MuscleMeat

Brexit gaat door!

zolang de gemiddelde referenda stemmer zich niet verdiept in het gene waarvoor hij/zij stemt, zijn alle referenda onzin
Van die Britse tokkies die de volgende ochtend op tv toegeven dat ze er eigenlijk toch wel spijt van hebben. Roflol
 
  • Like
Waarderingen: mat
sowieso is het hele brexit wel frapant. Mensen zijn ontevreden met de situatie maar weten geen onderscheid te maken tussen EU en Brits beleid. De grap is juist dat de ontevreden mensen in de armere delen van Engeland relatief veel EU subsidies krijgen en weinig van de briste overheid die voornamelijk in het rijke zuiden (londen) investeerd :roflol: Lekker jezelf in de vingers snijden :o
 
Oh ik weet nog dat de gehele regering onder leiding van jp bij voorbaat al demoniseerde en werk weigerde om het na een paar maanden betaald vakantie nog eens te proberen. Ik weet er weinig van maar dat leek me niet te weiten aan een man (zelfs niet de daadwerkelijke leider op dat moment).

Maar inderdaad het werkt toch niet als de regering weigert democratische uitkomsten daadwerkelijk uit voeren.

Was onder rutte.
Overigens was de reden dat Wilders het kabinet liet klappen waarschijnlijk dat 'ie een einde wilde maken aan al het gedoe rondom dissidenten in de pvv-fractie (brinkman, de mos, hernandez etc). De beslissing om het kabinet te laten vallen werd door wilders zelf gemaakt zonder enig overleg in de fractie. Die lui en nog een paar anderen zijn bij de volgende verkiezingen ook van de lijst af gegaan of waren al weg. Individueel partijbelang dat prevaleert boven landsbelang dus.

Als de defintie van een sterke leider zich beperkt tot breekpunten niet laten vallen, wordt er sowieso blijk gegeven van een beperkt perspectief in deze.

Nee maar het is wel iets waar de pvv en haar aanhang volop mee koketteert: wij blijven bij ons standpunt, staan stevig in onze schoenen en alle anderen zijn slappe buigers. Ondertussen heeft nog nooit iemand een 'breekpunt' zo snel en zo hard laten vallen als Wilders. Wilders begreep ook wel waarom hij bepaalde 'breekpunten' wel móést laten vallen maar laten we vooral niet vergeten dat dat nu eenmaal zo werkt in een compromismodel en dat ie dus in een eventueel toekomstig kabinet met de pvv erin weer precies hetzelfde zal moeten doen, net zo goed als Rutte en Samson dat nu moeten.
Heel veel pvv-aanhangers hebben hem dat destijds kwalijk genomen maar waren het binnen een paar maanden ook gewoon alweer vergeten.
 
Zullen we een poll houden wie er onzinnig lult en wie niet?

:roflol, Alsof het resultaat van een poll over zoiets ook maar iets van waarde heeft. & Aangezien sommige members jouw onzinnige posts hier leuk vinden vermoed ik wel wat de uitkomst zou zijn. En die uitkomst zou dan imo alleen maar aangeven dat de overgrote meerderheid van het forum hier nog in de puberteitsfase zit.
 
Laatst bewerkt:
-
 
Laatst bewerkt:
Was onder rutte.
Overigens was de reden dat Wilders het kabinet liet klappen waarschijnlijk dat 'ie een einde wilde maken aan al het gedoe rondom dissidenten in de pvv-fractie (brinkman, de mos, hernandez etc). De beslissing om het kabinet te laten vallen werd door wilders zelf gemaakt zonder enig overleg in de fractie. Die lui en nog een paar anderen zijn bij de volgende verkiezingen ook van de lijst af gegaan of waren al weg. Individueel partijbelang dat prevaleert boven landsbelang dus.
Ah ik haal kabinetscrisissen door elkaar hehe, thanks voor de toelichting.
 
