt de chemiegroep een herstelkandidaat voor 2015. 'Solvay is al twee jaar een duidelijke achterblijver in de Bel20. Nochtans heerst er een stevige dynamiek, die het bedrijf minder conjunctuurgevoelig moet maken. De resultaten ontgoochelen ook zelden. Het aandeel is bovendien 15 procent goedkoper dan het sectorgemiddelde.'
10) D'Ieteren
Analisten nemen de autodienstengroep vooral in hun lijstje op wegens de lage prijs. 'Na enkele jaren zonder groei en dalende marges is de waardering opnieuw interessant geworden', klinkt het bij Leo Stevens & Cie. 'Bovendien verwachten we dat D'Ieteren, via dochter Belron (bekend van Carglass) opnieuw kan aanknopen met groei.'
'We denken dat de winst zal herstellen in 2015, omdat de vergelijkingsbasis lager uitvalt en omdat de efficiëntie zal verbeteren', aldus ING. 'Het winstherstel zal beleggers stap voor stap meer vertrouwen geven dat het bedrijf zijn doelen kan bereiken.' BNP Paribas Fortis zit zowat op dezelfde lijn, 'hopend op een normale winter na de extreem zachte winter vorig jaar.' Gisteren gaf D'Ieteren een winstalarm voor 2014, maar rekende tegelijk op een winstherstel voor 2015 van meer dan 10 procent.
De nummers 11
Net buiten de top tien belanden, het is een ondankbaar lot. Het overkomt twee bedrijven met gelijke punten.
BNP Paribas Fortis tipt op KBC Ancora. 'Een goedkope manier om in KBC te beleggen met een korting van 34 procent. Onderliggend is er het verbeterde risicoprofiel van de bank en de terugkeer naar een dividendbetaling.' ING vult aan: 'Een korting van 20 procent is gerechtvaardigd. Professionele partijen laten het aandeel links liggen wegens de lage verhandelbaarheid.'
Bank Delen adviseert Tubize, de monoholding met aandelen van de biofarmagroep UCB in portefeuille. 'Het aandeel noteert tegen een korting van 41 procent. Voor de crisis was dat maar 20 procent. UCB zelf zou moeten profiteren van de blijvende sterke groei van zijn drie stermedicijnen Cimzia, Vimpat en Neupro.' Ook BNP Paribas Fortis neemt Tubize op bij zijn beste keuzes. 'Mogelijk komt er nieuws over de middelen in de pijplijn van UCB en ook een mogelijk bod op het bedrijf leidt tot extra potentieel.'
Vraag aan pcvyper, hij heeft een phd in aandeelselecties opt website coursera, das zo evenwaardig aan harvard.
volgens mij heeft hij msc in het vakgebied dus ik zou maar niet zo neerbuigend doen als ik jou was, kansloos ventjeVraag aan pcvyper, hij heeft een phd in aandeelselecties opt website coursera, das zo evenwaardig aan harvard.
