MuscleMeat

Het grote Avondklok/Lockdown topic

  • Topic Starter Topic Starter
  • #801
En wie gaat dat opschalen betalen?
Hoeveel wil je dan opschalen, met een dubbele IC-capaciteit hadden we geen lockdown kunnen ontlopen, zelfs Duitsland met ca. 5 keer zoveel IC-bedden is in lockdown gegaan. Maar laten we dan rekenen met dat aantal, er zouden dan een kleine 6000 bedden bij moeten komen die op jaarbasis iets minder dan 9ton per jaar kosten, dan kom je uit op 5 miljard per jaar aan kosten om ruim die extra IC-bedden plus personeel te hebben. Als we dan voor 2040 niet weer een pandemie te verduren krijgen is iedereen weer aan het zeiken dat we 100 miljard aan de zorg verkwanseld hebben en komt er wel een nieuw virus voorbij, dan is het maar de vraag of we genoeg capaciteit hebben om geen ingrijpende maatregelen te hoeven treffen. En met alleen een paar duizend IC bedden ben je er denk ik niet, dan zullen er ook wel flink wat extra gewone bedden bij moeten komen.
Goedkoper dan de 50 miljard per jaar die we nu weggooien.
 
Screenshot_20210307-120016_Instagram.jpg
 
Stoppen met die klimaatonzin en massa immigratie, kun je genoeg ic bedden opschalen en hou je nog zat geld over ook

Het meeste geld gaat naar ‘groene revolutie’ en daarbinnen is het ‘energiezuinig maken van gebouwen’ de grootste post. Voor ‘salute’ of welzijn is slecht 9 miljard beschikbaar. Dat is slechts 4,3 procent van het totaal. De hele discussie van de eerste helft van het jaar heeft dan ook geen enkele betrekking op zorg en welzijn maar ambitieuze plannen met betrekking tot klimaat en digitalisering. Het maakt voor de donor nogal uit of Italië 9 miljard krijgt om corona te bestrijden of 209 miljard voor klimaat en digitalisering en een klein beetje voor zorg.
Ja, maar het verschuiven van overheidsbudgetten gaat niet gebeuren, als er extra IC-bedden moeten komen zal de belastingbetaler er voor moeten opdraaien.
 
Oh, op die manier. Ja...
2009, 47.600 bedden.
2020, 37.000 bedden
En +1 miljoen bevolking in die tijd. Die trend alleen al zou een flinke opschaling vereisen, laat staan epidemieproof worden.

In 2010 had Nederland nog 2800 beschikbare IC-plaatsen.

Hoeveel wil je dan opschalen, met een dubbele IC-capaciteit hadden we geen lockdown kunnen ontlopen
Richting 4500. Dan zijn er volgens JVD's pluim geen maatregelen nodig.

, zelfs Duitsland met ca. 5 keer zoveel IC-bedden is in lockdown gegaan.
Vergeet per capita niet.
Maar laten we dan rekenen met dat aantal, er zouden dan een kleine 6000 bedden bij moeten komen die op jaarbasis iets minder dan 9ton per jaar kosten, dan kom je uit op 5 miljard per jaar aan kosten om ruim die extra IC-bedden plus personeel te hebben. Als we dan voor 2040 niet weer een pandemie te verduren krijgen is iedereen weer aan het zeiken dat we 100 miljard aan de zorg verkwanseld hebben en komt er wel een nieuw virus voorbij, dan is het maar de vraag of we genoeg capaciteit hebben om geen ingrijpende maatregelen te hoeven treffen. En met alleen een paar duizend IC bedden ben je er denk ik niet, dan zullen er ook wel flink wat extra gewone bedden bij moeten komen.
2x zoveel gewone bedden als IC bedden.


Spoiler: Als we sinds 2010 in plaats van de capaciteit te halveren hadden opgeschaald om de bevolkingsgroei bij te benen en te leren van de belasting in het griepseizoen was er nu eigenlijk niks aan de hand.
 
Ik ben altijd voorstander geweest om je stem bij de verkiezingen een factor mee tegeven welke gekoppeld is aan de schijf van je inkomenstenbelasting.
Zou wel een leuk systeem zijn. Hoe zie jij dat voor je?

Mag ik een suggestie doen om belasting vrijwillig te maken en per onderdeel te geven waar je aan mee wilt betalen en wat er met jou geld moet gebeuren?

Schaf dat stemmen en die politieke partijen gelijk maar af.
 
Als je in Nederland uitbehandeld bent, wordt er vaak voor gekozen om thuis te sterven. Daar is dat anders en blijven mensen Tot het einde in het ziekenhuis

Verwachte druk in de zorg, immigratie, gezondheid in 2040, ect. Kan je hier vinden.
 
Terug
Naar boven