Alexander Pechtold: ‘D66 gaat nooit meewerken aan Nexit-referendum’

D66 zal nooit meewerken aan een referendum over een Nexit, een vertrek van Nederland uit de Europese Unie. Dat zegt D66-leider Alexander Pechtold maandag in Trouw.

“Wij zijn voor een correctief referendum, als onderdeel van een wetgevingsproces. Wat hier wordt gevraagd is iets heel anders. Ik zal daar niet aan meewerken. Niet vanavond in de Kamer, of later dit jaar. En zeker, nog belangrijker: ook niet in een toekomstig kabinet.”

Hij vindt een volksraadpleging over vertrek uit de EU “onzinnig”. “Een ‘leave’ heeft volstrekt onduidelijke en onvoorspelbare gevolgen. Waarover stem je dan?”

Dankzij de Europese Unie is er vrede, veiligheid en welvaart in Europa, aldus Pechtold. “Dat is een proces geweest van zeventig jaar democratische besluitvorming tussen de landen, in kleine stapjes. Dat gaan we toch niet in een referendum over de schutting gooien door een simpele vraag te stellen met één nee of ja? Zelfs om een letter in de grondwet gewijzigd te krijgen heb je in dit land een tweederde meerderheid nodig, in beide Kamers. Daar ga ik het land niet aan blootstellen. Dat is een ‘Wilders-referendum’, waarin alleen dingen worden afgebroken, zonder alternatief. Dat blijkt nu ook bij de Britten.”

Diederik Samsom: ‘PvdA gaat nooit meewerken aan Nexit-referendum'

Volgens Samsom is de onvrede over Europa enorm. “Maar Nexit is voor heel veel Nederlanders geen optie. Het speculeren erover en het organiseren van een referendum is op zich al heel slecht voor Nederland.”

 
Daar zitten ze. De slechte verliezers. Door zichzelf benoemd en door helemaal niemand gekozen. Ziedaar het probleem: de Europese Unie is geen democratie, wordt geen democratie en kan geen democratie zijn. En daarom werkt het niet.

9uu4b9.jpg


Weg met Juncker en zijn ancien regime!


De Black Friday kwam er toch. Natuurlijk vraagt iedereen zich af voor wie precies vrijdag 24 juni 2016 een Black Friday was. Premier David Cameron is het eerste slachtoffer van de Black Friday.

Hij won dertien maanden gelden de Britse verkiezingen, maar daarbij nam hij nog een gok: een referendum, een mogelijke Brexit.

Strijd
Cameron koos voor onderhandelingen met de Europese Unie om met een aanvaardbaar pakket terug te gaan naar de Britse kiezers. Daarna vroeg hij aan de Britten om Brexit af te wijzen. Op één ding had hij niet gerekend: [Link niet meer beschikbaar]. De ervaren Johnson koos ervoor om zich niet pas na vier jaar kandidaat te stellen voor het leiderschap van de Conservatieve Partij. Johnson koos voor nu: de Brexit moest ook de exit van premier Cameron worden. Dat is eigenlijk een Shakespeareaanse strijd.

Cicero en ook Machiavelli zouden, als ze nu leefden, geen detail willen missen van de strijd tussen Cameron en Johnson. Dat is immers de politieke strijd die niet alleen het persoonlijke leven van politici maar ook de Europese betrekkingen grondig zou wijzigen.

Johnson won, Cameron trad af. De EU verloor en de Brexit won. De schok van Brexit was in alle hoofdsteden van de wereld voelbaar. Zelfs terreurbeweging Islamitische Staat (IS) heeft daarover een standpunt moeten innemen: het verval van Europa is begonnen, dus nog meer aanvallen op Berlin, Brussel en Parijs. Een Egyptische commentator noemde de Brexit het begin van de ‘Westerse Lente’. De meest opzienbarende reactie kwam uit Ankara. De sultan van Turkije, [Link niet meer beschikbaar] zei dat de Brexit door de islamofobie is veroorzaakt. Heel geestig, maar het valt wel onder de categorie van de politieke ontoerekeningsvatbaarheid.

