Fitness Seller

Spierpijn in relatie tot Spiergroei

  • Topic Starter Topic Starter
  • #21
Niet gaan rekken, de spieren zijn al beschadigt en dan ga je er nog eens aan trekken? Een echte no-no imo....
 
Goede coolingdown bestaat voor mij uit een setje met lichte gewichten (voor iedere getrainde spiergroep een oefening!), zo snel mogelijk daarna een zo warm mogelijke douche en daarna een goede maaltijd met snelle carbs.
 
Ikzelf doe nooit een cooling down, als je gewoon stopt met trainen worden al die afvalstoffen ook wel afgevoerd en je hartslag gaat vanzelf om laag. Als er eenmaal in grote mate spierschade is dan heb je de volgende dag zoiezo wel spierpijn, een cooling down helpt je daar niet mee.... Fysiologisch zie ik er niet veel nut van in, eventueel zou het voor het gevoel lekker kunnen zijn (mentaal dus).
 
wel tegenstrijdige meningen over dus. Strekken lijkt me van een puur logisch nadenken point of view ook niet echt een goed idee. BCAA's heb ik niet tot mijn beschikking, maar heb wel een pwo shakie met pro80 en dextrojuice van XXL.
Misschien ff 5minuutjes uitlopen is inderdaad wel een goed idee. Heb nu een flinke spierpijn in men hamstring. En afgelopen dinsdag enorme pijn aan quads en chest, omdat ik 2 weken niet getraind had vanwege een griepje hehe
 
Ja maar dan ben je echt sportspecifiek bezig (bodybuilding).

Dan gebruiken ze wat eigelijk "slecht" is, om te groeien....

Ehmm.... mijn fout is waarschijnlijk verklaarbaar vanwege ...

1: forum: dutchbodybuilding.com
2: thread titel: "Spierpijn in relatie tot Spiergroei"

Waar zat jij dan aan te denken ?
 
wat is een goeie cooling down aan het einde van je Kracht training?
Karma voor helpers ;)

Nog eventjes rustig uit lopen op een loopband bijvoorbeeld. Je kan ook nog even rustig een setje met licht gewicht doen of zo.

Kan, maar beter is strek oefeningen daarna aminozuurtje + snelle calorien zoals een banaan. Daarna douchen of sauna.

Ik snap de verwarring, ik reageerde op bovenstaade, met betrekking tot het topic zou het kunnen ja (doggcrap), heb het zelf nooit gedaan dus kan daar niet veel over zeggen.
 
interessante discussie over (st)rekken vond ik op: http://www.sportklimtraining.nl/archives/2004/08/08/rekken-en-strekken-deel-ii/
Reactie door Robertjan op July 25th, 2005 @ 9:34 am
Hmm. Dat rekken en strekken blijft wel lastig. IK moet zeggen dat wat ik op het CIOS te Goes (jaja, slechts MBO) heb geleerd, toch erg verduidelijkend was. Namelijk dat er 3 soorten rekken/strekken bestaan:
1) Dynamisch strekken: door middel van actieve prikkels een spier op een bepaalde spanning brengen (kan hoge maar ook lage spanning zijn),
2) Statisch strekken: het op lage spanning brengen van spieren door deze enige tijd in een bepaalde stand te houden (dit is waar je zoveel moeite voor doet in je artikelen), en
3) het REKKEN: dit is het vergroten van de bewegingsuitslag van de betreffende spier.

Je ziet al: ik maak onderscheid tussen REKKEN en STREKKEN. Onder STREKKEN versta ik het met spanningen spelen van spieren bínnen de huidige bewegingsuitslag. Je strekt de spier tot het maximum, tot de pijngrens, zodat je hersens weer even eraan herinnerd worden wat die spier ook al weer kan. Met REKKEN bedoel ik het vergróten van die bewegingsuitslag. Je las net al dat ik bij strekken tót de pijngrens wil gaan, bij rekken ga je dus over de pijngrens heen (het doet dus pijn). Dit doen die turn(st)ers dus behoorlijk vaak om dus maar de mooiste bewegingsuitslag te halen op de WK’s. Het is dan ook de toenmalige turndocent van het CIOS Goes geweest die ons de theorie duidelijk heeft gemaakt.

Dus kortweg:
STREKKEN:
dynamisch=voor zowel hoge als lage spanningen
statisch=voor lage spanningen
REKKEN:
Het vergroten van de bewegingsuitslag, waardoor “extremere” bewegingen mogelijk gaan worden. Dit hoort een 2 minuten volgehouden te worden en doet ook pijn. Maar voor dit soort rekken geldt: voor wat hoort wat. Het gaat dan vaak om mensen die topsporter willen worden en daarvoor een nog weinig onderzocht terrein van de wetenschap willen opzoeken. Weinig? Jazeker, want het soort (st)rekken waar het in de artikelen op deze site over gaat gaan (met name) over het statische strekken van mijn indeling.

Vraag me niet een verdere wetenschappelijke uitbreiding, want dit is wat me nog bijstaat. En de wetenschappelijke onderzoeken zijn, vermoed ik, goed uitgeplozen door onze docenten van de sportleidersopleidingen. Bijvoorbeeld lang voordat op deze site stond dat strekken voor een inspanning waarschijnlijk geen positief resultaat oplevert, stond dat al uitgebreid te lezen in de schoolboeken van het CIOS Goes. Overigens heeft dat ook al in een krant gestaan (man van in de 60 die 10km’s loopt met alleen een warming-up zónder rekken/strekken/oefeningen), hoewel ik sommige dingen in de krant als erg amateuristisch waardeer (maar da’s een ander verhaal).
 
na de training aangedaane spier laten masseren door je vriendin of door een masseur :D
doet wonderen.
 
Ikzelf doe nooit een cooling down, als je gewoon stopt met trainen worden al die afvalstoffen ook wel afgevoerd en je hartslag gaat vanzelf om laag. Als er eenmaal in grote mate spierschade is dan heb je de volgende dag zoiezo wel spierpijn, een cooling down helpt je daar niet mee.... Fysiologisch zie ik er niet veel nut van in, eventueel zou het voor het gevoel lekker kunnen zijn (mentaal dus).

En je koelt niet te snel af zodat je minder kans hebt op bijv. een koutje!
 
He als je spierpijn hebt drink gewoon een proteine shake dan is dat direct over.
 
Oh dat was dus het geheim, nooit meer spierpijn!



...:(
 
Terug
Naar boven