AndroidHealthClinic

Advies nodig voor een zeer slechte rug van een dunne jongen

ZekerWeten

Novice
Lid sinds
14 jan 2011
Berichten
7
Waardering
0
Lengte
1m75
Massa
63kg
Beste DB'ers,

Na inmiddels anderhalf jaar vol fysio's, accupuntuur en chiropractie wil ik graag om advies vragen. Na 8 jaar te hebben gedanst werd geconcludeerd dat ik een kleine hernia heb gecombineerd met een vergroeiing en slijtage. Ik ben inmiddels anderhalf jaar aan het trainen maar worstel continue met gewichten, reps en sets. Soms gaat het goed en soms gaat het minder en ik zou graag naar een situatie willen gaan waar ik constant aan het trainen ben. ???

Mijn vraag is: Hoe kan ik het beste trainen? Ik wil graag zwaar trainen om het maximale uit mijn lichaam te halen maar wordt vaak tegengehouden door mijn rug. Daarbij komt ook kijken dat ik van mezelf niet veel weeg (65 kg, 1.75m). Ik volg inmiddels een voedingsschema. Van medesporters krijg ik te horen dat als ik veel reps zou doen, dat ik mijn lichaam alleen maar zou onderhouden. Ook niet de bedoeling natuurlijk!

Ik zou het enorm waarderen als jullie kunnen helpen. Alvast bedankt allemaal!
 
Ik zelf zit met een kleine hernia ongeveer tussen mijn schouderbladen
ik ben begonnen met stronglifts 5x5 en gewoon begonnen met een lege barbell, lanzaam verhogen met gewicht zodat je lichaam kan wennen
De dag na bent over row voel ik het soms wel een beetje maar hoe sterker de spieren worden hoe minder dit lijkt te worden

je kan het altijd proberen, voor mij werkt het
 
Ik heb zelf een nekhernia met zenuwbeknelling en uitval van 1 arm.Ook Artrose in mijn nek/rug en een tweede vernauwing in mijn nek. Ik train waar ik kan. Als het niet lukt of minder goed dan concentreer ik me meer op de langzame excentrische beweging. Dus lichter gewicht. heengaande beweging 1 seconde teruggaande beweging 4 seconde. Dan kan je met minder gewicht je training toch zwaar maken voor je spieren.

Het is gewoon de ene dag beter dan de andere dag. Probeer uit de pijnzone te blijven en te trainen zo goed als je kan. Niet forceren en goed luisteren naar je lijf. Dan kan je echt nog verder komen dan je denkt.

Ik heb veel profijt van trainen. De pijn wordt er in ieder geval fors minder van.
 
Terug
Naar boven