Lakeien
De eurofielen vormen de tweede groep slachtoffers van de Brexit. De verbijstering van eurofielen verbaast me. Terwijl ze allang door de kritische commentatoren van de EU waren gewaarschuwd.

Maar dat interesseerde ze geen snars. De lakeien van Brussel verweten iedereen domheid en gebrek aan de feitenkennis. Wanneer een meerderheid in een EU-land voor het uitreden van de Europese Unie kiest, impliceert dit dat deze EU-burgers niet langer geloven in het kritische zelfreinigende vermogen van de EU-bestuurders en ook geloven ze niet meer in de fundamentele hervormbaarheid van de EU.

Dat laatste is de reden dat de een Midden-Oosterse commentator de Brexit met de Arabische Lente vergeleek. Ook ik begin langzamerhand te twijfelen aan de hervorming van binnenuit. Zouden Juncker, Timmermans en de rest kunnen hervormen? Nee. Zie [Link niet meer beschikbaar] van Juncker na de Brexit.

De voorzitter van de Europese Commissie, de echte president van Europa is een belichaming van alles wat mis is met de Europese Unie. Natuurlijk zijn er nog twee andere presidenten van de EU, namelijk Donald Tusk de president van de Europese Raad, en Mark Rutte de tijdelijke voorzitter van de Europese Unie.

Oh, Martin Schulz moeten we zeker niet overslaan, hij is de president van het Europees Parlement. Maar de echte president van de EU is toch Jean Claude Juncker. Hij [Link niet meer beschikbaar] op Brexit: uitreden van Groot-Brittannië moet direct beginnen, ‘het is geen vriendschappelijke scheiding maar een hechte liefdesverhouding was het ook niet.’ Laat dit tot u doordringen! Dat was de reactie van de baas van het EU-bestuur op een democratisch genomen besluit van een Europees volk.

Boosheid
In de preambule van het EU-verdraag staat geschreven: ‘Bevestigend hun gehechtheid aan de beginselen van vrijheid, democratie en eerbiediging van mensenrechten en de fundamentele vrijheden en van de rechtsstaat.’

Meneer Juncker en Timmermans, graag nu opletten: de Brexit heeft plaatsgevonden op basis van twee beginselen van de Unie, namelijk vrijheid en democratie. Het Britse volk heeft niet besloten om de mensenrechten, de rechtsstaat of vrede te gaan schenden.

Waar komt dan de boosheid van Juncker vandaan? Hij moet niet boos zijn op Britse kiezers, maar op zijn eigen onvermogen om samen met premier Cameron de Britten te overtuigen om in de EU te blijven. Als meneer Juncker in zijn eigen miniatuurlandje de verkiezingen had verloren, zou hij volgens de democratische traditie de tegenstanders hebben gefeliciteerd en daarna zou hij zijn aftreden aankondigen. Let op: volgens de democratische traditie. Maar Brussel weet niet wat de democratie is, Brussel weet alleen wat voor ons ‘goed’ is.

Dronkenman
Hier nog een reactie, deze keer van Herman van Rompuy, oud-president van de Europese Raad: ‘Dat is geen kwestie van wraak, maar wij zijn wij en zij zijn zij.’ President Poetin werd verweten in de taal van de negentiende eeuw te spreken en te handelen. Maar Juncker en Van Rompuy spreken in de taal van het ancien regime. Dat is nog erger.

Het ancien regime binnen Europa heet nu de Europese Unie. Jean-Claude Juncker en zijn commissarissen, de ministers van de EU lijken op de lakeien van een despoot uit het ancien regime. Voor alle helderheid: de democratische revolutie maakte een einde aan het ancien regime.

De [Link niet meer beschikbaar] gedraagt zich als een dronkenman. De Unie moet worden hervormd om een ‘Europese Lente’ te voorkomen. De hervorming begint met het aftreden van de voltallige Europese Commissie. Weg met Juncker en zijn ancien regime.

[Link niet meer beschikbaar]
 
-
 
Laatst bewerkt:
Ik ben ook niet per se voor een nexit. Wel ben ik voor flinke hervormingen binnen de unie, liefst met een kleiner aantal gelijkwaardige landen (cultuur/ economisch). De vraag is of deze er kan komen door erin te blijven onder huidige omstandigheden.
 
Alexander Pechtold: ‘D66 gaat nooit meewerken aan Nexit-referendum’

D66 zal nooit meewerken aan een referendum over een Nexit, een vertrek van Nederland uit de Europese Unie. Dat zegt D66-leider Alexander Pechtold maandag in Trouw.

“Wij zijn voor een correctief referendum, als onderdeel van een wetgevingsproces. Wat hier wordt gevraagd is iets heel anders. Ik zal daar niet aan meewerken. Niet vanavond in de Kamer, of later dit jaar. En zeker, nog belangrijker: ook niet in een toekomstig kabinet.”

Hij vindt een volksraadpleging over vertrek uit de EU “onzinnig”. “Een ‘leave’ heeft volstrekt onduidelijke en onvoorspelbare gevolgen. Waarover stem je dan?”

Dankzij de Europese Unie is er vrede, veiligheid en welvaart in Europa, aldus Pechtold. “Dat is een proces geweest van zeventig jaar democratische besluitvorming tussen de landen, in kleine stapjes. Dat gaan we toch niet in een referendum over de schutting gooien door een simpele vraag te stellen met één nee of ja? Zelfs om een letter in de grondwet gewijzigd te krijgen heb je in dit land een tweederde meerderheid nodig, in beide Kamers. Daar ga ik het land niet aan blootstellen. Dat is een ‘Wilders-referendum’, waarin alleen dingen worden afgebroken, zonder alternatief. Dat blijkt nu ook bij de Britten.”

Diederik Samsom: ‘PvdA gaat nooit meewerken aan Nexit-referendum'

Volgens Samsom is de onvrede over Europa enorm. “Maar Nexit is voor heel veel Nederlanders geen optie. Het speculeren erover en het organiseren van een referendum is op zich al heel slecht voor Nederland.”

Wow, ik ben het eens met een D66 en een PvdA standpunt. Ik heb al in mijn arm geknepen maar ik droom niet. Lol
 
Van mij mag dat referendum overigens wel komen. Er kan voorlopig niet genoeg druk gezet worden op het maken van concrete veranderingen c.q. hervormingen.
 
Al die eurofielen willen nu tegenwerken en GB kapotmaken als je ze soms bezig hoort :roflol:

Het zou toch een nachtmerrie zijn als nu GB het zelfs maar net zo goed zou doen, EU= dan zinloze laag bureaucratie. The horror!
 
Wat ik zo grappig/ treurig vindt aan Juncker is dat hij in zijn houding voorbij lijkt te gaan aan het feit dat landen helemaal geen voordeel hebben bij het boycotten van GB. Dat zal dus niet gebeuren. Wat wel kan gebeuren zijn hoogoplopende spanningen in de EU wanneer blijkt dat men (Juncker en co.) bezig is met slinkse maniertjes om de GB te boycotten.
 
Wat ik zo grappig/ treurig vindt aan Juncker is dat hij in zijn houding voorbij lijkt te gaan aan het feit dat landen helemaal geen voordeel hebben bij het boycotten van GB. Dat zal dus niet gebeuren. Wat wel kan gebeuren zijn hoogoplopende spanningen in de EU wanneer blijkt dat men (Juncker en co.) bezig is met slinkse maniertjes om de GB te boycotten.

Van die gasten in hun ivoren toren kan je je aan alles verwachten.
 
Van die gasten in hun ivoren toren kan je je aan alles verwachten.
Als de meerderheid meent dat er inderdaad veranderingen nodig zijn (wat afgelopen dagen wordt gezegd), kunnen ze dit laten zien door deze fossielen op te laten stappen. Volgende stap is de fraudeplegers aan te pakken, publiekelijk. Zo is er nog een waslijst aan maatregelen.
 
-
 
Laatst bewerkt:
  • Topic Starter Topic Starter
  • #300
Terug
Naar boven